Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) Pompa paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
felipe_clk

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Mercedes CLK W209 270 CDI 2004 AUTO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 19:44
Temat postu:

Pompa paliwa


Witam. Posiadam Mercedesa CLK w209 2.7 CDI w automacie z 2004 roku i jest to anglik gdyż sam mieszkam w Anglii. Mój problem polega na tym iż paliwo nie jest dostarczane do silnika przez co auto nie chce odpalić. Natomiast przy pomocy plaka odpala po kliku razach ale gaśnie chwilę później. Układ jeszcze może być troszkę zapowietrzony bo wężyk od filtra paliwa był baardzo zużyty i tamtędy dostawalo się lewe powietrze a ja o tym nie wiedziałem. Wymieniłem ten wężyk na nowy. Dodam jeszcze, że auto odpalilo chyba za 25 razem, pochodzilo z 20 minut, nagle silnik zaczął się dusić i zgasł i już później nie odpalił. Gaśnie również wtedy kiedy jakimś cudem go odpale i po jakimś czasie dodam lekko gazu, wskoczy na obroty i gaśnie. Chce wymienić pompę paliwa tą w zbiorniku ale nie mogę znaleźć takiej samej, i moje pierwsze pytanie brzmi czy pompa paliwa np od silnika 2.2 diesel będzie pasować? Będzie działać bez zarzutów? I też drugie pytanie to czy po przekreceniu stacyjki powinienem słyszeć pompę paliwa jak pracuje? Bo przekrecam i jest cisza, nic nie słychać a wydaje mi sie, że powinno. I też czy ma znaczenie to, że auto to anglik i część od polskiego mercedesa nie będzie pasować? Znalazłem chyba odpowiednią część na allegro ale właśnie silnik 2.2 i kiera po lewej i nie wiem co robić.

Z góry dziękuję wszystkim za jakiekolwiek wskazówki i porady, to się ceni!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Pompa paliwa


Może się mylę - akurat w tym temacie nie siedzę, ale powinieneś mieć w aucie silnik o oznaczeniu 612, a ten silnik nie miał pompy paliwa w baku. Tak było np. w Sprinterze. Podnieś tylne siedzenie, odkręć klapę i obejrzyj przewody na wtyczce. Policz ile ich jest, czy są dwa grubsze - bo zazwyczaj te cieńsze są do czujnika poziomu, a grubsze do pompy (jeżeli jest)
Powrót do góry
felipe_clk

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Mercedes CLK W209 270 CDI 2004 AUTO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 23:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Pompa paliwa


Gerri napisał:
Może się mylę - akurat w tym temacie nie siedzę, ale powinieneś mieć w aucie silnik o oznaczeniu 612, a ten silnik nie miał pompy paliwa w baku. Tak było np. w Sprinterze. Podnieś tylne siedzenie, odkręć klapę i obejrzyj przewody na wtyczce. Policz ile ich jest, czy są dwa grubsze - bo zazwyczaj te cieńsze są do czujnika poziomu, a grubsze do pompy (jeżeli jest)


Sprawdzałem i mam dwie klapy po lewej i po prawej stronie, w jednym jest czujnik poziomu a drugi to pompa. Nie słychać jak pompa pracuje więc prawdopodobnie jest do wymiany
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 28 Gru 2018, 10:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) Pompa paliwa


1. Na grubsze przewody możesz podłączyć zwykłą kontrolkę z żarówką (lub oczywiście multimetr) i sprawdzić, czy pojawia się napięcie. Jeden z tych grubszych przewodów powinien być brązowy.
2. Podaj VIN auta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System