Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Zawieszenie pneumatyczne v-klasa 250 z 2021 rok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hose331

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes V-klasa 250 2012rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lis 2021, 14:57
Temat postu:

Zawieszenie pneumatyczne v-klasa 250 z 2021 rok


Witam
Posiadam MB V-Klasa 250 4x4 z 2021 roku. Auto wyposażyłem w pneumatyczne zawieszenie. Przejechałem 8 tys km i pojawił się problem z bardzo głośną pracą kompresora. Po uruchomieniu silnika kompresor pompuje amortyzatory i jest to strasznie irytujące , bo trzęsie się całe auto i bardzo słychać to w kabinie. Samochód jest z polskiej sieci dealerskiej i jest na gwarancji. Dzisiaj wróciłem z serwisu i otrzymałem odpowiedź, że po podłączeniu do komputera, wszystkie system związane z zawieszeniem pracują poprawnie a głośna praca.... cóż no nie mają porównania bo sprzedali tylko 2 takie egzemplarze Shocked
Otrzymałem info że zadzwonią do mnie bo w przyszłym tygodniu będzie ten drugi samochód z zawieszeniem airmatic, to posłuchają jak pracuje i dadzą znać , czy jest tak samo, czy inaczej.
czy ktoś z forumowiczów spotkał się z taką sytuacją? Macie może podobne spostrzeżenia lub wiedzę na ten temat?
Powrót do góry
rklucz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódz
Posiadane auto: C4 GP 2.0 hdi 2016
Piwa: 32/0
Wysłany: Sro 24 Lis 2021, 21:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Zawieszenie pneumatyczne v-klasa 250 z 2021 rok


Witam, proponuję się upewnić bo naj prawdopodobnie ty albo ktoś lekko dojechał ci zderzak i wygiął się wieszak z klaksonem z prawej i opiera się o kompresor. Z resztą jak cokolwiek będzie się o niego opierało to podczas pracy kompresora będzie dużo głośniej na zewnątrz a przede wszystkim w środku.
_________________
rklucz


Ostatnio zmieniony przez rklucz dnia Czw 25 Lis 2021, 23:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 25 Lis 2021, 09:31
Temat postu:

Re: Zawieszenie pneumatyczne v-klasa 250 z 2021 rok


Hose331 napisał:
Auto wyposażyłem w pneumatyczne zawieszenie.

Inni usuwają, a ty dokładasz? Rolling Eyes
No dobra - koniec śmichów...
Po pierwsze: sprawdź, czy faktycznie kompresor nie ma bezpośredniego kontaktu z którymś z metalowych elementów w pobliżu. Fabrycznie kompresor zawieszony jest na gumowych elementach co skutecznie tłumi drgania. Jeżeli tu jest wszystko w porządku, to:
Po drugie: do układu mogła dostać się woda która po pewnym czasie niszczy kompresor od wewnątrz (łożyska, uszczelnienia tłoczka) co powoduje znaczny wzrost głośności. Jednocześnie spada przy tym skuteczność pompowania co prowadzi do wydłużonej pracy po uruchomieniu silnika.
Mamy tu niestety do czynienia z pozafabrycznym montażem układu i trudno ocenić w jakim stopniu montażysta sugerował się zaleceniami producenta. Mercedes uznał, że zamontowanie układu pneumatycznego zawieszenia jest zbyt skomplikowane żeby wykonywać to poza linią produkcyjną w związku z tym w dokumentacji serwisowej nie ma żadnych instrukcji tego dotyczących, nie ma również zestawu części z takim przeznaczeniem. Tak więc można podejrzewać, że na niektórych etapach montażu doszło do "uproszczeń", co odbija się na późniejszej pracy i niezawodności całego układu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Przywitania


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System