Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyświetla się błąd BAG ESP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Kubacki

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupca
Posiadane auto: Mercedes A 190
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 12:21
Temat postu:

Wyświetla się błąd BAG ESP


Witam włącza mi się błąd BAG esp i mogę jechać max 50 km/h. Wymieniłem czujnik skrętu w kierownicy i czujnik hamulca na nowy i nadal to samo może ktoś wie co może być jeszcze powodem błędu.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 13:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyświetla się błąd BAG ESP


Cześć.
Oczywiście można by było zgadywać i wróżyć co do powodów wyświetlania się tych kontrolek (żeby być precyzyjny nie BAG tylko BAS) ale niezawodnym i najtańszym sposobem diagnozowania mercedesów jest podłączanie ich do Star Diagnosis. Wtedy nie wymienia się części na oko, tylko to co faktycznie się zepsuło. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć że zostały Ci jeszcze do wymiany w zasadzie tylko czujniki prędkości (abs) przy kołach.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyświetla się błąd BAG ESP


Oczywiście znowu nie ma danych auta - ani modelu, ani rocznika. Chcecie pomagać, to męczcie się sami Confused
Arcydemon napisał:
Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć że zostały Ci jeszcze do wymiany w zasadzie tylko czujniki prędkości (abs) przy kołach.

Mylisz się. A czujnik przyspieszenia bocznego, wzdłużnego, piasty kół z tarczami liczącymi, cały układ zasilający, sterownik, układ BAS z czujnikami, czujnik skrętu na pewno nie został zainicjalizowany po wymianie - a musi być. To samo z czujnikiem hamulca - musi być właściwie wyregulowany po zamontowaniu. Biorąc pod uwagę jakąś dowolną listę błędów dla A-klasy jest ich tam ok. 130. Chcesz sobie sprawdzać po kolei? Do tego trzeba dodać, że układ ESP w bardzo ścisłym stopniu współpracuje z innymi układami, takimi jak silnik i układ przeniesienia napędu. Zwykłą usterka pedału gazu potrafi zablokować ESP i wprowadzić go w tryb awaryjny. Tak więc nie mam dla ciebie kolego dobrych wieści. Jeśli chcesz naprawiać auto metodą wymiany części "na ślepo" według wyczytanych w internecie plotek to naszykuj sobie gruby portfel i masę czasu.
Swoją drogą ilekroć czytam takie zapytania (a zdarza się to nad wyraz często) od osób, które uważają że do naprawy nowoczesnego auta nadal wystarczy śrubokręt i komplet płaskich kluczy to pozostaje tylko załamać ręce... Shocked
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 12:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyświetla się błąd BAG ESP


Co do podanych przez Ciebie możliwych przyczyn występowania błędów BAS/ESP można by jeszcze dołożyć kilka. Ja pisząc o czujnikach prędkości podałem przyczynę błędu pasującą do wszystkich A-klas, a do tego często występującą i dającą objawy o jakich pisze Robert. Zdecydowanie prościej było by pomóc koledze Robert Kubacki gdyby podał chociaż typoszereg. Dobrym pomysłem było dodanie na czerwono uwagi co do podanie danych auta, niestety nie na każdego to działa. Śledząc forum myślę że niektórzy piszą tylko po to żeby coś napisać.
Gerri napisał:


czujnik skrętu na pewno nie został zainicjalizowany po wymianie - a musi być.

Mylisz się. Wystarczy skasować błędy. Jedyne do czego jest potrzebny restart modułu to do prawidłowego działania systemu informującego o spadku ciśnienia w kołach (W169/245).
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 22:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyświetla się błąd BAG ESP


Arcydemon napisał:

Mylisz się. Wystarczy skasować błędy.

Brak kalibracji prowadzi najczęściej do tego, że kierunek jazdy podany z czujnika skrętu pod kierownicą nie zgadza się z kierunkiem jazdy z czujnika żyroskopowego/magnetycznego. Na postoju skasujesz - po ruszeniu i kilku zakrętach pojawi się ponownie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 08:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyświetla się błąd BAG ESP


Zapewniam wszystkich, po wymianie czujnika kąta skrętu i skasowaniu błędów nie pojawiają się ponownie (chyba że ktoś założy uszkodzoną używkę). I to nie są moje przypuszczenia tylko zdobyta wiedza.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System