Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danielex

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: mercedes w203 c200 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 22:01
Temat postu:

bezpieczniki esp abs


Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj także proszę o wyrozumiałość.
Mam mercedesa w 203 c 200 2.0 benzyna 2000r i mam problem bo coś wyładowuje mi akumulator sprawdzałem dzisiaj bezpieczniki i na postoju (auto zamknięte żadna lampka się nie paliła) było 0.46 po wyciągnięciu bezpiecznika nr 14 (ESP, ABS, przełącznik świateł hamowania) spadło do 0.16 tak że sporo i tu moje pytanie czy przerabiał już ktoś coś podobnego? nigdzie nie mogłem znaleźć nic na ten temat. Może być to czujnik abs lub esp że na postoju wyładowuje aku? aa jestem laikiem tak że proszę o zrozumiałe dla mnie odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 14 Lut 2019, 09:42
Temat postu:

Re: bezpieczniki esp abs


danielex napisał:
było 0.46 po wyciągnięciu bezpiecznika nr 14 (ESP, ABS, przełącznik świateł hamowania) spadło do 0.16 tak że sporo

Znaczy czego: kilometra? kilograma? Volta? Nie piszesz w jakich jednostkach mierzysz - tak więc nie robi to widać dla ciebie różnicy. Nie znasz się i masz prawo pytać. Jest jednak zasadnicza różnica, czy będą to ampery, czy miliampery - a ocenić tego nie możemy, bo tej informacji nie ma. Poza tym w aucie typu W-203 pomiar prądu spoczynkowego poprzez wyciąganie bezpieczników nie jest najlepszym pomysłem. Trzeba zrozumieć, jak działa instalacja CAN. Przykład: Na parkingu, w stanie zamkniętym auto i jego cała elektronika jest w stanie "uśpionym", z bardzo niskim poborem prądu. Przychodzisz do auta, naciskasz przycisk pilota i pod wpływem tego impulsu cała elektronika się "budzi" i pozostaje w stanie oczekiwania na dalsze rozkazy. Taki stan trwa przez cały czas jazdy i jeszcze kilka/kilkanaście minut (zależnie od typu auta) po jego zatrzymaniu i zamknięciu centralnego zamka. Dopiero po tym czasie elektronika przechodzi ponownie w stan "uśpienia"i pobór prądu spoczynkowego spada. I tu UWAGA: impulsem, który może wzbudzić elektronikę może być również wyjęcie bezpiecznika! Tak więc twój pomiar jest niemiarodajny - bo po każdym wyjęciu bezpiecznika w celu pomiaru powinieneś odczekać (z zamkniętymi drzwiami auta i zamkniętym centralnym zamkiem i podpiętym do obwodu miernikiem) te kilka/kilkanaście minut aż elektronika auta ponownie się "uśpi" Dlatego zawsze informuję w takich przypadkach, że znalezienie "pożeracza" prądu w takich autach nie jest takie proste, jak by się mogło wydawać.
Powrót do góry
danielex

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: mercedes w203 c200 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Lut 2019, 19:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs


a więc tak pomiar robiłem zwykłym miernikiem i ustawiłem go na ikone "10A"zgodnie z instrukcja na youtube. Wszystkie pomiary były robione przy zamkniętym centralnym zamku i odczekaniu około 10-15 min. I tak jak pisałem wcześniej tylko przy wyjęciu bezpiecznika nr 14 zauważyłem tak duży spadek poboru prądu bo np przy bezpieczniku od radia spadek jest nieznaczny i tu moje zdziwienie ze jest to bezpiecznik od abs-esp , który defacto powinien wyłączać się wraz ze stacyjką.
Zaczynam się zastanawiać czy ktoś czegoś nie podłączył pod ten bezpiecznik tylko nie bardzo wiem jak to sprawdzić
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 14 Lut 2019, 23:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs


Pompa ma dwa zasilania: stałe i przez stacyjkę. Pierwszy pomysł, jaki się nasuwa to odetnij wtyczkę z pompy ABS i pomierz ponownie. Może jakieś konstruktywne wnioski się same nasuną Smile
Powrót do góry
danielex

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: mercedes w203 c200 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2019, 08:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs


W sobote ma być ciepło to posprawdzam Smile dam znać czy odcięcie wtyczki coś dało
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 15 Lut 2019, 08:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
danielex

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: mercedes w203 c200 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2019, 19:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs


witam.. to jak pisałem że w sobote posprawdzam i posprawdzałem.. odłączyłem kostke od pompy i pobór spadł tak że jak kolega wcześniej pisał.. raczej wina pompy ale narazie się tym nie zajmuje bo.. dzisiaj wyszedł kolejny problem a mianowicie po powrocie z myjni zauważyłem ze pali się ciągle światło stopu (tylko na przekręconej stacyjce) pierwsza myśl to czujnik od pedału hamulca ale nie.. odłączyłem wtyczkę i dalej się pali.. posprawdzałem dosłownie wszystkie bezpieczniki i tez wydaje się w porządku.. dodam że światło stopu na klapie raz działa raz nie ale od początku jak go kupiłem coś z nim było nie tak niby się palił ale nie wszystkie ledy a teraz raz działa raz nie no i oczywiście odłączyłem wtyczkę od tej lampy i dalej nic.. juz nie mam pomysłu gdzie szukać może ktoś coś? zastanawiam się jeszcze nad tym czy na myjni gdzieś czegoś nie zalałem wodą? hmm powoli zaczynam mieć dosyć tego merca.. wiecej przy nim robie niż jeżdżę
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 16 Lut 2019, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs


danielex napisał:
dodam że światło stopu na klapie raz działa raz nie ale od początku jak go kupiłem coś z nim było nie tak

Prawdopodobnie są przełamane kable w wiązce przy zawiasie klapy bagażnika (tam wiązka "pracuje" przy zamykaniu i otwieraniu klapy)
danielex napisał:
no i oczywiście odłączyłem wtyczkę od tej lampy i dalej nic..

Znaczy co "nic"? Dalej świeci?
danielex napisał:
powoli zaczynam mieć dosyć tego merca.. wiecej przy nim robie niż jeżdżę

Według mnie ten model był wyjątkowo dobrze dopracowany - o czym może świadczyć choćby fakt jak długo był w produkcji i ile egzemplarzy wyprodukowano. Badziewia by ludzie nie kupowali.
Może akurat twój nie szczycił się nadmierną troskliwością swojego właściciela, może ma jakąś nieznaną historię?
Tak przy okazji: nie masz nru VIN w stopce. Chciałem coś sprawdzić, a tu du.pa...
Powrót do góry
danielex

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: mercedes w203 c200 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2019, 21:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) bezpieczniki esp abs


sprawdzałem tą wiązke wygląda w porządku. a co do tego "
no i oczywiście odłączyłem wtyczkę od tej lampy i dalej nic.." czyli dalej świeci
a nr vin moge podać jutro Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

209 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System