Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Greg.M

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A150, B200, Mini S
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 09:57
Temat postu:

Wysokie obroty na biegu jałowym


Mam od kilku dni problem, kiedy odpalę chodzi normalnie czyli w okolicy 750 obr/min, kiedy dodam gazu niezależnie ile ważne, że ponad 1000, to nie spadają już poniżej 1000 właśnie, po wyłączeniu i włączeniu ponownie to samo, do czasu dodania gazu pracuje na 750 obr/min, kiedy ruszymy nie schodzi poniżej 1000. Zauważyłem, że jak się zagrzeje już dobrze, wtedy kiedy wyłączę i odpalę ponownie już wszystko jest w normie, kiedy postoi i ostygnie znowu to samo, co może być? SD nie wykazuje żadnego błędu, nawet chwilowego.

B200 z CDi 2.0 140KM jakby co, może ktoś się spotkał z taką usterką, ktoś mi sugerował, że przepustnica się wiesza.


Ostatnio zmieniony przez Greg.M dnia Nie 30 Lis 2014, 14:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 12:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym


Czyli to jest silnik CDI czyli diesel, bo w mercedesie nie ma oznaczenia hdi. Sprawdzić ładowanie i akumulator, może nie ma ładowania, albo alternator jest walnięty.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Greg.M

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A150, B200, Mini S
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 14:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym


Już poprawiłem, z rozpędu napisane, 2 lata jeździłem C4 HDi Smile

Powiem Ci tak, jesteś mistrzem, bo chyba wstrzeliłeś się z odpowiedzią w 10. Na filmie widać dokładnie objaw, popatrz i potwierdź, wg mnie problem jest albo w ładowaniu albo jakimś czujniku związanym z ogrzewaniem.

Nie widać mojej ręki, ale po odpaleniu ogrzewanie jest na niebieskim (max w lewo) chodzi ok, obroty są ok, po przekręceniu na czerwone (max w prawo) napięcie spada, po dodaniu gazu obroty zostają na 1000/min napięcie nieco rośnie, zmiana na max w lewo , obroty samoczynnie spadają, zmiana na grzanie do czasu dodania gazu obroty są ok, dodam gazu zostają na 1000/min i tak w koło, do zagrzania się pełnego silnika i kabiny. Porblem ustaje po kilkunastominutowej jeździe, pozostawiony do wychłodzenia, ostygnięcia nawet 15min przy tej temp. -1,5 st C.

https://www.youtube.com/watch?v=NbsmQ9eOchc&list=UULHgBsNhD2AmhTQqnJNm_TA&spfreload=10

PS. Wyczytałem, że to jest wszystko prawidłowo. Wszystko za sprawą niskiej temperatury i wstępnego elektrycznego ponoć ogrzewacza wnętrza jaki mam, który uruchamiając się wymusza wyższe obroty celem właściwego zasilania i ładowania, alternator jest ok, ładuje właściwie, jak auto i wnętrze osiągnie odpowiednią temperaturę, elektryczne ogrzewanie wyłącza się, obroty obniżają się i wszystko jest jak powinno. Tak by mi to też wynikało z moich obserwacji, czyżby faktycznie to prawda? Mam to auto od miesiąca, wszytko już zrobiłem, co było do zrobienia, jest w stanie perfekcyjnym, żadnych problemów i taki schodek wynika może z mojej niewiedzy? Fakt, jak startuję, to po 15 sek leci bardzo gorące powietrze z wylotów, co nie jest możliwe, żeby z silnika, bo ten jest jeszcze zimny jak lód więc jestem w stanie w to uwierzyć.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 10:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym


Tak, niektóre mercedesy mają elektryczne dogrzewanie, i zwiększa to zużycie prądu, ale sprawny akku i sprawny alternator powinny sobie z tym poradzić. We wszystkich które naprawiałem obroty wzrastają jak coś jest już na wykończeniu.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Bubek16

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: W245 W163
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 08:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym


W nawiązaniu do problemu obrotów, u mnie w B180 2006 też silnik trzyma obroty ok. 1000, rzadko kiedy spadną do 750-800. Temp. wody 50-60 st. max. Przy temp. zewn. Ok 0°C ogrzewanie grzeje jak głupie. Widać, że grzałka pracuje, tylko nie reaguje na pokrętło temperatury. Na min. nastawie 16, leci zimne powietrze, przestawiając o jeden stopien pokrętło, grzeje już na maksa.

Błąd w systemie klimatyzacji 9371 Podgrzewacz dodatkowy PTC. Błąd komunikacji.

Wymienić podgrzewacz (A1698300861 taki nuner znalazłem) czy czujnik temperatury?
Czy oprócz tego za niedogrzanie silnika winny jest termostat i od niego zacząć?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 08:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
siriush

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: AUDI Q5, DS4
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym


Bubek16 napisał:
Przy temp. zewn. Ok 0°C ogrzewanie grzeje jak głupie. Widać, że grzałka pracuje, tylko nie reaguje na pokrętło temperatury. Na min. nastawie 16, leci zimne powietrze, przestawiając o jeden stopien pokrętło, grzeje już na maksa.


Ja mam B180 (2010r) i mam to samo zauważyłem jednak, że jak np zatrzymam się, wyłączę na chwilę samochód np przed sklepem podczas krótkich zakupów to problem znika - tzn grzeje dopiero po podkręceniu temperatury na wyższe temperatury (np 20 st.C)
Gdy jest długi postój np nocą w garażu to rano jest tak jak było czyli grzeje jak zwariowany i nie ma wpływu regulowanie tylko gdy dam na minimum to dmucha zimne.
Prawdę mówiąc jest to cholernie denerwujące...
Powrót do góry
Bubek16

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: W245 W163
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Sty 2019, 08:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wysokie obroty na biegu jałowym


Problem rozwiązany.
Po wymianie termostatu ogrzewanie wróciło do normy. Błąd komunikacji z ogrzewaczem PTC nie wyświetla się. Teraz temp. płynu dochodzi do 90°C. Przy okazji wymienione spalone świece.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System