Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamilloeus

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osielsko
Posiadane auto: GLC suv 2.0 211km.benzyna 2019
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Kwi 2019, 11:50
Temat postu:

Zapalająca się kontrolka check engine


Witam! W moim nowym GLC w dniu odbioru auta zapalona była pomarańczowa ikonka check engine. Panowie na serwisie stwierdzili że zapowietrzył się jeden z układów chłodzenia, który odpowietrzyli i ikonka zgasła. Po ok. tygodnia pojawiła się ponownie - podjechałem do serwisu gdzie stwierdzono jakiś problem z układem chłodzenia, błąd skasowano i kazano przyjechać za parę dni celem dokładniejszej diagnostyki. Przy czym mechanicznie auto sprawuje się prawidłowo, silnik pracuje normalnie, auto nie straciło na dynamice oraz temperatura silnika jest w normie. Czy ktoś może coś napisać w tym temacie ? Pozdrawiam. Crying or Very sad
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 408/28
Wysłany: Pon 22 Kwi 2019, 00:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine


Panowie może powiedzieli to, co im było wygodnie. Auto jest na gwarancji i nie mają obowiązku informowania klienta o przyczynie uszkodzenia. Jeżeli jesteś ciekaw co jest przyczyną to jedź do prywatnego warsztatu na samo podłączenie komputera i odczyt błędów. Wtedy zapytaj na forum.
Powrót do góry
Kamilloeus

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osielsko
Posiadane auto: GLC suv 2.0 211km.benzyna 2019
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2019, 11:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine


Ok. Dzięki za poradę. Dam znać jak będe wiedział coś więcej. Wink
Powrót do góry
Kamilloeus

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osielsko
Posiadane auto: GLC suv 2.0 211km.benzyna 2019
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Kwi 2019, 08:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine


Panowie z serwisu wgrali nowy software dla termostatu, który powodował, że auto się nie dogrzewało. Była stara wersja oprogramowania w nowym samochodzie? Na chwilę obecną jest dobrze, zobaczymy co będzie dalej. Laughing
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 408/28
Wysłany: Czw 25 Kwi 2019, 08:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine


Kamilloeus napisał:
Była stara wersja oprogramowania w nowym samochodzie?

Prawie nigdy nie jest tak, że buduje się nowe auto całkowicie od podstaw - to byłyby zbyt duże koszty. Część sprawdzonych wcześniej podzespołów się "adoptuje" - bo po co zmieniać coś, co jest dobre. To, że soft został wymieniony jest normalną procedurą serwisową w przypadku nieprawidłowego działania układów elektronicznych. Może być całkowicie nowy, opracowany własnie na potrzeby tego nowego pojazdu, ale na etapie projektowania nikt nie jest w stanie przewidzieć i zagwarantować jego prawidłowego działania we wszystkich możliwych warunkach. Dlatego soft jest na bieżąco poprawiany w miarę napływających zgłoszeń o jego "niedoróbkach" i w przypadkach takich jak twój jednym z punktów naprawy jest przewidziany własnie update softu w sterowniku pojazdu. Takie postępowanie dotyczy nie tylko samochodów, ale w zasadzie wszystkich nowoczesnych układów elektronicznych opartych na działaniu mikroprocesorów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Kwi 2019, 08:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kamilloeus

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osielsko
Posiadane auto: GLC suv 2.0 211km.benzyna 2019
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 21:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine


Po około miesiącu od usunięcia usterki ikonka check engine ponownie się zapaliła. Auto pozostało w serwisie - musi ostygnąć by komputer mógł coś powiedzieć. Dostałem auto zastępcze. Trochę się zdołowałem. Mam wrażenie że panowie w salonie nie bardzo wiedzą na czym polega problem. Wysłali zapytanie do Niemców. Ktoś poradził abym się udał do niezależnego serwisu ale z tego wszystkiego zapomniałem i pojechałem do salonu Crying or Very sad Niedobrze Question
Powrót do góry
Kamilloeus

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osielsko
Posiadane auto: GLC suv 2.0 211km.benzyna 2019
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2019, 18:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes - Inne modele ) Zapalająca się kontrolka check engine


Kolejna wizyta w serwisie. Tym razem zostałem poinformowany, że problem z palącą się kontrolką występuje na całym świecie i sprawa jest powszechnie znana ( do tej pory ten problem ich bardzo zadziwiał, oczywiście wcześniej wysłałem do zarządu firmy prawnicze pismo ). Zaproszono mnie na wizytę. Ponownie wgrano oprogramowanie sterownika silnika, jak mnie poinformowano; teraz już na pewno problem ma się nie pojawić. Na chwilę obecną po 6 miesiącach od naprawy kontrolka już się nie zapala......mam nadzieję, że naprawa nie polegała na trwałym odłączeniu czujnika kontrolki silnika Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes - Inne modele ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 270

67 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesB 180

42 900

2012r.

111 379 km

kujawsko-pomorskie

MercedesVito

134 999

2017r.

180 000 km

pomorskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System