Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stachumuszel

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: MB W245 B180CDI 2011r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 18:54
Temat postu:

Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Panowie, jadąc dzisiaj pojawił mi się poniższy komunikat:
"ESP inoperative, see manual, run flat indicator inoperative". Po wyłączeniu kluczyka i ponownym włączeniu komunikatu nie ma. Po jakimś czasie znów się pojawia. Czy może to mieć coś wspólnego ze złym ciśnieniem w oponach? Jutro planuje dłuższy wyjazd, a tu taki zonk:-(
Moje auto MB W245 B180CDI 2011r.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 21:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Oczywiście sprawdzić ciśnienie trzeba. Zdalnie ciężko coś stwierdzić, ale ja podłączył bym auto do kompa diagnostycznego bo sam spadek ciśnienia w kołach nie wyłącza ESP.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Trudno mi określić, na jakiej zasadzie pracuje system kontroli kół w twoim aucie. Jeden system oparty jest na zasadzie odczytu sygnału z czujników które są w wentylach przy każdym kole. Wtedy auto ma kod wyposażenia "475". Drugi system oparty jest na zasadzie pomiaru średnicy koła w czasie jazdy - koło, w którym jest mało powietrza jest "niższe" i kręci się szybciej niż pozostałe. Wtedy auto ma kod "477"
W tym drugim systemie jest wykorzystywany czujnik obrotów koła z ABS-u/ESP.
Tak więc najprawdopodobniej uszkodzenie któregoś z czujników ABS przy kołach powoduje wyłączenie układu trakcji i jednocześnie wyłączenie kontroli ciśnienia. Ale to tylko moje dywagacje, a jedynym zalecanym sposobem diagnostyki jest podłączenie auta do komputera serwisowego.
Powrót do góry
stachumuszel

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: MB W245 B180CDI 2011r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 20:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Witam ponownie!
Za Waszą namową byłem dzisiaj z autem u mojego kolegi, podłączył się komputerem do auta i w module ABS znalazł "błąd włącznika świateł hamowania". Dziwne bo włącznik działa i światła działają. Nie wiem o co chodzi!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Włącznik świateł hamowania ma dwie pary styków: pierwsza uruchamia światła stop i się zazwyczaj nie psuje, druga para styków jest na użytek różnych komputerów w aucie (i własnie ona się psuje zazwyczaj) Tak więc światła stop mogą się zapalać prawidłowo, a wyłącznik i tak będzie popsuty.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 22:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stachumuszel

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: MB W245 B180CDI 2011r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 10 Cze 2019, 08:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Dzięki Gerri za wyjaśnienie. Przeanalizowałem temat i troszkę mnie dziwi fakt, że w tej drugiej parze styków pojawiają się jakieś problemy. Tam płyną tylko sygnały sterujące, o bardzo małym natężeniu.
Jestem teraz na Słowacji, przejechałem około 400km, bez komunikatów o błędzie ESP. Kolega mechanik jako przyczynę zasugerował mi, że mało jeżdżę tym autem. Fakt, od jesieni auto praktycznie nie opuszczało garażu, co dwa tygodnie konserwacyjne uruchomienie silnika, co 6 tygodni doładowanie akumulatora.
Mam nadzieję, że przetarłem styki podczas jazdy i będzie OK Very Happy
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 10 Cze 2019, 08:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


stachumuszel napisał:
dziwi fakt, że w tej drugiej parze styków pojawiają się jakieś problemy. Tam płyną tylko sygnały sterujące, o bardzo małym natężeniu.

Nie mylisz się. Tylko że nie chodzi tu o prądy. Blaszka tego styku jest prawdopodobnie przehartowana za mocno i się łamie.
Dobry komputer diagnostyczny powinien w "wartościach rzeczywistych" pokazać stan obu styków: jak jeden się zamyka, drugi w tym samym momencie powinien się otworzyć.
Druga sprawa: włącznik powinien być przy montażu odpowiednio wyregulowany - jeżeli będzie ustawiony nieprawidłowo może generować błędy. Ale jak tam nikt nie grzebał, to powinno być dobrze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System