Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) w205 C180 - dziwny dźwięk z okolic koła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daltigon

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes C W205
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2018, 22:20
Temat postu:

w205 C180 - dziwny dźwięk z okolic koła


Witam,

Samochód:
Mercedes w205 C180
Rocznik: 2016
Przebieg: 55 tys.
Silnik: benzyna 1.6
Samochód na gwarancji producenta.

Od jakiegoś czasu borykam się z dość dziwnym problemem.
Mianowicie, podczas jazdy na dłuższym łuku w lewo (mniej więcej od połowy zakrętu do wyjścia) słyszę niepokojący dźwięk z okolic przedniego koła po stronie pasażera. Wiem, że ciężko opisać dźwięk - jest to coś w stylu drżenia/dudnienia, brzmi to trochę tak jakbym na chwilę tym kołem wjechał nagle na kostkę brukową. Po wyjściu z zakrętu oczywiście dźwięk znika.

Zauważyłem też, że kiedy cały łuk przejeżdżam dodając gazu nic się nie dzieje, podobnie gdy przejadę cały "tocząc się", bez dodawania gazu. Problem pojawia się tylko i wyłącznie, gdy wjadę w zakręt tocząc się na obrotach poniżej 1500 i w trakcie dodam gaz - dźwięk pojawia się wtedy momentalnie i znika po wyjściu z zakrętu jak wspominałem. Shocked Dlatego też zastanawiam się też, czy to na pewno problem z zawieszeniem/kołem. Przy ruszeniu i jechaniu w lewo problem nie występuje - tak jakbym musiał rozpędzony wtoczy się w zakręt na niskich obrotach i dodać gazu, żeby to wywołać.

Nic nie dzieje się w czasie jazdy na wprost, ani przy większych prędkościach, ani przy "krótszych" skrętach w lewo np. na światłach, czy w trakcie manewrowania na parkingu. Problem występuje bardzo sporadycznie, dokładnie w opisanych warunkach. Czasem zdarzy się, że gdy ruszę gwałtownie w lewo na skręconych kołach (np. włączając się do ruchu z podporządkowanej) przez krótki moment słyszę ten dźwięk.
Zaznaczam również, że to nie opony, ponieważ po zmianie na zimowe problem nie zniknął Sad

Czy ktoś może borykał się z podobnym problemem, bądź ma jakieś pomysły? Chociaż już raczej wiem, że to skończy się po prostu wizytą w ASO.
Będę wdzięczny za wszelkie doradztwo Smile
Powrót do góry
viperGLS

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): ldz
Posiadane auto: GLS 450
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 02 Lis 2018, 00:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) w205 C180 - dziwny dźwięk z okolic koła


Stawiam na przegub zewnetrzny.
przy skreconych kolach w prawo rusz gwaltownie i zobacz czy dzwiek przypomina przeskakujace jakby tryby. Przeguby wewnetrzne polosi czesto tez slychac na prostej , jakies wibracje przy 80km/h.
Kola zle wywazone,opony czuc bicie na kierownicy.
Zawieszenie, sworzen, itd czuc na kierownicy caly czas.

Dzwiek moze przenosic wiec tez mozna strony pomylic.
Powrót do góry
daltigon

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes C W205
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Lis 2018, 14:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) w205 C180 - dziwny dźwięk z okolic koła


Dzięki za odpowiedź.

Sprawdzałem ruszanie przy skręconych kołach w obie strony - bez żadnych efektów dźwiękowych. Na prostej nic nie słychać, na kierownicy też nie czuć absolutnie nic. Sprawdzałem przy różnych zakresach prędkości, chyba wszystkich już Very Happy

Dodam, że ten dźwięk nie brzmi kompletnie jak "tykanie"/"pykanie" przegubu, ani jak przeskakujące tryby. To bardziej dudniące, niskie, jakby "metalowe" drżenie.

Czy możliwe żeby to były klocki hamulcowe, kiedy system dohamowuje koło w trakcie skrętu? Na tych klockach z przodu zrobiłem póki co 16.5 tys. kilometrów, głównie jeżdżę po mieście.
Powrót do góry
viperGLS

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): ldz
Posiadane auto: GLS 450
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 02 Lis 2018, 15:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) w205 C180 - dziwny dźwięk z okolic koła


Wylacz ASR, innych assystow kierowcy i wjedz w zakret jak zawsze i zobacz czy dohamowywuje Ci kolo. Wydaje mi sie ze to nie to. Tym bardziej prawa strona wiec poboczem gdzies dziure zalapales i moze cos uleglo uszkodzeniu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System