Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes w169 problem ESP itp - esp, gasnący licznik, moduł



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 13:37
Temat postu:

Mercedes w169 problem ESP itp - esp, gasnący licznik, moduł


Witam
Posiadamy w169 a160 skrzynia automat 2005r jest to 4 mercedes w rodzinie a tylko ta A klasa to jest najgorsze padło jakie mogło nas spotkać wiecznie są problemy, ale wracając do tematu, auto jest mojej mamy i wcześniej skarżyła się że auto nie przyszpiesza do 120 i świeci coś zółtego czyli check engine, ale jeździła tak z 4 miechy przyszły mrozy i mówi że zegary jest staneły cały czas się swięcą nawet po wyjęciu kluczyka i faktycznie patrzę zero reakcji, pojechałem do kolegi ma komputer ale po skasowaniu błędu nic , dopiero odłączenie akumulatora pomogła około 3 tygodnie, w czwartek mama dzwoni do mnie że zegary jest gasną i włączają , mówie nie możliwe aż wzięłem auto i faktycznie daje filmik. Ja obstawiam na czujnik kąta skrętu razem z taśmą.
Przepraszam za składnie ale auto mnie irytuje, na początku padł sterownik silnika którego nigdzie nie szło dostać a ASO 10 000 tys netto ale firma przekodowała go i jeździ juz prawie 2 lata. Ostatni raz robię to auto i idzie na handel i odradzam wszystkim W169 albo niech się chociaż zastanawią.


w aucie świeci się check engine max prędkość 120km
błąd kalibracji kół
ESP jade auto mi zwalnia samo i wskakuje błąd ESp i jedzie normalnie

tutaj moj filmik, uderzenie przypadkowe bo mnie już denerwuje to auto, oczywiście nagrywane podczas jazdy
https://www.youtube.com/watch?v=DKaQmGvd3-g

napewno błąd który wskoczył na kompie diagnostyce autocom to 2251 coś spowolnienie auto coś takiego, i dużo błędów że nie odczytuje danych z komory silnika , zrobiłem jedno zdjęcie jeszcze




Powrót do góry
viperGLS

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): ldz
Posiadane auto: GLS 450
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 11:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes w169 problem ESP itp - esp, gasnący licznik, moduł


Moim zdaniem zle kodowanie ECU wzgledem modulu ESP. Tu z bledu wynika jakbys mial urwanego cana od sterownika silnika do sterownika esp.
Wrzuc wszystkie bledy to lepiej bedzie pomoc.
Znajdz kogos w okolicy z kompem SD to Ci pomoze bo autocomem nic nie zrobicie.
Czujnik kata skretu kierownicy, dlaczego?
Odmrecales poduszke,zdejmowales kiere?
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 16:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes w169 problem ESP itp - esp, gasnący licznik, moduł


A mnie to wygląda na agonię zegarów.
Ale faktycznie najrozsądniej zacząć od SD.
Powrót do góry
prezes912

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Mercedes C w203 2.2 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2018, 18:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Mercedes w169 problem ESP itp - esp, gasnący licznik, moduł


skasowaliśmy błędy, i ani esp ani check nie pali(check jest powiązany z esp dlatego świeci check i jest tryb awaryjny) sterownik silnika był nówka na gwarancji kodowany przez jedną z lepszych firm a problem esp nie był odrazu pojawił się po czasie, a błąd hamulców to jest tylko że auto w trybie awaryjnym.

błędy kasowane ale wróciły na nastepny dzień,licznik jeszcze działa nie gasł Very Happy


czujnik kąta skrętu ponieważ jeden użytkownik z tego forum miał to samo czyli 2251 i wyszło że po wymianie czujnika szło skalibrować esp i koła znaczy się cisnienie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System