Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) 7g tronic, 722,9 Problem ze sterownikiem/ISM ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gary86

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Straubing Niemcy
Posiadane auto: MB W251 320 CDI 4matic, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Cze 2018, 20:03
Temat postu:

7g tronic, 722,9 Problem ze sterownikiem/ISM ?


Cześć Wszystkim,

Cz. 1 - Geneza
Kupiłem R klasę z uszkodzoną skrzynią biegów (NAS2/ 7g tronic -722.9) - auto podczas jazdy drżało (wibracje cyklicznie się powtarzały, odczucie można porównać do jazdy po "tarce"). Przyczyną było zużyte sprzęgło hydro-kinetyczne - wandler. Sprzęgło wysłałem do regeneracji (Automat Sentyrz w Krakowie, ok. 700 zł). Zregenerowane zamontowałem i problem z głowy. Wszystko działało w jak najlepszym porządku.

Cz. 2 - małe "Ale"
ALE podczas wymiany wandlera stwierdziłem, że warto sprawdzić elektrozawory na płycie sterującej. No i się zaczęło. odkręcając płytę wyrwałem gniazdo eletryczne sterownika.


Gniazdo wlutowałem, całość złożyłem. Odnowiony wandler, serwis skrzynii - wszystko działało bezbłędnie, zmiana biegów jak w nowym aucie, ALE tylko przez pierwsze 4128 km.

Cz. 3 - Sedno sprawy
Brak komunikacji ze sterownikiem skrzynii biegów.
Przyczyną problemu był najprawdopodobniej zimny lut, który powodował iskrzenie, co znowu przyczyniło się do wypalenia części taśmy:


Się popsuło to trzeba naprawić.
Odciąłem uszkodzony fragment ścieżki i wlutowałem kabelki:



Cz. 4 - czy ktoś miał podobnie ?
Po złożeniu skrzynia nie działa poprawnie, ale uwaga:
- po wyciągnieciu bezpiecznika skrzynii biegów (pod maską nr bez. 116 - 7,5 A) ISM (serwo zamontowane na skrzyni biegów) działa poprawnie, tzn przerzuca pozycje P,N,D i R. Wniosek z tego taki, że serwo działa poprawnie. Sterownika skrzynii w tym wypadku nie widzi, no bo BRAK bezpiecznika.

Powyższa sytuacja nikogo nie dziwi i jest normalna ALE:
- po wpięciu bezpicznika nr 116 samochód widzi sterwonik skrzynii biegów, ale ISM nie reaguje. Czyli zostaje na pozycji "P".

Czy ktoś z Was forumowiczów napotkał podobny przypadek ? Mam zamiar sprawdzić wiązkę od skrzynii, ale jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać - oczywiście wolnego czasu jak na lekarstwo.

P.S. - nie mam SD, przymierzam się do zakupu. Wizyta w warsztacie w moim przypadku wykracza poza budżet (taniej kupić Star Diagnosis). Zdaję sobie sprawę, że po trosze oczekuję wróżenia z fusów, ale objawy są na tyle ciekawe, że może już określają przyczynę.

Pozdrawiam
Grzesiek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesGLA 180

94 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System