Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 18 Sty 2019, 09:28
Temat postu:

Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?


Taki temat .W swoim W163 (03) mam fabryczne audio BOSE , steruje tym Comand 2.0 .W zestawie jest też zmieniarka 6cd , nawigacja działa także .Chciałbym dodać opcje AUX żeby można było się zbliżyć do dzisiejszych czasów w kwestii żródeł audio . Wiadomo wciskam AUX i nic , bo w przeciwieństwie do innych W163 nie mam w żadnym ze schowków wtyczki aux . Na allegro owszem są kabelki AUX do Comanda ale sprzedawcy trochę nie w temacie więc tu dopytam . Jak zerknąłem kiedyś na tego Comanda z tyłu to kabli milon nawet światłowód wolnych miejsc brak .Pytanie czy można dodać AUX ale tak żeby zmieniarka działała i cała reszta czyli jakieś piny się pewnie przekłada w tej kostce ? Czy coś więcej jeszcze do zrobienia ? Jakieś grzebanie w ustawieniach ?
Powrót do góry
wickerman3

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło / podkarpackie
Posiadane auto: ML w164
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 11:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?


Ja oddałem radio do elektronika (mam najniższy model radia w W164). Elektronik wyprowadził mi kabel z głowicy CD i do tego przełącznik. Kabel zakończony jest wtyczką mały jack stereo oczywiście. Po wpięciu kabla do wyjścia słuchawek w smartfonie lub tablecie i przełączeniu przełącznika oraz wciśnięciu w radiu przycisku CD mam wspaniały czyściutki dźwięk w głośnikach samochodu. Jedyny minus jest taki, że w trakcie odtwarzania smartfon nie może być ładowany z zasilacza lub kabla podłączonego do instalacji samochodu gdyż występują zakłócenia, natomiast ładowanie z powerbanka jest jak najbardziej OK. W momencie kiedy wolę słuchać CD a nie smartfona (youtube czy spotify) przełączam przełącznik i słucham idealnego dźwięku CD. Pozdrawiam i powodzenia!
Powrót do góry
takumi13

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): SCI
Posiadane auto: ML500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2019, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?


Witam

Przepraszam, że trochę po czasie odgrzewam starego kotleta, ale przerabiałem temat, może się komuś przyda informacja.
Żeby w oryginalnym comandzie 2.0 (np w163) zrobić aux, to są zasadnicze trzy metody:

1. Kabel z allegro aux podłączany do gniazda zmieniarki - ok 40zł
2. Kabel Aux + bluetooth podłaczany do gniazda zmieniarki - ok 100zł (ebay)
3. Bierzesz kabelek z końcówka jack 3,5mm, znajdujesz rozpisane piny do wyjścia na zmieniarkę i podpinasz (jak dobrze pamiętam): plus, minus, d+ i d- (chyba).

Ja zrobiłem punkt trzeci ze względu na moje januszowe serce, oraz ogromną satysfakcję z tuningu - działa bardzo dobrze już ponad rok;)
Dodam, że działa aux i i zmieniarka, a na tym mi zależało, dźwięk z telefonu całkiem niezły zależy co się odtwarza (czy mp3, czy flack i na jakim sprzęcie)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System