Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Brak ESP/ABS , nie działa prędkościomierz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotravgx

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: T202/S202
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 12:41
Temat postu:

Brak ESP/ABS , nie działa prędkościomierz


Witam, pacjentem jest c klasa w202 w kombi z roku 99. Jak w temacie, czasami zaraz po ruszeniu, czasami po przejechaniu kilkunastu km wyskakują kontrolki BAS ESP od klocków hamulcowych, od ręcznego a do tego nie działa prędkościomierz. Czujniki abs przeczyscilem, wtyczki siedzą pewnie, rqczej bym ich nie obwiniał.
Byłem na warsztacie i po diagnozie wyskoczyły następujące błędy:
C1000 błąd
C1140 czujnik kąta skrętu brak inicj./niewłaściwa inicjaliz.
C1202 wyłącznik wyzwalający prawdopodobieństwo
Z układu sterowania sipnika wyskoczyły następujące błędy:
059 czujnik prędkości obr. koła Porownanie nie jest prawidłowe
025 prędkość osi tylnej nieprawdopodobny
054 sygnał CAN z ABS usterka nie występuje.
Moje pytanie co może powodować taką usterkę? Może ktoś nakierować?
Słyszałem że lubi padać czujnik stopu lecz efekt taki byłby przecież przy jego użyciu, a usterka pojawia się nie cyklicznie.
Dziękuję za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 20:49
Temat postu:

Re: Brak ESP/ABS , nie działa prędkościomierz


Piotravgx napisał:
Czujniki abs przeczyscilem, wtyczki siedzą pewnie, rqczej bym ich nie obwiniał.

Czujnik ABS to nie jest kolego widelec który wystarczy wyczyścić, obejrzeć i na tej podstawie można stwierdzić, że jest dobry i nadaje się do dalszego użytku. Taki czujnik to wbrew pozorom bardziej skomplikowana konstrukcja: ma w obudowie uzwojenie które jest narażone na wilgoć i zmiany temperatury, ma kabel który cały czas jest skręcany i przełamywany - tak więc ograniczenie się do jego wyczyszczenia i obejrzenia to pierwszy, poważny błąd. Podstawowe rzeczy na temat ABS są na forum. Diagnostyka na podstawie działania kontrolki, sprawdzanie czujników również. O - tu:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=107844&highlight=odcinku
Piotravgx napisał:
059 czujnik prędkości obr. koła Porownanie nie jest prawidłowe
025 prędkość osi tylnej nieprawdopodobny
Bo dla mnie to, co pokazuje komputer wskazuje ewidentnie na błąd z któregoś z czujników.

Piotravgx napisał:
Słyszałem że lubi padać czujnik stopu lecz efekt taki byłby przecież przy jego użyciu, a usterka pojawia się nie cyklicznie.

Nie masz do końca racji. Czujnik hamulca w tym aucie musi być odpowiednio wyregulowany w czasie montażu. Jeżeli się tego nie zrobi, błąd czujnika hamulca może występować sporadycznie.
Powrót do góry
Piotravgx

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: T202/S202
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 22:24
Temat postu:

Re: Brak ESP/ABS , nie działa prędkościomierz


Gerri napisał:
Piotravgx napisał:
Czujniki abs przeczyscilem, wtyczki siedzą pewnie, rqczej bym ich nie obwiniał.

Czujnik ABS to nie jest kolego widelec który wystarczy wyczyścić, obejrzeć i na tej podstawie można stwierdzić, że jest dobry i nadaje się do dalszego użytku. Taki czujnik to wbrew pozorom bardziej skomplikowana konstrukcja: ma w obudowie uzwojenie które jest narażone na wilgoć i zmiany temperatury, ma kabel który cały czas jest skręcany i przełamywany - tak więc ograniczenie się do jego wyczyszczenia i obejrzenia to pierwszy, poważny błąd. Podstawowe rzeczy na temat ABS są na forum. Diagnostyka na podstawie działania kontrolki, sprawdzanie czujników również. O - tu:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=107844&highlight=odcinku


Pomyślałem nad tym aby przeczyścić, aby któregoś razu nie został uszkodzony "mechanicznie" i wiem że to nie taki "widelec", aczkolwiek lepiej spróbować podjąć jakieś działanie Smile


Piotravgx napisał:
059 czujnik prędkości obr. koła Porownanie nie jest prawidłowe
025 prędkość osi tylnej nieprawdopodobny
Bo dla mnie to, co pokazuje komputer wskazuje ewidentnie na błąd z któregoś z czujników.



A czy poprzez uszkodzenie np prawego tylnego czujnika w kole może przestać działać prędkościomierz mimo tego że zczytuje ją z lewego przedniego?



Piotravgx napisał:
Słyszałem że lubi padać czujnik stopu lecz efekt taki byłby przecież przy jego użyciu, a usterka pojawia się nie cyklicznie.

Nie masz do końca racji. Czujnik hamulca w tym aucie musi być odpowiednio wyregulowany w czasie montażu. Jeżeli się tego nie zrobi, błąd czujnika hamulca może występować sporadycznie.

Samochód ma ledwo ponad 110 tyś przebiegu, więc siedzi tu seryjne wszystko, więc regulacja odbywała się jeszcze na hali produkcyjnej Wink
Ps. Przepraszam za takie cytowanie, ale aktualnie mam stary telefon.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie

MercedesC 270

59 999

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesVito

104 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System