Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Po wymianie baterii kluczyk nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thunderzzz68

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W208
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 22:05
Temat postu:

Po wymianie baterii kluczyk nie działa


Witam, mam problem z zamykaniem centralnym z kluczyka, kluczyk potrafił raz działać raz nie, zmierzyłem napięcie na bateriach i w sumie było 6.0v, dzisiaj po wymianie baterii na nowe - takie same, kluczyk wcale nie chciał działać(tzn. Czerwona dioda nie migala) napięcie na nowych bateriach ok 6.6v.Po zmianie baterii na stare dioda działa autko potrafi się otworzyć, w czym problem? Po świętach i tak wybieram się na SD ale pytam, bo może to jakaś blahostka typu zepsute baterie?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 22:53
Temat postu:

Re: Po wymianie baterii kluczyk nie działa


Pierwsze to spytam jaki masz kluczyk: "rybkę" czy "scyzoryk". Wiem że 208 na pewno miało "scyzoryk" a jak było w późniejszych egzemplarzach to mi się naprawdę nie chce szukać...

Thunderzzz68 napisał:
mam problem z zamykaniem centralnym z kluczyka, kluczyk potrafił raz działać raz nie,

Jeżeli kluczyk zawsze otwiera, a zamyka czasami, to jednak nie szukałbym usterki w kluczyku, a po prostu w "switchu" który jest pod klawiszem zamykania. Potrafią się uszkodzić, ale częściej po prostu odrywają się od płytki drukowanej i wtedy działają w sposób przypadkowy.

Thunderzzz68 napisał:
zmierzyłem napięcie na bateriach i w sumie było 6.0v, dzisiaj po wymianie baterii na nowe - takie same, kluczyk wcale nie chciał działać(tzn. Czerwona dioda nie migala)

Nie wiem, jaki kluczyk. Poza tym może dałeś nieprawidłowe baterie? Jest cała seria tych pasujących - średnica ta sama, ale są grubsze i cieńsze. Może dałeś cieńsze i nie stykają?
Jak pomierzyłeś te 6,6 volta? Na rozłączonych bateriach - czy w układzie? Może napięcie jest - ale nie dociera do elektroniki (o czym może świadczyć brak świecenia diody)
Powrót do góry
Thunderzzz68

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W208
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 18:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Po wymianie baterii kluczyk nie działa


Kluczyk rybka, napięcie mierzyłem na blaszkach które trzymają baterie w 'tacce' stare i nowe baterie maja takie same oznaczenie i na pierwszy rzut oka wydają się takie same.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System