Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 przepływomierz A klasa - wymiana naprawa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
art9988

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 313 / 308
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2019, 22:21
Temat postu:

W168 przepływomierz A klasa - wymiana naprawa


Witam,
Mam powszechnie znany problem z przepływomierzem w A klasie z 2000 roku. Ktoś już kiedyś naprawiał przepływomierz, ale po latach problem powrócił. Kupiłem listki nowe, włożone idealnie jak w oryginale, ale problem sie nie rozwiązał. Na zdjęciu pokazuje co zastałem przy tym przepływomierzu. Jak to sprawdzić? Skalibrować? jakie parametry powinien mieć ten przepływomierz. Może uda nam się rozwiać ten problem już na zawsze ?


Powrót do góry
jacki-placki

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lip 2019, 10:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 przepływomierz A klasa - wymiana naprawa


A czy uruchomiłeś sterownik silnika w tryb autoadaptacji i wyzerowałeś błędy w ECU ? Teoretycznie trzeba to wykonać, wraz z powolnym naciskaniem pedału gazy do końca przy tylko włączonej stacyjce, a po pierwszym włączeniu silnika wykonać przejażdżkę aż do uzyskania pełnej temperatury silnika, bo sterownik na nowo musi utworzyć mapę. Jak ktoś ma gaz, to musi zadbać o wyłączenie go. Przygotowuję się do wymiany sensorów przepływomierza w A140 (2001). Pierwszy listek pomiaru temperatury powietrza zniknął.
Problemy z odpaleniem zimnego - standardowe. Jestem przeciwnikiem zbyt głębokiego eksperymentowania. Jak nie pomoże zmiana sensorów, to w drugim rzucie ściągnę cały przepływomierz z Holandii. Nie jestem do końca przekonany czy to oryginał, ale są szanse.
https://www.powercomponents.nl/sensor-mercedes-vdo-93084001-temic-311-874.html[/img]
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 07 Lip 2019, 14:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 przepływomierz A klasa - wymiana naprawa


Ale ten co pokazałeś to do diesla chyba jest tylko. W Benzynie jest niewymienialny, nie występuje jako osobna część zamienna. Trzeba naprawiać. W kwestii adaptacji to też jest różnie. Od mechaników słyszałem, że powinno to być odpowiednio pomierzone w momencie wymiany, w samym aucie można ewentualnie przeprowadzić adaptację przepustnicy. Po tym jak wymieniłem listki u siebie, jeden z mechaników odmówił mi wykonania adaptacji, mówiąc, że po 'niefachowej' wymianie adaptacja może skończyć się unieruchomieniem auta. Nie mam prawa nie wierzyć mechanikowi, który jest jednym z lepszych fachowców w dużym mieście. Ale jako trochę obeznany technicznie i elektronicznie nie do końca kupuję takie wytłumaczenie. Pomijając już fakt, że bez żadnej adaptacji auto po zamontowaniu zaczęło jeździć poprawnie, mniej spalać i mieć wszelkie objawy udanej naprawy. Odłączony akumulator na kilka dni, komputer naprawiany u speca, który twierdził, że pomierzył przed i po i wszystko jest wyregulowane jak trzeba. Żeby było śmieszniej, nie bardzo mam możliwość sprawdzić, bo komputer został... zaplombowany, w ramach gwarancji.

Opisywałem już mój przypadek, był trochę nietypowy - przepływomierz pracował na granicy parametrów, co owocowało tym, ze raz pracował dobrze , a raz zapalał błędy - wtedy tryb awaryjny, inna praca automatu i dużo wyższe spalanie. Ale auto ogólnie jeżdziło dobrze, bez problemów z uruchamianiem, czy nierówną pracą. Stąd dość długo opierałem się wykonaniu tej naprawy, licząc, że przyczyna jest gdzieś indziej.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System