Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Mercedes W203 Automat, kupno



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kacper000001

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin, zachodniopomorskie
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 15:16
Temat postu:

Mercedes W203 Automat, kupno


Witam serdecznie, z góry przepraszam jeśli temat się powtarza. Przechodząc do sedna, chciałbym zakupić swoje pierwsze auto. Decyzja padała na MB C W203 od 2005 roku. Interesuję się silnikami pow. 2500. Na sam samochód mam przeznaczone 30 tysięcy złotych, 25 tysięcy auto, a 4 tysiące ubezpieczenie młodego kierowcy. Ogólnie uczę się na mechanika samochodowego, także niektóre usterki usunę sam. Samo auto będzie jeździło w trasy (dojazd do szkoły 120 km w jedną stronę). Z serwisu wiem, że automaty w tym Mercu są dosyć wytrzymałe. Co do samej jazdy, to jeżdżę spokojnie, kolokwialnie mówiąc nie latam bokiem i tym podobne czynności, typu kickdown etc.
Także pytania do was użytkowników tego merola
1. Co o tym sądzicie, czy 25 tysięcy to wystarczająca kwota na ten samochód ?
2. Na co dokładnie zwracać uwagę przy jeździe jak i oględzinach ?
3. Wasze ogólne zdanie na ten temat.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 20:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes W203 Automat, kupno


Nie napisałeś, czy chodzi o diesla czy benzynę. Chociaż niezależnie od wyboru to 2,5 litra jako pierwsze auto to chyba trochę dużo? Bo już najmniejsza benzyna i najmniejszy diesel to na pewno nie są "kuladełka" tylko dosyć dynamiczne auta!
Piszesz, że sam chcesz sobie naprawiać. Moje doświadczenie jest takie, że Mercedes nie znosi dziadostwa - ma być, tak jak fabryka kazała: na eksperymenty lub brak doświadczenia nie ma miejsca, bo to się szybko zemści! Jeżeli jesteś "po linii mechanicznej" to powinieneś sobie dać radę, z elektryką już gorzej. Bez testera diagnostycznego raczej za dużo nie zrobisz. Generalnie bardzo przyjemne auto - bo chyba by nie klepali przez osiem lat badziewia? Mam 200 kompresor z 2001 - jak się dba, to naprawdę potrafi się odwdzięczyć. Komfort, bajery - nie do przecenienia. Jak coś będziesz miał na oku, to podeślij VIN może coś znajdę na temat.
No i jest fajne forum 203 - zajrzyj:
http://www.w203.pl/
Powrót do góry
Kacper000001

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolin, zachodniopomorskie
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes W203 Automat, kupno


Gerri napisał:
Nie napisałeś, czy chodzi o diesla czy benzynę. Chociaż niezależnie od wyboru to 2,5 litra jako pierwsze auto to chyba trochę dużo? Bo już najmniejsza benzyna i najmniejszy diesel to na pewno nie są "kuladełka" tylko dosyć dynamiczne auta!
Piszesz, że sam chcesz sobie naprawiać. Moje doświadczenie jest takie, że Mercedes nie znosi dziadostwa - ma być, tak jak fabryka kazała: na eksperymenty lub brak doświadczenia nie ma miejsca, bo to się szybko zemści! Jeżeli jesteś "po linii mechanicznej" to powinieneś sobie dać radę, z elektryką już gorzej. Bez testera diagnostycznego raczej za dużo nie zrobisz. Generalnie bardzo przyjemne auto - bo chyba by nie klepali przez osiem lat badziewia? Mam 200 kompresor z 2001 - jak się dba, to naprawdę potrafi się odwdzięczyć. Komfort, bajery - nie do przecenienia. Jak coś będziesz miał na oku, to podeślij VIN może coś znajdę na temat.
No i jest fajne forum 203 - zajrzyj:
http://www.w203.pl/


Nie ma nawet najmniejszej mowy o eksperymentach, częściach zamiennikach etc. Same oryginały tylko i wyłącznie ponieważ co do auta jestem strasznym pedantem, a po drugie jednak mercedes...klasa sama w sobie. Co do mocy wiem, że jednak dosyć dużo mocy, ale jednak nie mam ciężkiej nogi, także nie wniesie to zbytnio nic...Co do elektryki mam w przyszkolnych warsztatach dostęp do komputerów diagnostycznych etc. A poza tym chcę dokupić własny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesCLS 350

199 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System