Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) ML350 W163 fotele grzane polift prośba o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 30 Lis 2018, 21:54
Temat postu:

ML350 W163 fotele grzane polift prośba o pomoc


Rozpocznę temat od nowa :
Mam W163 ML350 BEZ grzanych foteli .Niby nic ale naprawdę zimą to dramat . No tak go ktoś kiedyś skonfigurował i nic nie zrobię.Bardzo bogata wersja INSPIRATION (Xenon, czujniki parkowania , Bose , Navi , zmieniarka piękne inne czarne drewno , inne obszycie foteli i parę innych detali .Bardzo chciałbym mieć w tym aucie także podgrzewane fotele .

Napiszę co już wiem i co udało się zrobić/sprawdzić :
- nabyłem cały panel drewniany z przyciskami do foteli .
- po rozebraniu deski tak jak przewidywałem były ukryty w wiązce wtyczki do foteli ( i uchylania szyb tylnych )
- wszystko podłączone , przyciski foteli pięknie się świecą z całą konsolą , dodatkowo działają jak powinny czyli diody czerwone 1 i 2 stopnie grzania
- w skrzynce pod maską mam wszystkie przekażniki i bezpiecznik do foteli
- w wiązce dochodzącej do foteli są kable do grzania foteli

I tu koniec dobrych informacji .
Zakładałem optymistycznie że pod koniec produkcji pakowali maty grzewcze wszystkim szczególnie jak już skóry były i ogólnie dobre wyposażenie . Niestety dzisiaj wyciągnąłem fotel z auta i owszem do wtyczki dochodzą właściwe kable ale po stronie fotela (od fotela) tych kabli niema i nie są nigdzie ukryte więc lipa jeśli chodzi o te konkretne fotele.

Co mnie jeszcze martwi i co sprawdziłem to że owszem kable do grzania foteli we wtyczce są ale pomimo że jak wspomniałem te włączniki działają poprawnie to żadnych prądów tam nie ma Sad Nie jest to system analogowy czy pomijając fakt że te moje konkretne fotele nie grzeją nie powinno się pod SD tego podpiąć co by mimo niby działających jakby poprawnie przycisków jakąś aktywacje systemu grzania zrobić ?bo martwi ten brak prądu na kostce .

Druga sprawa to mała skrzynka bezpieczników . No mam auto z francji i nic z niej nie kumam . Skrzynki poliftowe są inne czarne takie jak na aukcji z linku poniżej :

https://allegro.pl/mercedes-ml-w163-lift-skrzynka-modul-1635450405-i7619411233.html

Czy może ktoś podać opis najlepiej zdjęcie takiej właśnie skrzynki ,to co wykopałem w necie to są info starszych skrzynek 98-00 a były różnice .Najlepsze byłyby foty opisu tej skrzynki polifta z grzanymi fotelami , może też zdjęcie owej skrzynki żebym zerknął czy wszystko jest tak samo .

OGÓLNIE JEŚLI KTOŚ Z WWY OKOLIC DO POWIEDZMY 100KM jest w stanie mi sprzedać i uruchomić 2 fotel elektryczne ogrzewane od polifta (czarne) to byłbym wdzięczny . No jeśli trafiłoby się wersja INSPIRATION (czarna skóra białe szwy) to jadę nawet w Polskę Smile

Każda pomoc mile widziana ,ponieważ zdjęcia na forumi nie bardzo polecam kontakt na biuro@ombra.pl lub tel 696487199
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 22:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) ML350 W163 fotele grzane polift prośba o pomoc


Qrcze pomocy z nikąd . Może jednak się ktoś pochyli nad tematem . Dzisiaj miałem istny maraton fotelowy .
Dwa W163 ML350
1- ma oczywiście grzane stołki i wszystko działa jak trzeba .
2 - mój ,niema grzańców , ma fabryczną instalację , którą znalazłem pod radiem , dodałem fabryczne przyciski które zachowują się jakby działało wszystko (światełka itd , podświetlenie) , pod fotelem wiązka kabli , skrzynki bezpieczników wszystko jest identyczne a jednak fotel z ML nr 1 nie działa w MLu nr 2 (działa całe sterowanie , pamięć itd , SRS ) .Podpinam to pod SD no śladu nigdzie nie widzę co by to grzanie jakoś uruchomić - no co jest żle jak wszystko wygląda na dobrze
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 200

179 850

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System