Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Coś wystrzeliło przy ruszaniu, problem z włączaniem biegów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy a180cdi

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A180 CDI, w169, 2005r. automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 17:30
Temat postu:

Coś wystrzeliło przy ruszaniu, problem z włączaniem biegów.


Posiadam A180 CDI, 2005r. z automatyczną skrzynią.
Czy ktoś może polecić dobry warsztat samochodowy w Warszawie gdzie znają się na A klasie?

Ostatnio przy delikatnym, nie gwałtołnym ruszaniu usłyszałem strzał oraz szarpnięcie po czym samochód nie reagował na pedal gazu dopiero jak wcisnąłem ponad połowe zaczął nabierać obroty ale wciąż nie jechał. Zgasiłem silnik, odpaliłem jeszcze raz, włączyłem D ale samochód stał na miejscu, to samo było z wstecznym, wyglądało tak jakby nie było ciśnienia. gdy odczekałem jakąś chwilę trzymając na D samochód ruszył z delikatnym szaprnięciem. Dojechałem do domu jakieś 2km i przy parkowaniu włączyłem wsteczny i znów to samo, samochód nie jechał, zgasiłem, odpaliłem, włączyłem jeszcze raz wsteczny i zaparkowałem. Postanowiłem otworzyć maskę i po otwarciu zauważyłem, że rura dolotowa powietrza jest wyciągnięta ze zwojego miejsca, nie znalazłem również uchwytów więc scisnąłem opaską. Zrobiłem jazdę testową i przy delikantym ruszaniu jest ok, natomiast przy dynamicznym ruszaniu gdy tylko obroty silnika przekroczą ponad 2000 a skrzynia nie zdąży zmienić biegu z 1 na 2 zaczyna szarpać, mimo jednakowo wciśniętego pedału gazu, po kilku takich szarpnięciach samochód nie reaguje na pedał gazu. gdy odczekam jakąś chwilę samochód powoli zaczyna jechać. Skrzynia nie przechodzi w tryb awaryjny.

Nie wiem co to był za strzał ale podejrzewam, że rura własnie wyleciała po tym strzale. Nie było żadnego dymu, nic nie kopci, odpaliłem w mróz bez problemu. Dziś dojechałem do pracy, trzymając obroty w granicach do 2200 obrotów, bardzo delikatnie przyspieszając i było ok. Wracając do domu, zatrzymałem się na światłach i znowu samochód przestał jechać, musiałem odpalić jeszcze raz i wtedy ruszyłem.
Proszę o pomóc, może ktoś miał już podobną sytuacje?
Powrót do góry
viperGLS

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): ldz
Posiadane auto: GLS 450
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 23:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Coś wystrzeliło przy ruszaniu, problem z włączaniem biegów.


Prawdopodobnie ten strzal odpowiada za wyskoczenie silniczka mechatroniki w module skrzyni. Zapewne nie masz miarki oleju bo wystepuje tylko do zakupienia dodatkowego w serwisie. W domowych warunkach forma testu oleju automatu jest spuszczenie go,poddanie ocenie wizualnej czy nie ma opilkow i zapach czy nie smierdzi spalenizna co by wnioskowalo o przytartej tarczy.Nie jestem pewien ale chyba w tej skrzyni jest 4.5L oleju (do potwierdzenia)
Czasami tak reaguja przy niskim stanie. Mozesz dolac 0.5L i zaobserwowac czy jest poprawa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System