Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hemp_power

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: ML 270 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2019, 16:28
Temat postu:

Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum. Przymierzam się do wymiany konwertera na regenerowany. Chcę kupić używany i wysłać do regeneracji. Do czasu wymiany będę jeździł na obecnym. Problem polega na tym, że nie wiem, który będzie pasował do mojego auta i skrzyni - 722.661. Przeszukałem katalog po vinie na rosyjskiej stronie z linku znalezionego na forum. Z tego co widzę są tam bodaj konwertery o 3 różnych numerach części. Czy ktoś z forumowiczów może pomóc dopasować numer konwertera do mojego auta? Podaje VIN: WDC1631132A307835. Kolejna prośba dotyczy polecenia zakładu, który zrobi to naprawdę dobrze. Poczytałem trochę i mam już swoje typy ale wolałbym zapytać o zdanie osób z tego forum, szczególnie tych, którzy już regenerowali. Mam też pytanie odnośnie oleju w skrzyni. Jakiś miesiąc temu (zrobiłem od tego czasu 2500km) wymieniałem olej w skrzyni, dynamicznie w jednym z serwisów. Zrobiłem własny bagnet do pomiaru i na moje wskazuje on za dużo oleju - 7,5cm. Z tego co czytałem to nadmiar jest mocno nie wskazany. Mam się martwić czy poczekać do wymiany konwertera kiedy i tak będę musiał spuścić olej? Pozdrawiam.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Sob 16 Mar 2019, 23:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


Z bagnetem to jest tak że Mercedes wpadł na pomysł że użytkownik nie powinien sam sprawdzać poziomu oleju , no chore ale tak jest i się szarpiemy .Ja mam bagnet allegrowy gdzieś ale skaliborwalem go idealnie do auta tzn jak była wymawiana oleju ( miska filtry itd) to prawdziłem dokładnie kiedy dotyka do dna i oznaczyłem ten punkt na końcu ,teraz wkładam bagnet do punktu i mam 100% pewność że jest idealnie bo trzeba przyznać że nie jest to tak w 100% odczuwalne kiedy i czy do dna dotyka.
Z tymi konwerterami to nie do końca rozumiem auto jeździ a jednak wymieniasz i to na 2x ,chłopie że ci się chce albo to robić albo za to płacić , dobry warsztat od ASB to ogarnia wymianę konwertera na drugi który regenerowany mogą mieć od ręki .Ja też lubię rzeczy możliwe robić od ręki ale to nie jest podmiana kompletu kół na chwile.Kurcze te skrzynie nawet nie serwisowane regularnie maja opinie pancernych( jedynie 400Cdi je młuci) są w wielu autach nie tylko mercedes ale kumplowali się wtedy z Jeepem .Auto masz ,,nie najstarsze” jakie są objawy i diagnoza ze jest źle .Mam auto z końca 03r z w miarę realnym przebiegiem 230tys i problemów nie widzę .Olej zmieniam ( podmieniam) klasycznie bez bajerów co niecałe 2 lata .W filtrach problemu nie widzę sam olej spuszczamy tez bez specjalnych zapachów czy kolorów .
Jeśli chodzi o sam olej i filtr z uszczelką ( i ta wtyczka je...Smile to kupuje z ASO po Vin
Powrót do góry
hemp_power

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: ML 270 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 16:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


Ogólnie to jest tak, że kupiłem te auto w grudniu 2018. Od początku coś ta skrzynia mi nie pasowała, przeciągała, szarpała, przy szybszym starcie ze świateł czułem jakąś wibrację z okolic skrzyni - chyba, nie jestem fachowcem. Auto ma ćwierć miliona, nie wiadomo czy ktoś wcześniej zmieniał olej, jeśli tak to kiedy. Zdecydowałem się na wymianę w lutym 2019 i naprawdę poczułem poprawę, prawie zero szarpnięć, biegi zmieniane na czas. Po kilku dniach jednak zaczęła mnie niepokoić jedna rzecz. Rano gdy odpalam auto po dłuższym postoju i wrzucam bieg do jazdy: R lub D auto zaczyna tak wibrować, że pierwszym razem myślałem, że to trzęsienie ziemi. Trwa to jakieś 3 sekundy po czym można jechać. Wróciły jednak delikatne szarpnięcia. W czasie jazdy czuć też bardziej wibracje przy żwawszym przyspieszaniu i ogólnie mam wrażenie, że skrzynia pracuje głośniej. Myślałem, że może "fachowcy" nalali za mało oleju ale jak napisałem wg mnie jest nawet ponad stan. Może masz rację z tym bagnetem, że coś źle pomierzyłem. Znalazłem podobny temat na innym forum i sprawę załatwił zregenerowany konwerter. Inna sprawa jest taka, że mieszkam w UK i jak przyglądam się miejscowym mechanikom to chyba bym im nie oddał auta mimo, że wymiana oleju czy konwertera to nie powinno być dla nich skomplikowane. Auto potrzebuję do dojeżdżania do pracy, dlatego nie mogę sobie pozwolić na dłuższy postój. Stąd mój pomysł żeby zakupić używkę, zregenerować i poprosić firmę by wysłała mi to do UK a założy mi to dwóch ogarniętych mechaników z Polski. Wiem, że mogę to zregenerować na miejscu ale jak mówię za bardzo nie ufam miejscowym. Kwota używki też nie jest znowu jakaś ogromna więc na tę chwilę myślę, że byłaby to najlepsza opcja z możliwych.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 20:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


WDC1631132A307835

210 250 06 02
210 250 08 02
Powrót do góry
hemp_power

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: ML 270 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


Gerri napisał:
WDC1631132A307835

210 250 06 02
210 250 08 02


Dziękuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 20:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 18 Mar 2019, 10:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


Jeśli już w u nas w kraju W163 anglik kosztuje 5tys to u ciebie jeszcze taniej .Może warto pomyśleć nad zakupem kompletnej skrzyni z konwerterem z jeżdzącego auta (tam w UK ) i wtedy będziesz miał naprawę typu plug & play .Opcjonalnie jeśli chcesz zamówić ten konwerter albo może pogadać to link poniżej , powinni pomóc (jeśli humor bedą mieli to coś podpowiedzą ) bo wiedzę to mają znam ich od lat .
Powrót do góry
hemp_power

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: ML 270 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Mar 2019, 15:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


dawid51GT napisał:
Jeśli już w u nas w kraju W163 anglik kosztuje 5tys to u ciebie jeszcze taniej .Może warto pomyśleć nad zakupem kompletnej skrzyni z konwerterem z jeżdzącego auta (tam w UK ) i wtedy będziesz miał naprawę typu plug & play .Opcjonalnie jeśli chcesz zamówić ten konwerter albo może pogadać to link poniżej , powinni pomóc (jeśli humor bedą mieli to coś podpowiedzą ) bo wiedzę to mają znam ich od lat .


Możesz jeszcze raz podlinkować bo chyba coś poszło nie tak, nie widzę linku. Co do reszty to coś w tym jest, z tego co się orientowałem cały zestaw skrzynia + konwerter jest do kupienia niedaleko mnie za 250 funtów. Z tymże znowu nie wiadomo jaki stan tego itd., czy też nie daje się do regeneracji. Spróbuje tak jak założyłem od początku. Konwerter właśnie kupiłem, myślę gdzie to teraz wysłać...
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 18 Mar 2019, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


http://www.ediparts.pl/
Powrót do góry
hemp_power

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: ML 270 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 19:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Pomoc w doborze konwertera W163 270 CDI 2002.


dawid51GT napisał:
http://www.ediparts.pl/


Podziekował.
Przy wymianie konwertera chcę też wymienic wtyczkę i zawór Lock Up. Jedni mówią, że trzeba przy tym zaadaptować skrzynię od nowa. Jak to jest naprawdę?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System