Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Sob 25 Maj 2019, 21:16
Temat postu:

Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Witam
Dalej nie rozwiązałem problemu drżenia kierownicy jaki i pedału hamulca jak hamuje powyżej 60 km/h
zrobiłem :
-nowe opony i wyważenie -felgi proste
-zawieszenie bez luzów
-ustawiona zbieżność
-tarcze proste ,klocki dobre
-piasty i łożyska dobre
-zaciski sprawdzone -dobre
-przeguby i półośki dobre
-sprawdzone czujniki ABS -(podczas jazdy brak przekłamywań)

mechanik po 3 dniach sprawdzania oddal mi auto i rozłożył ręce.
gdzie dalej szukać ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Nie 26 Maj 2019, 09:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Tył tarcze czy bębny?
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Nie 26 Maj 2019, 18:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Witam
Hamulce tył bębnowe -sprawdzone
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 07:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Tak na logikę. Jeśli drgania występują podczas zaciskania się klocków na tarczy hamulcowej, to oznacza że albo tarcze mają bicie albo klocki wpadają w drgania. Klocki mogą co najwyżej mieć za duży luz w zacisku, natomiast tarcze mogą być albo krzywe albo źle zamontowane albo bardzo zużyte.
Moja sugestia to wizyta na stacji diagnostycznej i pomiar siły hamowania z jednoczesną obserwacją wyników podczas kręcenia się kół. Bardzo często przy bijących tarczach widać jak wskazówka do pomiaru drga. Jeśli to nie wykaże bicia, zmierzył bym bicie czujnikiem zegarowym, oczywiście na zamontowanym kole mierząc po wewnętrznej stronie tarczy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Witam

Tak jak kolega Arcydemon napisał należy podejść do tego logicznie i sprawdzić tarcze oraz klocki. Ja z kolei bym odradzał jazdę na stacje bo na ścieżce wykaże jakiś luz czy zużycie - tylko czego. Ale z kolei zgodzę się z tym, że należy sprawdzić czujnikiem zegarowym. Sprawdzenie należy rozpocząć od tarcz po obu stronach. Potem z założonym kołem. I jeszcze jedna mała uwaga, już parę razy czytałem, że przy klockach powinna być jakaś blaszka która potocznie jest nazywana "podkładką antydrganiową". Brak tej podkładki powoduje drgania pedału hamulca i kierownicy przy hamowaniu - ile w tym prawdy to już nie wiem.

Tylko jedna rzecz mnie zastanawia. Jeżeli drgania zaczynają się przy prędkości 60 km/h to nie może być wina układu hamulcowego. Bo jeżeli tarcze są krzywe to drgania pojawią się nawet przy prędkości 30 km/h. I tu teraz wjazd na ścieżkę diagnostyczną proponowany przez kol. Arcydemon nabiera sensu dla zbadania całego zawieszenia. Zaczynając od układu hamulcowego poprzez stan łożysk, ustawienie zbieżności, stan sworzni czy końcówek. Oczywiście o stanie felg i opon nawet nie wspominam bo to rzecz podstawowa.

robert
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 11:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 16:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Witam
Tarcze zostały zmierzone czujnikiem zegarowym.
Tarcze jest pojedyncza nie wentylowana .
Myślałem ze to pompa ABS ale odłączyłem sterownik (odpiąłem wtyczkę )i dalej to samo.
Czujnik ABS sprawdzone komputerem podczas jazdy -brak przekłamywań.
Resztę co zrobiłem opisane w pierwszym poście .
Dalej nie wiem co robić !!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 18:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


soltek225 napisał:
Witam
Tarcze zostały zmierzone czujnikiem zegarowym.

Sam mierzyłeś? jeśli nie czy widziałeś jak to było robione?
Ściągałeś tarcze i widziałeś co jest między tarczą a piastą?
Czy jakiś orzeł nie nawalił smaru miedziowego?
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 19:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Witam
Przy wszystkich naprawach byłem osobiście i patrzyłem na ręce .
Wszystko było robione jak się należy .
Tarcze były mierzone na moich oczach jak ich montaż .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 19:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Zrobisz jak zechcesz, ale biorąc pod uwagę że za takie drgania jak u ciebie w 90% odpowiadają tarcze (szczególnie pełne)
ja bym pokusił się o wymianę. Tarcze z klockami można kupić już za około 150 zł. No i sam montaż. Widziałem kiedyś jak mechanik czyścił piasty szlifierką kątową Shocked
Powrót do góry
kubus838

Dyskutant



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): centrum
Posiadane auto: mercedes w202 2.2 cdi
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 27 Maj 2019, 20:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Drżenie pedału hamulca podczas hamowania powyżej 60 km/h.


Mnie tez się wydaje, że wina leży po stronie tarcz. Tylko najpierw bym je zdemontował i przetoczył po obu stronach. Skoro jesteś pewien, że mechanik dokonał pomiaru prawidłowo i po obu stronach to będziesz miał pewność co do tarcz. A na 100% procent jesteś pewien, że zaciski się nie przycinają - czyli są nasmarowane i tarcze równe a klocki nowe to pozostaje Ci tylko jedno. Z racji takiego efektu musisz sprawdzić stan zawieszenia - niestety jakaś przyczyna musi być, a skoro układ hamulcowy sprawdziłeś. to sprawdź całe przednie zawieszenie tylko już ręcznie.

Napisałeś, że łożyska są dobre - a luz łożysk. Pytam dlatego, że w202 są śruby którymi można nawet należy kasować luz przednich kół. Jeszcze nie wiem jak to wygląda w w168 ale chyba jest podobnie.

robert

Rozumiem, że drążki kierownicze - czyli to do czego przykręca się końcówkę kierowniczą tez sprawdziłeś.

robert
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System