Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z przerzucaniem biegów W168 automat.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolfi5

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes A klasa W168 1,6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 23:54
Temat postu:

Problem z przerzucaniem biegów W168 automat.


Witam, mój problem pojawił się po przekładce auta z wersji angielskiej, którą robiłem sam. Wstępnie powiem, że przed przekładką wszystko działało bez zarzutu. Samochód to Mercedes A klasa W168 po lifcie, motor 1,6.
Mój problem polega na tym, że po przełożeniu dzwigni w pozycję D samochód rusza i przerzuca tylko z pierwszego na drugi bieg po czym jedzie max 50km/h i nie przerzuca na wyższe biegi. Po jakimś czasie wchodzi w tryb awaryjny F i zatrzymuje się. Jedzie tylko na dwóch biegach max 50km/h.
Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu sytłacja jw. opisana.
Jeśli chodzi o bieg wsteczny - pozycja R oraz pozostałe P i N jest wszystko ok.
Jeśli przełączę przycisk w pozycję S mogę biegi podnosić manualnie dźwignią w bok na + lecz zmienia tylko z 1na 2 i auto dalej jedzie max 50/h i dalej nie zmienia skrzynia biegów na wyższe a wyświetlacz pokazuje mi 3 a potem 4 lecz skrzynia nie reaguje jest cały czas na tym nieszczęsnym 2 biegu.
Wspomnę jeszczem, ze po podłączeniu do kompa na skrzyni nie wyszły żadne błędy natomiast są błędy, których nie da się skasować a są to:
C 1143 - ESP Czujnik ciśnienia 2
C 1504 - System wyłączony, czujnik kąta skręcenia koła nie zainicjowany
C 1140 - czujnik położenia dżwigni regulacyjnej.
Na desce rozdzielczej świecą się kontrolki: SRS, BAS, ESP i ABS.

Przyznam się, ze powoli odchodzę już od zmysłów, gdyż nie wiem gdzie mogłem popełnić jakiś błąd, czy może żle polutowałem jakiś kabel- lecz w takim układzie czy w ogóle by skrzynia działała, czy ten czujnik kąta skrętu może być uszkodzony i to jest powodem ze auto jedzie tylko na tych dwóch biegach z max prędkością 50km/h bo faktycznie po skręceniu kolumny kierownicy i tych plastików podczas kręcenia kierownicą wszystko piszczy i trzeszczy za co obwiniam przekładnie kierowniczą której jeszcze nie wymieniłem gdyż założyłem dopiero post odnośnie jej wymiany, gdyż nie mogę sobie też z tym poradzić.

Bardzo proszę szanownych Forumowiczów o jakieś wskazówki ewentualnie jakąś podpowiedz co może być przyczyną takiej niesprawności i gdzie ewentualnie szukać usterki.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje i liczę na Waszą pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt) skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System