Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Problem MERCEDES W222 po liftingu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Game

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: W222
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2018, 14:40
Temat postu:

Problem MERCEDES W222 po liftingu.


W październiku 2017 r. zakupiłem w Mercedes DDB Auto nową klasę S (W222) po „liftingu”. Jestem też posiadaczem S klasy jeszcze przed „liftingiem” z 2014 roku, lecz nowe systemy wspomagające jazdę – między innymi takie jak wspomaganie wyprzedzania, jak i reklama w prasie oraz informacje sprzedawców w salonie Mercedes, zachęciły mnie do kupna nowej wersji. Niestety po wyjechaniu z salonu nie stwierdziłem działania systemu wspomagającego wyprzedzanie. Po kilku dniach oddałem auto do serwisu. Samochód był już wielokrotnie w serwisach w Polsce. Niestety bez rezultatu. Samochód przy aktywnym tempomacie po włączeniu kierunkowskazu nie pozwał na przekroczenie linii przerywanej a jednocześnie zaczynał przyspieszać, chcąc uderzyć w samochód poprzedzający.
Jazda takim samochodem zagraża mojemu bezpieczeństwu oraz innym użytkownikom dróg!
Właścicielem pojazdu jest Mercedes-Benz-Leasing Polska, któremu chciałem wypowiedzieć umowę z powodu braku możliwości usunięcia wady. Wysłałem Żądanie odstąpienia od umowy dwukrotnie – pismem z dnia 26 kwietnia 2018 oraz z dnia 21 maja 2018r. Otrzymałem odpowiedź od Mercedes-Benz-Leasing: „informujemy, iż w wyniku podjętych czynności weryfikacyjnych oraz oględzin ustalono, że nie posiada on wady fabrycznej dającej podstawę do odstąpienia od umowy ze zbywcą, tj. DDB Auto Bogacka Sp. j.”. Z informacji uzyskanych w serwisach wiem, że pojazd posiada wadę fabryczną w postaci braku wgranego kodu K32 przy jednoczesnym zainstalowanym kodzie 23P. Nowy system wyprzedzania wprowadzony do auta po „lifcie” nie miał homologacji na Polską w momencie produkcji tego egzemplarza. Moim zdaniem wyprodukowanie tego auta bez kompletnego oprogramowania zagraża bezpieczeństwu wszystkich użytkowników dróg, jest niezgodne z instrukcją obsługi, reklamą tego samochodu w prasie i innych mediach oraz z informacjami sprzedawców w salonie Mercedes.
Dla potwierdzenia wadliwości przedmiotowego pojazdu, zdecydowałem się na ocenę działania tych systemów przez niemiecki serwis Mercedes Benz. Samochód przebywał w serwisie Mercedes daimler AG Berlin Salzufer 1, 10587 Berlin od 30 lipca 2018 do dnia 15 sierpnia 2018r. Wada systemu została częściowo skorygowana o tyle, że przy aktywnym tempomacie po włączeniu kierunkowskazu samochód już tak nie przyspiesza do pojazdu poprzedzającego, ale nadal nie ma możliwości przekroczenia linii przerywanej. Serwis niemiecki potwierdził wystąpienie wadliwości systemu wspomagania wyprzedzania. Potwierdził też, że jest to spowodowane brakiem wgrania kodu K32, na który w momencie produkcji auta Mercedes Benz Polska nie otrzymał aprobaty.
Wiem, że takich pojazdów w Polsce jest co najmniej kilka.
Proszę o pomoc w odnalezieniu oszukanych nabywców Mercedesa W222 z października ubiegłego roku.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem MERCEDES W222 po liftingu.


Witaj na forum.
Chyba ciężko Tobie będzie tu znaleźć innych właścicieli z tą wadą. Opiekuję się działem Mercedes i jesteś pierwszy,który opisuje ten problem i to w tak jasny sposób.
Możesz próbować po internecie,na innych forach Np:http://www.stylingart.nazwa.pl/mercedes/index.php
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System