Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Brak mocy, ekstremalne wstrząsy - Mercedec C200 2009r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raulek

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: Mercedes C200 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Mar 2019, 11:31
Temat postu:

Brak mocy, ekstremalne wstrząsy - Mercedec C200 2009r


Cześć,

Od pół roku jestem posiadaczem w/w auta. Do tej pory nie miałem z nim większych problemów. Dzisiaj jednak przeżyłem szok. Nie mam pojęcia czy jest to w jaki kolwiek sposób powiązane, ale od jakiegoś czasu zapala mi się lampka, że występują kłopoty z kontrolą trakcji i żeby przeczytać manual. Zazwyczaj po restarcie silnika jest ok. Dodatkowo jak mocno depnę to przy zmianie bodajrze z 3 na 4 zostawiam za sobą chmuuuurę czarnego dymu.

A co stało się dzisiaj. Zapaliła się wspomniana lampka. Około 50m dalej stanąłem na czerwonym i auto zaczęło się dosłownie trzęść a wskazówka obrotomierza wariować. Ruszyłem na zielonym (skrzynia automat), auto potoczyło się dosłownie 5km/h do następnych świateł około 50 metrów i znowu trzęsie jak szalone całą budą. Zgasiłem silnik, niestety po włączeniu to samo. Trzęsie, obrotomierz warjuje. Gdy zapaliło się zielone auto zaczęło się toczyć znowu 5km/h. Ale po chwili jakby wskoczyło na normalne obroty i problem ustąpił. No prawie, bo lampka od trakcji się nadal świeciła a jak się świeci to mam wrażenie, że silnik pracuje w trybie awaryjnym i zmniejsza moc.

Po wstępnym rozeznaniu ze znajomkami mówią, że to DPF. Do pracy jeżdzę 5km dosłownie, ale z powodu korków często zajmuje mi to 40m i rzadko przekraczam 40 KM/H.

Znajomi doradzili, że zanim pójdę do mechanik pownienem kupić środek, który dodaje się do ropy w celu przeczyszczenia układu i wyjechać na autostradę i go trochę przepalić.


Ostatnio zmieniony przez raulek dnia Czw 07 Mar 2019, 11:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 09 Mar 2019, 08:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak mocy, ekstremalne wstrząsy - Mercedec C200 2009r


Najlepiej jak się spytasz jeszcze kilku znajomych wtedy będziesz mieć lepszy przegląd sytuacji. Jesteś pewien, że masz filtr DPF? Świecenie kontrolki oznacza, że sterownik zarejestrował błąd i trzeba go odczytać. Nie ma to natomiast bezpośredniego związku z pracą silnika w trybie awaryjnym. Kontrolka może świecić, a silnik może mieć w tym momencie pełną moc.
Powrót do góry
raulek

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL
Posiadane auto: Mercedes C200 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2019, 14:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak mocy, ekstremalne wstrząsy - Mercedec C200 2009r


Tak, mam DPF. A więc wlałem płyn Dipetane Fuel Lubrikat i przejechałem jakieś 50-60KM. Szkoda, że z powodu deszczu nie udało mi się szybciej niż 140KM/H przycisnąć. Wydaje mi się, że dym przy gwałtownym przyspieszeniu zmienił barwę z czarnej na siwą. Na chwilę obecną wydaje się być ok.

Zobaczymy czy to wystarczy bo po przygodzie opisanej w pierwszym poście boję się, że to się powtórzy skoro już się raz stało.

Czy przepalanie raz w miesiącu robiąc dziennie średnio 10-15KM w max korkach (czyt. nie przekraczając 50-60KM/h) to nie za mało? Mam nadzieję, że DPF nie jest uszkodzony bo podobno nic tylko wymiana i przepalanie nie daje efektu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 200

16 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesC 200

79 900

2016r.

66 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System