Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 20 Maj 2019, 19:15
Temat postu:

Demontaż alternatora


Witam

Samochód to a klasa w 168 1,7 cdi rok 2000
W moim aucie zaświeciła się kontrolka ładowania - i świeci się dalej. Do tego przestało działać wspomaganie. Więc wypada wyjąć alternator. Przeszukałem forum i nic na temat demontażu alternatora nie znalazłem. Czy może ktoś ma jakieś schematy czy rysunki na temat demontażu? Czy może ktoś przesłać takie materiały lub wskazać linki gdzie takie informacje można znaleźć? Niestety ta słynna strona z kopalnią wiedzy do a klasy już nie ma.

robert
Powrót do góry
paweu85

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec
Posiadane auto: Mercedes W220 S500
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Maj 2019, 19:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Miałem takie samo auto i taki sam problem tylko ze mi zerwał sie pasek od napędu alternatora i reszty..A więc alternator jest na samym dole silnika.dostęp tylko z kanału lub po dobrym podniesieniu.. żeby go wyjąć i włożyć musisz opuścić silnik na poduszkach .. dokładnie nie pamiętam na których bo ze trzy lata już minęły.Śruby są torxy wiec takie klucze musisz mieć.Te długie śruby od alternatora potrafią sie ukręcić więc trzeba uważać..Radze od razu przy regeneracji alternatora wymienić sprzegielko a w sumie łożysko koła paska
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 21 Maj 2019, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


paweu85 napisał:
Miałem takie samo auto i taki sam problem tylko ze mi zerwał sie pasek od napędu alternatora i reszty..A więc alternator jest na samym dole silnika.dostęp tylko z kanału lub po dobrym podniesieniu.. żeby go wyjąć i włożyć musisz opuścić silnik na poduszkach .. dokładnie nie pamiętam na których bo ze trzy lata już minęły.Śruby są torxy wiec takie klucze musisz mieć.Te długie śruby od alternatora potrafią sie ukręcić więc trzeba uważać..Radze od razu przy regeneracji alternatora wymienić sprzegielko a w sumie łożysko koła paska


Już dzisiaj dostałem film jak wyjąć alternator z tego auta - i żeby było śmiesznie od niemca. I powiem, że można zrobić mu pełną "regenerację" ze względu na samo jego umieszczenia. Ale czy trzeba opuszczać bądź wyjmować silnik - na pewno nie? Z tego co widziałem to trzeba odkręcić sprężarkę klimatyzacji bo śruby się nie mieszczą, odłączyć przewody chłodzenia i wyjąc cały alternator. Potem go rozłożyć wymienić części teoretycznie zużyte i zamontować odwrotnie do instrukcji demontażu. I o to cała filozofia.

Aby wyjąc alternator nie potrzeba kanału - jak ktoś chce wyjmować z kanału to niech jeszcze sprawdzi czy się da. I czy rzeczywiście sprzęgiełko jest do wymiany?
Według tego filmy i jednocześnie dokumentacji to alternator w tym aucie mogę wymieniać co tydzień.

Ja jestem bardzo ale to bardzo świeżym użytkownikiem tego typu auta. Ale jeżeli mam do dyspozycji film z naprawy ze szczegółami i taki "chory" opis to jednak skorzystam z filmu.

Ale na konieć jeszcze jedno pytanie. Czy Kolego paweu85 sam własnoręcznie wymieniałeś ten pasek czy korzystałeś z usług jakiegoś warsztatu?

robert
Powrót do góry
paweu85

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2019
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grójec
Posiadane auto: Mercedes W220 S500
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 21 Maj 2019, 23:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Oczywiście sam wymieniłem .Ale skoro masz już film od Niemca to więcej "chorych" opisów nie potrzeba, powodzenia.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 07:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


kubus838 napisał:


Aby wyjąc alternator nie potrzeba kanału - jak ktoś chce wyjmować z kanału to niech jeszcze sprawdzi.

robert

To przepraszam bardzo, jak innaczej od góry?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 07:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Arcydemon napisał:
kubus838 napisał:


Aby wyjąc alternator nie potrzeba kanału - jak ktoś chce wyjmować z kanału to niech jeszcze sprawdzi.

robert

To przepraszam bardzo, jak innaczej od góry?


Od góry nie można. Z kanału tez nie można z powodu zbyt niskiego prześwitu auta. Dlatego pisałem aby sprawdzić czyli.

kubus838 napisał:

Aby wyjąc alternator nie potrzeba kanału - jak ktoś chce wyjmować z kanału to niech jeszcze sprawdzi czy się da


Auto trzeba unieść. Co z tego, że wejdę do kanału skoro nie będę miał tyle przestrzeni aby ruszyć kluczem. Czyli samochód będzie stał na kanale i jeszcze trzeba go będzie unieść. To gdzie tu logika.
A żeby było śmiesznie to ten film jest już na yt wystarczy poszukać. Jest to wersja naprawy dla ludzi którzy nie posiadają ani kanału ani dużego podnośnika. A za to posiadają trochę miejsca.

robert
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 10:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


kubus838 napisał:


Auto trzeba unieść. Co z tego, że wejdę do kanału skoro nie będę miał tyle przestrzeni aby ruszyć kluczem. Czyli samochód będzie stał na kanale i jeszcze trzeba go będzie unieść. To gdzie tu logika.

robert

Piszesz bzdury. Oczywiście alternator wyciągamy z kanału. Odradzam kombinacje z podnoszeniem auta i prace pod nim ze względu na bezpieczeństwo, nie mówiąc już o wygodzie.
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 11:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Arcydemon napisał:
kubus838 napisał:


Auto trzeba unieść. Co z tego, że wejdę do kanału skoro nie będę miał tyle przestrzeni aby ruszyć kluczem. Czyli samochód będzie stał na kanale i jeszcze trzeba go będzie unieść. To gdzie tu logika.

robert

Piszesz bzdury. Oczywiście alternator wyciągamy z kanału. Odradzam kombinacje z podnoszeniem auta i prace pod nim ze względu na bezpieczeństwo, nie mówiąc już o wygodzie.


Ha ha ha to jest dobre.

Wystarczy, że wykombinujesz sobie jakieś najazdy, auto "zablokujesz" w tej pozycji - nie mówię tu o blokowaniu hamulcem ręcznym. Bez zdejmowania kół auto stoi stabilnie bez ryzyka, że spadnie. A po za tym to można unieść auto i podstawić coś pod cztery koła. Kanał w tym przypadku jest potrzebny tylko do tego aby zmieściła się osoba demontująca.

A z tą wygodą to rozumiem, że piszesz to tak dla śmiechu. To ja mam lepsze rozwiązanie: ustaw samochód przednimi kołami na najazdach, zablokuj samochód aby się nie ruszył. I teraz możesz się położyć przy samochodzie i śrubki sobie odkręcać np za pomocą elektrycznego klucza udarowego zasilanego z sieci 230V. To co jest wygodniejsze leżenie czy stanie? Przecież w kanale się nie położysz - chociaż w jednym przypadku da radę.

robert
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 11:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


kubus838 napisał:


Wystarczy, że wykombinujesz sobie jakieś najazdy, auto "zablokujesz" w tej pozycji - nie mówię tu o blokowaniu hamulcem ręcznym. Bez zdejmowania kół auto stoi stabilnie bez ryzyka, że spadnie. A po za tym to można unieść auto i podstawić coś pod cztery koła.

robert

Taaa. A najlepiej na cegłach, pustakach, ewentualnie jakieś deski, można też najechać na jakiś wysoki krawężnik. W ogóle nie wiem po co ludzie w ogóle używają kanały skoro mniej bezpieczne, a jakie niewygodne.
No geniusz.
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 14:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Arcydemon napisał:

Taaa. A najlepiej na cegłach, pustakach, ewentualnie jakieś deski, można też najechać na jakiś wysoki krawężnik. W ogóle nie wiem po co ludzie w ogóle używają kanały skoro mniej bezpieczne, a jakie niewygodne.
No geniusz.


Właśnie wjechałem na dwa rzędy ułożone z pustaków. Efekt auto stoi na czterech kołach tylko dużo wyżej, reszta pustaków odłożyłem na bok by później je podłożyć i po nich zjechać. A i robota leżąca - to po co mi podnośnik.

Nie wiesz w ogóle po co ludzie w ogóle kupują podnośniki? A na to pytanie jest jedna odpowiedź - bogatemu wszystko wolno.

Pewnie, że geniusz bo jedyne to muszę kupić części do alternatora. Nie muszę kupować ani wynajmować podnośnika ani tym bardziej płacić warsztatowi za pracę którą wykonam sam. I czy to nie jest genialne? Przecież zaoszczędziłem sporo kasy.

robert
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 14:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Pijany jesteś? Ja nigdzie o kupowaniu czy używaniu podnośnika nie pisałem.
No ale najważniejsze że teraz jedyne to musisz kupić części do alternatora.
Powodzenia.
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 17:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Arcydemon napisał:
Pijany jesteś?


Jeszcze nie.

Arcydemon napisał:

Ja nigdzie o kupowaniu czy używaniu podnośnika nie pisałem.


Ja nie twierdzę, że Ty sugerujesz mi kupno podnośnika - także nie bierz tego do siebie. Ja twierdze, że Ty mi sugerujesz użycie kanału co ja osobiście wiąże z użyciem podnośnika i ewentualnie jego zakupem. Jeżeli tak to zrozumiałeś to jest to moja wina za co Cie serdecznie przepraszam.

Arcydemon napisał:

No ale najważniejsze że teraz jedyne to musisz kupić części do alternatora.
Powodzenia.


Tak jedyne co mi pozostało to zakup części do alternatora. Tak to prawda.

robert
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 18:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


kubus838 napisał:


Ja nie twierdzę, że Ty sugerujesz mi kupno podnośnika - także nie bierz tego do siebie. Ja twierdze, że Ty mi sugerujesz użycie kanału co ja osobiście wiąże z użyciem podnośnika i ewentualnie jego zakupem. Jeżeli tak to zrozumiałeś to jest to moja wina za co Cie serdecznie przepraszam.


To ja Cię przepraszam jeszcze serdeczniej. Jeśli z moich wpisów wywnioskowałeś że sugeruję Ci kupno czegokolwiek, to jest to wyłącznie moja wina i liczę że nie będziesz nosił do mnie urazy.
A wracając do meritum, wyciągnąłeś alternator?
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 18:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Na razie odkręciłem ten plastik z dołu. Może jutro jak starczy czasu dobiorę się do sprężarki i alternatora.

robert
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 22 Maj 2019, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż alternatora


Jak już wymontujesz alternator, to przed wymianą różnych części sugeruję oddać go do kontroli komuś kto może zdiagnozować czemu nie ładuje. Wodne alternatory (jeśli taki u Ciebie jest zamontowany) mają pewną wadę wirnika. Oby u Ciebie to był tylko regulator, ale może się okazać że władujesz w naprawę kasę a na koniec i tak będziesz musiał szukać innego (regenerowanego) alternatora.
Niestety znam problem z autopsji, gdzieś jeszcze mam po tych zabawach nowy regulator Crying or Very sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System