Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qarolo

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: MB A140 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 01:05
Temat postu:

W168 1.4 hydropopychacze


Witam,
Posiadam MB A140 z 2003r.
Niestety od kilku dni zaczely się stuki w silniku pod pokrywą, sądzę że to mogą być to popychacze, 4 dni temu wymieniłem olej + filtr, zrobiłem ok.150 km ale nie to nie dało Sad. Dodam że olej był wymieniany regularnie raz roku a auto robi rocznie około 3tyś km. Byłem u 3 mechaników, 2 niechciało się tego podjąc bo za dużo roboty, bo trzeba silnik wyciągąc itp. a trzeci powiedział że to zrobi ale chce za to 800zl Shocked 500 za robote plus 150 doba na podnosniku a bedzie to robił 2 dni. Więc odpada. Tak więc postanowiłęm że sam się tego podejmę tylko mam kilka pytań odnośnie tego i proszę o poraę drodzy koledzy.
Więc obmyśliłem taki o to plan.
1. Ścoagam klawiature
2. Podnosze auto na lewarku wbijam 5 bieg kręce kołami i ustawuim wałek na zanki, po czym opuszczam auto wbijam 1 bieg aby zablokować wał.
3. odkrecam napinacz, mocuję łańcucch do koła od wałka na opaski, odkręcam panewki i odchylam delikatnie wałek po czym wyciągam po koleji popychacze i wakładam nowe. Bądź też opcja 2, odkręcam napinacz sciagam łańcuch, jakoś tam go blokuje aby nie wpadł do środka, odkręam koło zębate od wała, po tem panweki i sciągam wałek, i wymieniam popychacze. Oczywiście zaznaczam sobie markerem łańcuch, zębatkie oraz wałek rorządu.

Jak myślicie która opcja będzie lepsza bez zdejmowania łańcucha czy ze zdejmowaniem?
Jak odkręcicć i potem spowrotem wkręcić napinacz, wystarczy tylko przy odkrecaniu odkręcic te dwie śruby po bokach? Czy trzeba coś wciskąć? A jak ze skręcaniem?
Muszę ściągać koło aby zaobaczyć znak kole pasowym? Czy da rade z kanału?
Jakie rozmiar torxów bede potrzebaował, oraz czy klucz dynamometryczny jest nie zbędny do tego otóż to zabiegu?
Czy muszę spuścić olej?
Za wszelkie wskazówki będe naprawdę bardzo wdzieczny.
Dziękuje.
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 12:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze


Pierwsza opcja u mnie zadziałała. Przypnij łańcuch do koła na trytki. Panewki są przykręcone bardzo lekko. Najlepiej gdybyś miał klucz z zakresem 5-25NM. Oleju spuszczać nie musisz aczkolwiek dobrze było, aby hydropopychacze zaciągnęły olej bez syfu. Jak będziesz montował ponownie napinacz to najpierw dociśnij go do silnika, śruby są bardzo krótkie i jak nie złapią dużo gwintu to wyjdą razem z nim. Uwaga, nowe hydropopychacze wyglądają inaczej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Qarolo

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: MB A140 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 13:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze


Ok dzięki.
Jaki rozmiar Torxa będzie potrzebny do odkręcenia pokrywy?
I czy takim dam rade?
Powrót do góry
tomom

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 281
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: A140 2001 po Lifcie manual
Piwa: 13/0
Wysłany: Nie 21 Paź 2018, 19:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze


Torxy i klucze typu E + przedłużki a te fajkowe torxy raczej się nie przydadzą
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 00:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze


Głuche stukanie z okolic napinacza może być spowodowane przez odłączoną rurkę plastikową z gumowego króćca (okolice filtra oleju). Nie wiem dlaczego ale dźwięk przypomina stukanie panewki na wale lub popychacze, więc warto to sprawdzić przed poważniejszym serwisem.

Jeśli to stukanie jest faktycznie spowodowane zaklejonymi szklankami popychaczy, np z powodu zbyt gęstego oleju, to może warto spróbować jakiejś płukanki silnika? typu dolewka oleju napędowego. A później zalanie 0W30, na którym ten silnik bardzo dobrze pracuje.

Podane wyżej ceny robocizny są dosyć atrakcyjne, bo normalnie to samo wyjęcie silnika kosztuje ~tys zł, plus to co jest do zrobienia. Żeby dostać się do klawiatury na samochodzie , wydaje się że trzeba by zdemontować cały przód tzn zderzak, belka, chłodnice.
Torxy to najlepiej sobie kupić zestaw nasadek, dostępne nawet w budowlanych sklepach. Natomiast do dokręcania można użyć tych zagiętych bo wtedy łatwiej z wyczuciem lekko dokręcać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 00:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Qarolo

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: MB A140 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 19:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze


Witam ponownie,
Dzisiaj się za to zabrałem i po ciężkich bojach z kolektorem dostałem się do wałka, lecz było już dość późno więc zakończyłem pracę na dzisiaj. Mama oto taki problem, pewnie błahy ale nie widzę znaków wałka rozrządu, bo jest tam dość dużo nagaru który jutro będę czyścił ale czy może mi ktoś powiedzieć gdzie owe znaki się znajdują ? I drugie pytanie przy odkręcaniu kolektora byłem zmuszony naciąć brzeszczotem 3 śruby i odkręcić je śrubokrętem bo były pordzewiałe i cały środek się wykruszył, a chciałbym znać rozmiar tych śrub, chodzi mi o dwie krótsze i jedną dłuższą, zna może ktoś rozmiar tych śrub?
Dodam jeszcze że po zdjęciu klawiatury wyleciało trochę wody, o czym to może świadczyć?
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 23:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1.4 hydropopychacze


A-klasa to jest raczej nienajlepszy model do nauki mechaniki pojazdowej.. ja nic w tym temacie więcej nie wiem.
Kiedyś zabrałem się za odkręcanie kolektora w innym aucie, skończyło się na uszkodzonych szpilkach, czyli spory problem! A mało widoczne znaki rozrządu do standard w wielu autach, nawet gdy są czyste, można się całkiem pomylić z jakąś przypadkową ryską.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System