Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes CLS ) [CLS] Problem z Automatyczną Skrzynią Biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dżordż03

Debiutant



Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): LJA Modliborzyce / Newcastle Upon Tyne UK
Posiadane auto: Mercedes CLS W219 320CDI 7G-Tronic 2007 - Czarna Locha
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 19:15
Temat postu:

[CLS] Problem z Automatyczną Skrzynią Biegów


Mam problem z automatyczną skrzynią biegów. Czasami zdarzy się, że auto ''przeciąga'' biegi. Zamiast zmienić na wyższy jedzie na tym samym aż pod wysokie obroty, aż w końcu przerzuci bieg na wyższy.
Jednak to nie koniec problemu - Mianowicie, przy wciśnięciu pedału gazu do podłogi na tzw kick-downie auto zaczyna szarpać i zamiast przyśpieszać dusi się i nie chce jechać.
Dzieje się to tylko przy małej prędkości kiedy robię kick-down jadąc z 3 lub 2 biegu wciskając gaz do podłogi.
Po tym kick downie kiedy odpuszczam gaz i jadę dalej auto nie reaguje na pedał gazu, wolno przyśpiesza i zmienia biegi tylko w górę. Wciskając gaz w podłogę nie dzieje się nic. Nie zbija też biegów.
Dojeżdżając np do świateł hamując do zera i ruszając, rusza z wysokiego biegu.
Następnie po zatrzymaniu i wrzuceniu biegu z D na P nie dzieję się nic niepokojącego, natomiast po przerzuceniu ponownie z P na D lub R słychać taki głuchy stuk i wyczuwalne szarpnięcie autem/skrzynią.
Dodam, że problem znika po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu.
Dodam również, że jadąc zwykle nie dzieje się nic niepokojącego, auto zmienia biegi niewyczuwalnie i płynnie.
To samo z reakcją na kick down przy innych, wyższych prędkościach - redukcja działa i przyśpiesza jak należy zmieniając płynnie biegi.

Przy ostatnim serwisie (jakieś ok 1000km temu) był wymieniany olej w skrzyni razem z filtrem. (Olej w skrzyni wymieniany co 60tkm na czas) Co potwierdza książka serwisowa.
Dodam, że od niedawna auto delikatnie przeciągało już biegi przed serwisem olejowym skrzyni który miał miejsce miesiąc temu, to samo niekiedy z tym dławieniem się przy kick-downie z 3 lub 2 biegu, natomiast auto zazwyczaj jechało dalej i przyśpieszało normalnie.
_________________
Mercedes CLS W219 320CDI 7G-Tronic 2007 - Czarna Locha
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 10 Cze 2018, 22:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) [CLS] Problem z Automatyczną Skrzynią Biegów


moim zdaniem za mało oleju w skrzyni
Powrót do góry
ArekB1010

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: cls219
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Cze 2018, 19:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes CLS ) [CLS] Problem z Automatyczną Skrzynią Biegów


Niektóre z objaw mogą wskazywać na uszkodzony sterownik skrzyni.
Powrót do góry
CLS BRABUS

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2020
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Po
Posiadane auto: Mercedes cls 320cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2020, 12:25
Temat postu:

Re: [CLS] Problem z Automatyczną Skrzynią Biegów


Dżordż03 napisał:
Mam problem z automatyczną skrzynią biegów. Czasami zdarzy się, że auto ''przeciąga'' biegi. Zamiast zmienić na wyższy jedzie na tym samym aż pod wysokie obroty, aż w końcu przerzuci bieg na wyższy.
Jednak to nie koniec problemu - Mianowicie, przy wciśnięciu pedału gazu do podłogi na tzw kick-downie auto zaczyna szarpać i zamiast przyśpieszać dusi się i nie chce jechać.
Dzieje się to tylko przy małej prędkości kiedy robię kick-down jadąc z 3 lub 2 biegu wciskając gaz do podłogi.
Po tym kick downie kiedy odpuszczam gaz i jadę dalej auto nie reaguje na pedał gazu, wolno przyśpiesza i zmienia biegi tylko w górę. Wciskając gaz w podłogę nie dzieje się nic. Nie zbija też biegów.
Dojeżdżając np do świateł hamując do zera i ruszając, rusza z wysokiego biegu.
Następnie po zatrzymaniu i wrzuceniu biegu z D na P nie dzieję się nic niepokojącego, natomiast po przerzuceniu ponownie z P na D lub R słychać taki głuchy stuk i wyczuwalne szarpnięcie autem/skrzynią.
Dodam, że problem znika po wyłączeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu.
Dodam również, że jadąc zwykle nie dzieje się nic niepokojącego, auto zmienia biegi niewyczuwalnie i płynnie.
To samo z reakcją na kick down przy innych, wyższych prędkościach - redukcja działa i przyśpiesza jak należy zmieniając płynnie biegi.

Przy ostatnim serwisie (jakieś ok 1000km temu) był wymieniany olej w skrzyni razem z filtrem. (Olej w skrzyni wymieniany co 60tkm na czas) Co potwierdza książka serwisowa.
Dodam, że od niedawna auto delikatnie przeciągało już biegi przed serwisem olejowym skrzyni który miał miejsce miesiąc temu, to samo niekiedy z tym dławieniem się przy kick-downie z 3 lub 2 biegu, natomiast auto zazwyczaj jechało dalej i przyśpieszało normalnie.


Witam mam taki sam problem jak kolega.Auto raz na jakiś czas[raz na kilka dni]przeciąga biegi,nie zrzuca przy 2tyś na większy.Zauważyłem że jak się to dzieje i przeciaga bieg to wystarczy dodać mocniej gazu obroty idą do góry po czym spadają i wchodzi wyższy bieg.Po tym juz nie przeciąga i jedzie normalnie.Dzieje sie to od prawie roku jak kupiłem auto,jak zaczyna przeciągać to nie reaguje na wbijanie biegu z kierownicy czy gałki manualnie,ale np regukcja na niższy działa.
Po zakupie jak zobaczyłem że przeciąga to pojechałem do ASO wymienić olej w skrzyni.Olej był w ładnym stanie 0 opiłków.Oczywiscie po wymienie oleju dalej to samo.Aha i ja nie mam problemów z szarpaniem przy kick-downie.
Stawiam dobrą "flaszkę" za jasną odpowiedz co jest przyczyną....
Na SD zero błędów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes CLS »

Opinie o samochodach Mercedes CLS - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes CLS ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System