Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lipton Ice Tea

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa opolskie
Posiadane auto: Mercedes w203
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 01:40
Temat postu:

Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Witam ! Jestem tu nowy i pisze gdyż mam dość ciekawy aczkolwiek wyczerpujący problem. Jestem posiadaczem Mercedesa w 203 2.2 cdi 140km z 2003 roku ( przed liftem ) , samochód od jakichś 3 miesięcy postanowił mi nie odpalać w pewien konkretny sposób. Zasada jest taka : na zewnątrz jest temperatura poniżej 8 stopni samochód jest zimny ... odpala , na zewnątrz nadal jest taka sama temperatura ale samochód się zagrzał ... przeważnie odpala , na zewnątrz jest około 15 stopni a samochód jest zimny ... nie odpala , i na zewnątrz dalej jest ta sama temperatura a samochód jest rozgrzany ... nadal nie odpala. Byłem na diagnostyce i z odczytów przy odpalaniu wyszło że ciśnienie przy odpalaniu nie przekracza 120 a powinno mieć co najmniej 180 do odpalenia a w standardzie około 230. Dodam że samochód odpala po wielu mękach na samostarcie. Wygląda to tak .... jak gdyby temperatura zasysanego powietrza z zewnątrz miała dla niego ogromne znaczenie przy uzyskiwaniu ciśnienia. Idąc drogą mechaników , wymienione zostało : pompa niskiego ciśnienia , regulator ciśnienia wraz z całą listwą i czujnikiem , a pompa wysokiego ciśnienia była regenerowana. Samochód po odpaleniu jeździ jak gdyby mu nic nigdy nie było ale odpalenie wymaga miesięcznie 2 sprayów samostartu. Proszę o pomoc gdyż nie znajduje żadnych rozwiązań w internecie a i mechanicy też nie mogą dojść do przyczyny , z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 07:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Ciekaw jestem czym to było diagnozowane.
Powrót do góry
Lipton Ice Tea

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa opolskie
Posiadane auto: Mercedes w203
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 10:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Najzwyklej samochód został podłączony do komputera aby zczytać błędy , następnie weszli na odczyt parametrów ciśnienia i próbowali zapalić samochód gdy temperatura na zewnątrz była powyżej 20 stopni po czym okazało się że ciśnienie nie przekracza wymaganej wartości. Na szybko po zastanowieniu się stwierdzili że wygląda to na pompe wysokiego bądz niskiego ciśnienia lub ewentualnie na regulator na listwie co dopowiedział im warsztat zajmujący się regeneracją pomp ciśnieniowych. Ale okazało się niestety że to żadna z tych opcji , czujnik na listwie również wymieniłem dla pewności że nie oszukuje , jednak okazało się że żadna z tych rzeczy nie była przyczyną. Dodam również że z czwartego wtrysku lekko pluło powietrzem , ale miałem już taką sytuacje i samochód jakoś palił normalnie. Po wymianie listwy z regulatorem i czujnikiem zaczoł palić normalnie , już się cieszyłem że problem z głowy ale temperatura wtedy była poniżej 8 stopni a na następny dzień gdy wzrosła , znowu pojawił się problem , podczas sprawdzania czy wszystko dobrze skręciłem na listwie ( czyli podczas dawania merolowi w dupe tak bardzo jak mogłem ) póścił mi pierwszy wtrysk i obecnie samochód poszedł do wymiany wtrysków i tutaj mam kolejne pytanie czy jeżeli jakiś wtrysk przelewa .... istnieje ryzyko że może póścić ? Pomijając fakt że wyrobione wtryski zawsze mogą póścić , chodzi mi o samo to czy przelewanie wtrysku zwiększa ryzyko że nie będzie on trzymał ? Bo wyczytałem na necie że jeżeli jeden wtrysk przelewa to samochód również nie chce odpalić.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 13:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Lipton Ice Tea napisał:
Najzwyklej samochód został podłączony do komputera aby zczytać błędy.

Tak myślałem Laughing Chodziło mi o to do jakiego. Spotkałem się z podobnymi objawami niechęci auta do odpalenia. Przyczyną były albo lejące wtryski albo uszkodzony ECU.
Powrót do góry
Lipton Ice Tea

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa opolskie
Posiadane auto: Mercedes w203
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 18:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Tak newno coś jest przyczyną , chodzi mi jednak o to że objawy są bardzo nietypowe , normalnie jeżeli już coś samochód odpala albo tylko z rana bądz nie chce odpalić tylko z rana albo w zależności od tego czy jest rozgrzany czy nie , a tutaj przyczyną jest bardziej temperatura zasysanego powietrza , co jest myślę bardzo niespotykanym objawem. Wiem na jakiej zasadzie działa common rail i dlatego wydaje mi się że za ciśnienie powinien odpowiadać tylko regulator i pompa wysokiego , ale dziwne jest to uzależnienie od temperatury zewnętrznej i myślałem że może ktoś będzie miał jakiś pomysł.nie wykluczam oczywiście wady innych podzespołów mogących wpłynąć na ciśnienie , jednakże bardziej interesuje mnie konkretny przypadek i czy ktoś miał coś kiedyś podobnego.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 18:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Lipton Ice Tea

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa opolskie
Posiadane auto: Mercedes w203
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 18:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Jeżeli chodzi o komputer to spokojnie , warsztat jeden z największych w moim mieście nie licząc oczywiście typowych servisów , komputer ze sterownikami do mojego merola wykazał jakieś 2 błędy , jednym jest świeca ( bo jedna mi nie działa ale reszta powymieniana ) a drugi .... no właśnie nie pamiętam czy coś nie z ciśnieniem ale może być , wiesz .... samochód stoi teraz na warsztacie i będą szukać przyczyny tylko widocznie nie był to błąd który naprowadził by ich bo dalej nie wiedzą dlatego chciałem otworzyć temat aby się dowiedzieć czy ktoś miał z tym problem , ewentualnie pomóc innym którzy taki mają aby się nie męczyli tak jak ja.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pią 10 Maj 2019, 20:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Lipton Ice Tea napisał:
Jeżeli chodzi o komputer to spokojnie , warsztat jeden z największych w moim mieście.

To wcale nie znaczy że dysponuje dedykowanym komputerem do mercedesów. Jeśli jednak tak, to bez problemu porobią testy, sprawdzą wartości rzeczywiste, a wtedy diagnoza bez problemu.
Pisałem o ECU bo jakiś czas temu na tym forum kolega miał podobny problem z Vito, i rozwiązał go w końcu wymieniając sterownik.
Powrót do góry
ArturroD

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Marcedes Benz, B200D, 1 950 cm³, Diesel, 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 11:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Mercedes cdi nie odpala gdy na zewnątrz jest ciepło


Przyznam, że problem dość nietypowy, może jedź na diagnostykę do jakiegoś ASO? We Wrocławiu jest Duda Cars.
Sama przypadłość jest dość dziwna, może kwestia świec lub braku ciśnienia na cylindrach? Co prawda w Fordzie, ale też dieslu miałem tak, że przy wyższej temperaturze świece w ogóle się nie grzały, co stanowiło problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System