Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) Mój SLK przestał jeździć :(



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Orange_Arrow

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 280 V6 3.0, 2008 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 09 Kwi 2019, 21:34
Temat postu:

Mój SLK przestał jeździć :(


Witam serdecznie!

Jestem posiadaczem ładnego SLK 280 R171 (rok produkcji - 2008, V6 3.0, skrzynia automatyczna). Samochód jest w bardzo dobrym stanie, ale tej zimy postanowił mi już wyciąć numer... Najpierw zaświeciła mi się kontrolka check engine (pierwszy raz - to był cios w samo serce). Od tego momentu przejechałem nim ok. 400 km (z postojami) przez kilka dni, po czym odstawiłem samochód na kilka tygodni (staram się nim nie jeździć w zimie, a poza tym wiedziałem, że naprawa nie będzie tania). Po tym czasie spróbowałem uruchomić samochód i okazało się, że biegi się skończyły Sad Jego dokładny stan jest taki, że silnik odpala (kontrolka check engine nadal świeci się na żółto), a kiedy wrzucę bieg D lub R, samochód zachowuje się tak, jakby miał zaciągnięty hamulec ręczny lub zablokowane koła i nie jedzie. Każdorazowo przy wrzuceniu biegu samochód lekko szarpie się do przodu (lub do tyłu - oczywiście w zależności od biegu), koła wykonują minimalny obrót (o ok. 1-2 stopnie), po czym zamiera w miejscu. Silnik przez cały czas pracuje normalnie - nie ma żadnych odgłosów, nierównej pracy ani jakichkolwiek różnic w stosunku do prawidłowego działania. Niestety koła są zablokowane również na biegu N, tzn. nie jestem w stanie go przepchnąć i wygląda na to, że kół nie da się obrócić. Dodam, że zeszłego lata samochód był przeglądany w ASO i wszystkie odczyty były perfekcyjne. W związku z tym pytania:
- co robić? Zablokowane koła to problem z holowaniem i boję się, żeby nie zepsuć skrzyni
- czy ktoś ma jakiś pomysł, co mogło się tutaj wydarzyć oraz jaki jest przybliżony koszt usunięcia takiej usterki?
- czy możecie mi polecić jakiegoś uczciwego mechanika w okolicy Warszawy, który nie ogoli mnie przy tej naprawie do zera i nie ukradnie innych części? Razz Wink

Z góry bardzo dziękuję!
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 10 Kwi 2019, 11:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Mój SLK przestał jeździć :(


Cześć.
Oczywiście na odległość ciężko postawić jakąś diagnozę ale z opisu wygląda to tak jak by były zablokowane hamulce.
Co się dzieje po wrzuceniu biegu, jak dodasz gazu ?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Orange_Arrow

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 280 V6 3.0, 2008 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Kwi 2019, 13:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Mój SLK przestał jeździć :(


Dzięki za odpowiedź - rzeczywiście to były hamulce! Smile))))))) Cieszę się niesamowicie, bo bałem się, że to coś ze skrzynią (za pierwszym razem wyglądało, jakby się po prostu biegi skończyły, dopiero później zauważyłem, że auto jednak wrzuca biegi i chce ale nie może jechać). Teraz już jest dobrze - tzn. auto jeździ, oczywiście słychać dźwięk tarcia o tarcze, więc chętnie sobie wyczyszczę zaciski. Pozostaje tylko zająć się kwestią kontrolki Wink

Jeszcze raz dziękuję!
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 10 Kwi 2019, 13:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Mój SLK przestał jeździć :(


Fajnie że już jeździ. Co do kontrolki to pozostaje podłączenie do SD.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System