Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 15:18
Temat postu:

Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Mercedes w 211 t model 2004 rpr. 2.7 CDI 177KM
Witam. Mam problem. Od około 5 miesięcy rozładowuje mi coś akumulator.( Akumulator nowy) wraz z rozładowywaniem akumulatora pojawił się błąd w pamięci systemu związany z dogrzewaczem płynu chłodzącego. Sprawa jest dość poważna ponieważ niskie napięcie uszkodziło mi już sterownik SBC i sterownik zawieszenie pneumatycznego. Czy jest ktoś kto podpowie gdzie znajduje się ten dogrzewaczem ( nie Webasto ) . Na bloku nad rozrusznikiem nie ma go napewno ani miejsca gdzie można go zamontować. Jest tam jedynie odlew bloku bez dekla zaslepczego. A może ktoś po Vin sprawdzi czy mam to ustrojstwo. Samochód posiada fabryczne Webasto ale to nie oni generuje błąd. Bardzo dziękuję za podpowiedzi związane z tematem . NR VIN WDB2112161A622255 . Dodam że samochód posiadam 4 lata i nie było tego błędu nigdy wcześniej i nigdy nie rozladowywalo mi akumulatora.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 20:01
Temat postu:

Re: Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Cześć
marcinn88 napisał:
VIN WDB2112161A622255

Z tego co widzę nie masz dodatkowego dogrzewacza na prąd więc sprawa zasygnalizowanego błędu jest trochę tajemnicza.
W przypadku gdy taki dogrzewacz jest, to zdjae sie powinien być alternator chłodzony płynem - a takowego też nie widzę. W opcjach wyposażenia jest co prawda kod 910 Heavy-duty alternator, ale nie jest to alternator chłodzony płynem.
Nie ma również nic o dodatkowym dogrzewaczu - jest tylko kod 228 Auxiliary heater (odnoszący się do Webasta)
Webasto jest sprawne? Pilot działa? Załącza i wyłącza? Może to od niego błąd? Tym bardziej że usterka Webasta była zgłaszana w tym aucie na gwarancji.
Powrót do góry
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 20:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Webasto w tym momencie jest odpięte. Tzn rozłączone są kostki elektryczne. I błąd nadal występuje. A może być to spowodowane pompą SBC.? Jeszcze jej nie prubowalem rozłączać ale była 2 razy robiona. Za drugim razem padła sama elektronika i stwierdzili że jest to spowodowane błędem w pamięci systemu. Tzn błąd Batery protected 1 stopnia. I za drugą naprawę również płaciłem ponieważ niskie napięcie na instalacji ja uszkodziło. Dodam że mam pobór prądu na zatrzaśniętym samochodzie około 4 amper czyli około 48 Wat. Jeśli temperatura na polu jest powyżej 10 stopni to akumulator trzyma prąd. Ostatnie zimne dni spowodowały rozładowanie akumulatora. Akumulator też był sprawdzany przez producenta i to jest akumulator firmy BOSCH więc nie tani chiński zamiennik. Akumulator z systemem star&stóp.
Błąd jest na sterowaniu klimatem 9470 wzmacniacz ogrzewania/stały .
Powrót do góry
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 20:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Jest możliwe że ja mam zamontowaną elektryczna nagrzewnicę? Słyszałem o elektrycznych nagrzewnicach w nowych samochodach. Może ja mam taką nagrzewnicę dodatkową zamontowaną i to ona generuje ten błąd. Błąd nie jest na sterowniku silnika tylko na klimatyzacji
Na allegro znajdują się elektryczne nagrzewnice do w211 ale nie wiem czy taką ja posiadam i jeśli jest jak mam się do niej dostać i którędy. Samochód obecnie rozebrany ponieważ zdejmowane były kolektory ssące w poszukiwaniu tej elektrycznej grzałki. Webasto działa gdy jest akumulator naładowany. Gdy świeci Batery protected to nie odpala wtedy Webasto ani alektryczne gadżety nie działają
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 21:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Napisałem ci powyżej, że program EPC nie potwierdza dogrzewania elektrycznego silnika w twoim aucie. Przeczytaj jeszcze raz, bo zadajesz to samo pytanie. Jeżeli webasto jest odpięte, to jest oczywiste, że błąd jest generowany.
Nagrzewnice elektryczne na allegro służą do nagrzewania wnętrza- a nie silnika. W momencie, tuż po odpaleniu silnika płyn jest jeszcze zimny, a taka nagrzewnica puszcza ciepłe powietrze w zimie zaraz po odpaleniu silnika. Nie w każdym 211 występuje.
4 ampery to bardzo duży prąd, i nie chce mi sie wierzyć, żeby było dla elektryka problemem tak dużą upływność znaleźć. Może lepiej zainwestuj w kumatego elektryka - a nie zabieraj sie za rozbieranie auta w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Bo jak na razie wszystko wskazuje na to, że zabierasz się do tej naprawy od "d..y strony"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 21:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Kolego ale napisałem również że błąd jest na sterowniku klimatyzacji a nie na sterowniku ECU. W klimatyzację jest usterka więc stąd moje pytanie czy mam elektryczna nagrzewnicę. Bo jeśli sterownik od niej padł to temu nagrzewnica elektryczna grzeję. A Webasto czy podpięte czy odpięte to ten błąd jest. Ten błąd by mnie nie interesował gdyby nie to że zabiera prąd z akumulatora. Wystarczy powiedzieć że nie wiesz o co chodzi a nie wysyłać do elektronika. Wiem że tylko gdy zimno jest na zewnątrz to mam pobór prądu. Gdy jest ciepło to nie ma poboru prądu.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 22:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


marcinn88 napisał:
Wystarczy powiedzieć że nie wiesz o co chodzi a nie wysyłać do elektronika.

Właściwie w tym momencie powinienem przestać marnować czas na tą bezowocną dyskusję. Z góry nastawiasz się na to, co CHCESZ usłyszeć, a nie na to, co usiłuję ci powiedzieć. Jak wiesz lepiej, to po co zawracasz gitarę?
Ucieczkę prądu lokalizuje się poprzez znalezienie obwodu przez który ten prąd ucieka, a nie poprzez ściąganie kolektorów!
I to własnie jest robota dla elektryka!
Natomiast elektryczny dogrzewacz silnika nie jest podłączony do sterownika klimatyzacji!
Ale ty wiesz lepiej...
Powrót do góry
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Kolektor był ściągnięty do wymiany uszczelek na kolektorze i wiem że pod nim nie ma elektrycznego dogrzewacza. Ale ty uparles się na jedno. Tłumaczę że błąd jest na klimatyzacji a nie na silniku i stąd moje pytanie było czy jest dogrzewaczem płynu. Napisałeś że nie ma i dziękuję bardzo. I zapytałem że skoro błąd jest na klimatyzacji więc może chodzi o elektryczna nagrzewnicę a nie grzałkę silnika i tyle w temacie. Nastawiłem się na to że mam parę rzeczy do wymiany i przy okazji szukam elektrycznego złodzieja prądu którym jest dogrzewacz jakiś w samochodzie. Lecz nie wiedziałem czy dogrzewacz płynu czy np jak moje pytanie elektryczna nagrzewnica . Te elementy kradną prąd w w211 a u mnie jest ewidentnie związane z temperaturą na polu. W samochodzie po odpaleniu w zimne dni natychmiast leci ciepłe powietrze bez dogrzania silnika. W cieplejsze dni jest powietrze w nawiewach takie jak na zewnątrz. Więc dziękuję za pomoc resztę sprawdzę i napiszę jaka była przyczyną kradzieży prądu i co ja powodowało.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 22:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


marcinn88 napisał:
zapytałem że skoro błąd jest na klimatyzacji więc może chodzi o elektryczna nagrzewnicę a nie grzałkę silnika i tyle w temacie

Podany błąd dotyczy urządzenia "heater booster" - czyli tego, co masz w kabinie (ciepłe powietrze przy zimnym silniku)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 23:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


I dziękuję bardzo za podpowiedź to mi dużo daje. Obecnie nie sprawdzę czy jest dalej coś co kradnie prąd ponieważ na zewnątrz jest zbyt ciepło i obecnie nic prądu nie kradnie. Jeśli wiesz czy do tego ogrzewacza jest gdzieś sterownik( jeśli tak to gdzie) . Muszę ten sterownik wymontować i dać specjaliście do sprawdzenia . Uwierz że teraz elektrycy lub elektronicy nie mają czasu na szukanie zlodzieji prądy. A jeśli już ktoś się podejmie to należy zostawić samochód na 2 lub 3 tygodnie. Gdy spotkamy się realnie również postawię ci duże piwo
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 23:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Regulator jest zintegrowany z ogrzewaczem. Sterowanie jest realizowane z tego samego obwodu, z którego są wysterowane silniczki klap wentylacji. Całością dyryguje sterownik klimatyzacji.
Powrót do góry
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2019, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Czyli błąd regulator dmuchawy jest z tym powiązany tak? Czyli trzeba wymienić całą nagrzewnicę elektryczna aby pozbyć się tych błędów?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 20 Maj 2019, 08:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Nic nie napisałem o regulatorze dmuchawy. Ze schematu wynika, ze wspomniany grzejnik ma swój regulator intensywności grzania.
Powrót do góry
marcinn88

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Mercedes w211 t- modele s211 2.7CDI 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Maj 2019, 09:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Problem z dogrzewaczem elektrycznym płynu chłodzącego


Moja pomyłka. Chodziło mi o regulator nagrzewnicy elektrycznej. Ok dzięki w wolnym czasie muszę dostać się do tej nagrzewnicy i ja wymontować i najlepiej podmienić. Bo sterownik klimatyzacji raczej nie powinien być uszkodzony skoro wszystko w miarę działa. Nie można tylko nastawić klap sterujących na komputerze diagnostycznym bo wywala te dwa błędy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System