Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Zagadka życia, kompressor świruje, brak mocy mimo wszystko



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sławomir z ŁCT

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łańcut
Posiadane auto: Mercedes W203, C200 Kompressor M111.045, rok 2001, 163 hp
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 13:57
Temat postu:

Zagadka życia, kompressor świruje, brak mocy mimo wszystko


Witam,
Posiadam Mrecedesa w203 z 2 litrowym kompresorem na automacie z 2001 roku. Silnik m111.045.
Samochód ma 270 tyś przebiegu i od 40 tys jezdzi na gazie.
Problem wygląda następująco: Doskwiera mu brak mocy, tak jak by zabrało mu ze 100 dostępnych koni. Cała sytuacja jest o tyle dziwna że dzieje się to już drugą zimę z rzędu, kiedy temeratury na zewnątrz idą w górę, samochód odzyskuję całą sprawność...
Pierwszej zimy nie znalazłem przyczyny, ale... żeby wyeliminować problemy zacząłem od wymiany świec i cewek, poszedł magnez zentralny gdyż puszczał olej na wszystkie strony, jest nowy. Padło na przepływkę, dostał nową ale w układzie dolotowym bez przerwy znajdował się olej, przepływomierz był ciągle zachlapany olejem, wymieniłem zawór odmy dolnej, żeby się go pozbyć, , po usunięciu tej usterki, przepływomierz, a nawet oba zostały wyczyszczone, jeden dał oznaki, że problem został usunięty, ale nie na długo bo przy następnym odpaleniu mocy znów nie ma... Stwierdziłem, że może czyszczenie przepływomierza go uszkodziło, więc podmieniłem z kumplem przepływomierz na 100% sprawny, pierwszy odzew: "hurraa, jest moc, to tylko przepływka".... nic bardziej mylnego, skasowaliśmy błędy wszystko dobrze, następne odpalenie: brak mocy...
Już mi ręce opadają, czy jest ktoś kto spotkał się z taką sytuacją albo wie co można sprawdzić zeby się usterki pozbyć?
Potrzebuje samochodu pewnego na długie trasy, jeżeli nie pozbędę się usterki, będe musiał pozbyć się auta a bardzo nie chce Sad((

Bardzo proszę o wszystkie wskazówki!!

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
nowaczek1455

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Kompressor c200
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Mar 2018, 11:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Zagadka życia, kompressor świruje, brak mocy mimo wszystko


Mialem to samo. Zanim doszedlem oco chodzi stracilem sporo czasu i pieniedzy na mechanikow debili takze mam nadzieje ze Ciebie to ominie. Problemem jest zacinajaca sie przepustnica. Raz odpalisz i otworzy sie dobrze wtedy jest moc. Natomiast raz odpalisz i NIE otworzy sie dobrze i wtedy jezdzi cenzura nie ma mocy. Najpierw znajdz konkretnego gaziarza ktory porzadnie wyreguluje Ci gaz ⛽. Tylko gosc musi byc kumaty, moj samochod po serwisie instalacji zaczal sie tak [cenzura]. Raz mial raz nie mial. Dramat. To nie jest wina przeplywki itp. Takze najpierw ustawienie gazu. Jezeli dalej bedzie sie zacinac. Ew poprostu wymiana przepustnicy, adaptacja i wtedy znowu regulacja. Wychodzi na to ze komputer w meśku jest w strasznie czuly i jak masz zle wyregulowana instalacje wtedy przepustnica ktora otwiera otwiera sie elektronicznie w momencie gdy przekrecasz kluczyk przycina sie i wtedy niema mocy. Takze zanim kupisz nowa przelywke za tysiaka zrob to o czym napisalem Smile U mnie problem zniknal po regulacji za 70zł. Pozdro✌
Powrót do góry
Dawidmlk

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekary Śląskie
Posiadane auto: Mercedes W211 1.8 163km 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Paź 2018, 15:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Zagadka życia, kompressor świruje, brak mocy mimo wszystko


Czy problem braku mocy pojawiał się za równo na benzynie jak i na gazie? Mam ten sam problem, wymieniałem nawet przepustnice i pomogło jedynie na parę dni potem znowu to samo. Byłem u gazownika i powiedział że wszystkie parametry ok. Rolling Eyes wiesz może co z tym gazem było nie tak? Jaki parametr przestawić.
Powrót do góry
jachu19

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes W202 2.0 Kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sty 2020, 20:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Zagadka życia, kompressor świruje, brak mocy mimo wszystko


WOW!!!
To brzmi podobnie jak mój problem, też mam gaz, ale problem z mocą jest zarówno na benzynie jak i na gazie.
Raz mi się zdarzyło, że była moc zaraz po odpaleniu i potem już brak.

A czy wystarczy postukać w tę przepustnicę, żeby się odblokowała, żeby chociaż sprawdzić, że to jest źródło problemu?
Powrót do góry
jachu19

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes W202 2.0 Kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2020, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Zagadka życia, kompressor świruje, brak mocy mimo wszystko


Problem rozwiązany, powody były 3:
1. Spalona przepustnica kompresora (niemożliwe przy wymianie uszczelki, ale po 4 miesiącach kombinowania z elektryką któryś magik załatwił).
2. Czujnik spalania stukowego, a właściwie jego wtyczka zalana płynem chłodniczym i zaśniedziała. Czujnik ten jest pod blokiem silnika.
3. Lewy komputer do odczytu błędów z ECU, jak pojechali na odpowiedni Mecedesowski, to od razu pokazał, który czujnik nie styka. Można było od tego zacząć, ale mech od początku się upierał, że komputer nie zgłasza błędów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Lut 2020, 20:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
daro124

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Mercedes 124 kombi,sportline,3.0 24v,rocznik 1990
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 15 Mar 2021, 02:19
Temat postu:

w203 coupe 2.0 kompressor rocznik 2002 duze spalanie


Witam forumowiczów.
Mój problem to duże spalanie na postoju i odpalonym silnikiem pokazuje że pali 21 litrów zaznaczam że na postoju.
A przecież niemożliwe aby na postoju tyle palił, ale komputer na wyświetlaczu tyle pokazuje.
Czy jest coś nie tak z moim MB?
Za 50 zł. robię ok 60 km. w cyklu mieszanym.
Przepustnice jedna na kolektorze ssącym i na kompresorze wyjęte wymyte, wyczszyszczone sprawdzone silniczki czy sprawne,potencjometry przemyte (nie były zużyte), nasmarowane co się w nich dało i na razie jest ok tz. wzrosła moc silnika, odłączenie przepływomierza przy uruchomionym silniku bez reakcji (czy to oznak zepsutego przepływomierza)?
W dolocie przepływomierza i w samym przepływomierzu olej ciekawe skąd tam się wziął?
Gdzie w MB w203 coupe 2002 rok znajduje się komputer (ecu) sterujący silnikiem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Czy nikt nie pomoże???
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System