Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pią 18 Sty 2019, 09:28
Temat postu:

Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?


Taki temat .W swoim W163 (03) mam fabryczne audio BOSE , steruje tym Comand 2.0 .W zestawie jest też zmieniarka 6cd , nawigacja działa także .Chciałbym dodać opcje AUX żeby można było się zbliżyć do dzisiejszych czasów w kwestii żródeł audio . Wiadomo wciskam AUX i nic , bo w przeciwieństwie do innych W163 nie mam w żadnym ze schowków wtyczki aux . Na allegro owszem są kabelki AUX do Comanda ale sprzedawcy trochę nie w temacie więc tu dopytam . Jak zerknąłem kiedyś na tego Comanda z tyłu to kabli milon nawet światłowód wolnych miejsc brak .Pytanie czy można dodać AUX ale tak żeby zmieniarka działała i cała reszta czyli jakieś piny się pewnie przekłada w tej kostce ? Czy coś więcej jeszcze do zrobienia ? Jakieś grzebanie w ustawieniach ?
Powrót do góry
wickerman3

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło / podkarpackie
Posiadane auto: ML w164
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Sty 2019, 11:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?


Ja oddałem radio do elektronika (mam najniższy model radia w W164). Elektronik wyprowadził mi kabel z głowicy CD i do tego przełącznik. Kabel zakończony jest wtyczką mały jack stereo oczywiście. Po wpięciu kabla do wyjścia słuchawek w smartfonie lub tablecie i przełączeniu przełącznika oraz wciśnięciu w radiu przycisku CD mam wspaniały czyściutki dźwięk w głośnikach samochodu. Jedyny minus jest taki, że w trakcie odtwarzania smartfon nie może być ładowany z zasilacza lub kabla podłączonego do instalacji samochodu gdyż występują zakłócenia, natomiast ładowanie z powerbanka jest jak najbardziej OK. W momencie kiedy wolę słuchać CD a nie smartfona (youtube czy spotify) przełączam przełącznik i słucham idealnego dźwięku CD. Pozdrawiam i powodzenia!
Powrót do góry
takumi13

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): SCI
Posiadane auto: ML500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Mar 2019, 17:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Wejście AUX w Comand 2.0 jak dodać ?


Witam

Przepraszam, że trochę po czasie odgrzewam starego kotleta, ale przerabiałem temat, może się komuś przyda informacja.
Żeby w oryginalnym comandzie 2.0 (np w163) zrobić aux, to są zasadnicze trzy metody:

1. Kabel z allegro aux podłączany do gniazda zmieniarki - ok 40zł
2. Kabel Aux + bluetooth podłaczany do gniazda zmieniarki - ok 100zł (ebay)
3. Bierzesz kabelek z końcówka jack 3,5mm, znajdujesz rozpisane piny do wyjścia na zmieniarkę i podpinasz (jak dobrze pamiętam): plus, minus, d+ i d- (chyba).

Ja zrobiłem punkt trzeci ze względu na moje januszowe serce, oraz ogromną satysfakcję z tuningu - działa bardzo dobrze już ponad rok;)
Dodam, że działa aux i i zmieniarka, a na tym mi zależało, dźwięk z telefonu całkiem niezły zależy co się odtwarza (czy mp3, czy flack i na jakim sprzęcie)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System