Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Wymiana oryginalnego radia Bosh na radio 2din Sony



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koziorozec69

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes-Benz W163, 02', ML500
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Cze 2018, 14:28
Temat postu:

Wymiana oryginalnego radia Bosh na radio 2din Sony


Witam wszystkich serdecznie i zaczynam od początku moim problemem z instalacja w moim aucie przy wymianie orygilanego radia Bosh, Command 2.0 na radio androida Sony 2DIN.
Od razu po wyjęciu radia zauważylem brak pinów w kostce zintegrowanej tam gdzie są piny głóśników. Odgrzebując kable, postanowiłem odpiąć wszystko co było doczepione jako Pairrot, urządzenie buletooth. wzmożyłem poszukiwania przewodów od głośników ale nie znalazłem. W aucie mam wzmacniacz i głośniki Bose. W zagłówkach mam monitory, montowane najprawdopodobnie od początku tego auta. W kablach znalazłem podpięte urządzenie z wejsciami na cinhe (RCA).
Podłłaczylem nowe radio jedna wtyczką ISO, gdzie jest zasilanie i radio zapaliło ale głosników było brak.
Pytanie,
1. nie umię zlokalizować jakie przewody sygnałów głośnikowych powinny być od wzmacniacza do radia i gdzie powinny być one wpięte do kostki iso przy radiu?
2. gdzie jest wzmacniacz, czy pod kierownicą czy pod siedzeniem kierowcy, jak sie do niego dobrać jeśli ma swój bezpiecznik?

Wyprzedziłem to pytanie bo kiedy podłączyłem oryginalne radio , głośniki mi juz nie zagrały Sad.
Istnieje przypuszczenie, że odłłaczając radio spowodowałem przepalenie bezpiecznika , sprawdziłem obie skrzynki bezpieczników i nie miałem spalonego bezpiecznika.
drugie co mnie naszło, to w oryginalnym radiu jest mowa o szynie CAN. W kostce ISO nie ma pinu na te połączenie, jest zasilanie z grubsza mówiąc i połączenia głośników , których nawiasem mówiąc nie mam.

Bardzo proszę o podpowiedź, co w tej sytuacji zrobic i odwołuję sie do Waszego doswiadczenia i wiedzy jak powinno przebiegac podłlaczenie nowego radia do tego auta.

Pozdrawiam, i proszę o pytania, bo nie chciałem komplikowac tego opisu.
Henryk
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 04 Cze 2018, 17:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wymiana oryginalnego radia Bosh na radio 2din Sony


Wg VIN-u można sprawdzić czy wzmacniacz był zamontowany fabrycznie. Jeżeli tak, to w programie WIS można określić jego lokalizacje i schemat połączeń.
Powrót do góry
koziorozec69

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes-Benz W163, 02', ML500
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Cze 2018, 07:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wymiana oryginalnego radia Bosh na radio 2din Sony


Dziękuję, za odpowiedź. Bardzo proszę o sprawdzenie tego, gdyż nie posiadam takiego oprogramowania.
Podaję Vin: WDC1631751A313161
Dodatkowo proszę o wskazówki lub schemat.
dziękuje i pozdrawiam,Henryk.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 07 Cze 2018, 08:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wymiana oryginalnego radia Bosh na radio 2din Sony


Radio dostało z fabryki
810 Harman Kardon® Logic 7® surround sound system

Ze schematu wynika, że z radia wychodzą kable głośnikowe, wchodzą do wzmacniacza, zostają odpowiednio przetworzone i ze wzmacniacza wychodzą na głośniki. Z tego, że w samochodzie są obecnie ekrany (których oryginalnie nie było) oraz z braku kabli głośnikowych przy radiu można wnosić, że system audio został poddany gruntownej przebudowie. Pozostaje ci ocenić, na ile widoczne kable są oryginalne i kierując się przebiegiem tych nieoryginalnych próbować odszukać wzmacniacz - który najprawdopodobniej został również wymieniony. Fabryczny wzmacniacz był usytuowany gdzieś pod deską rozdzielczą (tak pokazuje program EPC) i być może to miejsce zostało wykorzystane dla zabudowania nowego wzmacniacza.
Radia 2DIN często mają wyjścia liniowe oraz wyjście na subwoofer tak więc według twojego opisu można próbować wykorzystać znalezione kable cinch i "olać" kable głośnikowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System