Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Po wymianie baterii kluczyk nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thunderzzz68

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W208
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 22:05
Temat postu:

Po wymianie baterii kluczyk nie działa


Witam, mam problem z zamykaniem centralnym z kluczyka, kluczyk potrafił raz działać raz nie, zmierzyłem napięcie na bateriach i w sumie było 6.0v, dzisiaj po wymianie baterii na nowe - takie same, kluczyk wcale nie chciał działać(tzn. Czerwona dioda nie migala) napięcie na nowych bateriach ok 6.6v.Po zmianie baterii na stare dioda działa autko potrafi się otworzyć, w czym problem? Po świętach i tak wybieram się na SD ale pytam, bo może to jakaś blahostka typu zepsute baterie?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 22:53
Temat postu:

Re: Po wymianie baterii kluczyk nie działa


Pierwsze to spytam jaki masz kluczyk: "rybkę" czy "scyzoryk". Wiem że 208 na pewno miało "scyzoryk" a jak było w późniejszych egzemplarzach to mi się naprawdę nie chce szukać...

Thunderzzz68 napisał:
mam problem z zamykaniem centralnym z kluczyka, kluczyk potrafił raz działać raz nie,

Jeżeli kluczyk zawsze otwiera, a zamyka czasami, to jednak nie szukałbym usterki w kluczyku, a po prostu w "switchu" który jest pod klawiszem zamykania. Potrafią się uszkodzić, ale częściej po prostu odrywają się od płytki drukowanej i wtedy działają w sposób przypadkowy.

Thunderzzz68 napisał:
zmierzyłem napięcie na bateriach i w sumie było 6.0v, dzisiaj po wymianie baterii na nowe - takie same, kluczyk wcale nie chciał działać(tzn. Czerwona dioda nie migala)

Nie wiem, jaki kluczyk. Poza tym może dałeś nieprawidłowe baterie? Jest cała seria tych pasujących - średnica ta sama, ale są grubsze i cieńsze. Może dałeś cieńsze i nie stykają?
Jak pomierzyłeś te 6,6 volta? Na rozłączonych bateriach - czy w układzie? Może napięcie jest - ale nie dociera do elektroniki (o czym może świadczyć brak świecenia diody)
Powrót do góry
Thunderzzz68

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: W208
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 18:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Po wymianie baterii kluczyk nie działa


Kluczyk rybka, napięcie mierzyłem na blaszkach które trzymają baterie w 'tacce' stare i nowe baterie maja takie same oznaczenie i na pierwszy rzut oka wydają się takie same.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System