Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odma 1.7 cdi - jakie rodzaje, który najlepszy...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
^PITER^

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostyń
Posiadane auto: Mercedes A klasa w168 A170 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Kwi 2019, 16:16
Temat postu:

Odma 1.7 cdi - jakie rodzaje, który najlepszy...


Witam serdecznie.
Mam do Was pytanie...otóż przeglądając Internet zauważyłem że w A klasie występowały (chyba) 3 rodzaje odm... W moim autku niestety olej wyrzuca z turbiny do odlotu (turbina po regeneracji)...niestety poprzedni właściciel coś namieszał bo wychodzi na to, że silnik mam poliftowy, natomiast odma przedliftowa... czy takie zestawienie może być?
Aktualnie mam taki rodzaj odmy:

[/URL

Z tym że żadna kostka elektryczna nie dochodzi do elementu nr 17.
Poza tym mam zaslepiony króciec przy obudowie filtra oleju stąd domniemam że silnik jestz wersji polift:

[/URL]

Proszę o poradę w tej kwestii...
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Kwi 2019, 13:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odma 1.7 cdi - jakie rodzaje, który najlepszy...


Ja w moim A170 95KM, po kilku zamarznięciach odmy (mimo czyszczenia) w tym roku wziąłem i wywierciłem dwie dziurki w korku wlewu oleju i wkleiłem dwie rurki fi 8mm, na które nałożyłem kapturki. Kapturki luźno leżą pod wpływem swojego ciężaru. Pewnego razu po mrozach zauważyłem brak kapturków.... zrobiłem nowe. Czyli gdybym tego nie zrobił znów wywaliło by olej.
Dodam że samo czyszczenie odmy może nie pomóc gdy zamarznie "masełko" w wężu odpowietrzającym komorę silnika, wąż jest dość długi od odmy i schodzi gdzieś w tył silnika.
Powrót do góry
^PITER^

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostyń
Posiadane auto: Mercedes A klasa w168 A170 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Kwi 2019, 14:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odma 1.7 cdi - jakie rodzaje, który najlepszy...


Zastanawiam się, czy mając silnik polifit można mieć odmę przedliftową...?
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Kwi 2019, 14:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odma 1.7 cdi - jakie rodzaje, który najlepszy...


Nie jestem pewien czy problemem nie jest ta długa rurka pomiędzy silnikiem i odmą, gdy jeździmy dużo małych odcinków, a silnik już nie jest nowy i ma przedmuchy to w tej rurce przelatuje do odmy już sporo wilgotnego powietrza, z tej wilgoci robi się "masełko" jeśli ta rurka zamarznie to odma może być sprawna ale nic nie pomoże, bo silnik się napompuje. Po napompowaniu silnika dochodzi do sytuacji, że albo rurką bagnetu albo rurką olejową z odmy wyciska olej. Ponieważ w odmie panuje lekkie podciśnienie to olej tamtędy chętnie rozładowuje "napompowaną komorę silnika".

Proponuję rozwiercić korek oleju, nie jest to mój pomysł lecz z forum golfa, któryś z silników benzynowych miał ten sam problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System