Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła drogowe czyli długie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 20 Kwi 2019, 19:37
Temat postu:

Światła drogowe czyli długie


Witam
Jeszcze raz powtórnie witam wszystkich użytkowników mercedesa a w szczególności w168.
Parę dni temu do domu trafił nowy samochodzik czyli mercedes w168 1.7 cdi z 2000 roku. I od razu trafiła się pewna awaria. Samochód po prostu nie ma świateł drogowych czuli długich. Już zdążyłem sprawdzić bezpieczniki przy akumulatorze oraz te na włączniku świateł. A teraz chciałbym sprawdzić przekaźnik do świateł długich jeżeli takowy w tym aucie istniej. Dlatego czy może ktoś wskazać miejsce skąd rozpiskę dotyczącą przekaźników można pobrać.

Przełącznik zespolony nie wykazuje żadnych usterek i pracuje normalnie gładko bez żadnych trzeszczeń. Ale podkreślam takie sprawia wrażenie bo jest zamontowany. Ale żeby go wykręcić to jednak wolę sprawdzić wszystko przed nim. A jeżeli wszystko będzie sprawne to go wyjmę.

Kolejną rzeczą są reflektory. W nich jest zamontowana żarówka do świateł mijania to ta przy błotniku i świeci więc jej nie ruszałem. Jest też zamontowana żarówka od świateł przeciwmgielnych tuz przy atrapie i tez już świeci. Ale po środku reflektora powinna być żarówka od świateł długi i ona nie świeci. Najciekawsze jest to, że żarówka od świateł przeciwmgielnych jest dokładnie taka sama jak ta do długich. I teraz, czy ktoś mógłby mi udostępnić wykaz żarówek do reflektora przedniego? Szukałem tu na forum i wiem, że gdzieś jest taka rozpiska bo ją oglądałem. Ale przez ostatnie dwa dni niestety znalazłem tylko taką gdzie są żarówki H4. A tej potrzebnej znaleźć nie mogę lub źle szukam.

robert
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sob 20 Kwi 2019, 20:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła drogowe czyli długie


Czołem
Rozpiskę żarówek znajdziesz w instrukcji obsługi auta, którą bez trudu znajdziesz na naszym forum. Jak już uzupełnisz oświetlenie to sprawdź czy działa tzw. blind, czyli błyśnięcie długimi. Jeśli świeci to niestety przełącznik do wymiany. To niestety dość częsta usterka w tym modelu.
Życzę samych bezawaryjnych wyjazdów nowym nabytkiem, pozdrawiam.
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 20 Kwi 2019, 20:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Światła drogowe czyli długie


Próbowałem pobawić się długi światłami, czyli przestawiłem na świecenie ciągłe to światłą krótkie normalnie były włączone a długie nawet nie mignęły. Jak chciałem tylko mignąć długimi to też długie światłe nawet nie mignęły. Ale kontrolka ta niebieska na liczniki normalnie się włączała. w obu próbach.

robert
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System