Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GermanStyle

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLK W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lip 2019, 22:46
Temat postu:

CLK W209 głośna praca 1.8K


Witam wszystkich,
mam problem w moim CLK W209 1.8K (silnik m271) 2004r., mianowicie dopóki nie włączę klimatyzacji silnik pracuje cicho i równo ale gdy włączę klimatyzację dzieje się coś takiego : https://www.youtube.com/watch?v=2D095O6iDzs
Pierwsza myśl : sprężarka klimatyzacji do wymiany - kupiłem nową, zrobiłem pełny serwis klimy i dalej to samo! ktoś ma pomysł co może powodować ten dźwięk przy włączonej klimatyzacji ?

z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
luk.poz

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: clk w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 18 Lip 2019, 19:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


A sprawdziłeś wszystkie rolki od paska (łożyska na nich) czy nie szumią ? jak masz rozwalone jedno z nich to przy podaniu dodatkowego obciążenia ze sprężarki może Ci tak hałasować . Dobrze jakbyś miał do tego stetoskop zakończony pręcikiem wtedy od razu wyłapiesz czy rolki nie szumią .
Powrót do góry
ArturroD

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Marcedes Benz, B200D, 1 950 cm³, Diesel, 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 14:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Dziwna sprawa, może to coś z kompresorem? Z tego co wiem to gdy doszło do zatrzymania koła kompresora może nastąpić zerwanie paska wieloklinowego. To może narobić bałagan pod maską. Takie dźwięki mogą być różną przyczynę, ciężko określić, bo sprężarka obciąża silnik i przyczyna może nie zawsze dotyczyć układu klimatyzacji. Może pojedź do ASO? Ja czasami udaje się do serwisu, aby wykonali diagnozę mojego prywatnego auta i wycenę naprawy. Możesz spróbować w Duda Cars, ja serwisu tam swoje auto i to w leasingu i sobie chwalę obsługę.
Daj znać jak się uda rozwiązać problem.
Powrót do góry
GermanStyle

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLK W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 17:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Byłem u mechanika który niby specjalizuje się tylko w mercedesach. Założył taki stetoskop jak kolega pisał i stwierdził że to przy obciążeniu kompresor hałasuje... powiedział że w środku są jakieś plastikowe łopatki które się wyciągają i ocieraja o obudowe. Ale powiedział że to w niczym nie przeszkadza i żeby tego nie robić. Co o takiej diagnozie sądzicie?
Powrót do góry
luk.poz

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: clk w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 10:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Jeśli to faktycznie "spec od Merców " to możesz zaryzykowac , ogólnie hałasować nic nigdy nie powinno i to nie jest dobry znak bo inaczej tak by chodziło od początku Smile Skoro ufasz temu mechanikowi i wie co mówi to myśle że bedzie ok ale rozglądałbym sie pomału za zakładem który może tą usterkę usunąc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 10:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GermanStyle

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLK W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sie 2019, 13:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Pierwszy raz u niego byłem i na pewno pojadę jeszcze do innego mechanika, żeby to sprawdzić jeszcze raz i rozwiązać ten problem.

Nie chcę zakładać kolejnego tematu więc napiszę tutaj, ostatnio nie używałem samochodu około 4 dni i po odpaleniu słychać takie "cykanie" :

https://www.youtube.com/watch?v=STtXDk6Mqbo

łańcuch ?
Powrót do góry
luk.poz

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: clk w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 04 Sie 2019, 15:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Jaki masz przebieg auta , albo kiedy miałeś robiony rozrząd ? ( sam łańcuch czy razem z rotorami ? ) ogólnie przy wyciągniętym łańcuchu powinna najpierw wyskoczyć kontrolka check engine . Ale mi osobiście sie nie swieciła a łąńcuch był wyciągniety i podcięte były zęby od rotorów .
Powrót do góry
GermanStyle

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLK W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sie 2019, 19:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Przebieg ok 206 tyś km. Niestety nie mam wiedzy czy kiedyś był wymieniany rozrząd. Nie świeci mi się kontrolka check engine.

A u Ciebie też był taki dźwięk jak u mnie? Skąd wiedziałeś żeby wymienić rozrząd?
Powrót do góry
luk.poz

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: clk w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sie 2019, 00:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Było słychać po zapalaniu dzwoniacy łańcuch kilka sekund. Ogólnie to łańcuch to dużo powiedziane bo jak zobaczysz jaki jest ten "łańcuch" gruby to pękniesz ze śmiechu , dziecko w swoim rowerku ma większy i mocniejszy łańcuch ...
U mnie sam łańcuch nie był mega wyciągniety ale miał właśnie luz na wariatorach przez wyrobione zęby .
Więc też nie wierz w bzdury w stylu " tam sie rozrządu nie wymienia bo jest łańcuch a on to jest wieczny " .
Nawet gwarancja nowego łańcucha,wariatorów i ślizgów oraz napinacza czyli kompletnego zestawu rozrządu który kupiłem do tego modelu producent daje na 60 - 70 tys km wiec raczej w tą "bezobsługowość" bym nie wierzył i przekonanie ludzi wywodzące sie z modeli w124 albo bmw e34 nie ma w dzisiejszych autach żadnego zastosowania.
Powrót do góry
GermanStyle

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLK W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sie 2019, 09:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Wiem doskonale że łańcuch nie jest wieczy i się go wymienia... życie Embarassed

A z ciekawości jaki to jest koszt? Bo każdy mówi że drogo ale żadnej konkretnej cyfry nie usłyszałem...

Dźwięk był podobny u Ciebie jak na nagraniu które dodałem czy trochę inny ?

Ogólnie znalazłem chyba serwis z najlepszymi opiniami w okolicy i Pan powiedział żeby przyjechać za 2 tygodnie, a ja za 1,5 mam zaplanwany wyjazd na urlop... i teraz jest pytanie co tu robić czy jechać tym autem czy nie...
Powrót do góry
luk.poz

Debiutant



Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: clk w209 1.8 kompressor
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sie 2019, 20:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Koszt w zależności od tego czy znajdziesz gościa który wymieni rozrząd bez wywalania silnika . W tym modelu jeszcze sa sie to zrobić ale gość musi sie znać na robocie i tzw. przepleść łańcuch w obudowie . W Poznaniu z tego co wiem jest aż 1 gość do którego dotarłem, który sie tym zajmuje i nawet ASO mu płaci żeby przyjechał do nich i zrobił ten numer w oddawanych do nich samochodach Smile wtedy u siebie w warsztacie bierze 1000 zł za samą robotę i jest to MEGA dobra cena .
Normalnie wszędzie gdzie się orientowałem koszt powiększony o konieczność wywalenia silnika z budy 1800 - 2200 za samą robote .
Części kosztowały mnie ok 1300 zł które ściągałem z UK tez w dobrej cenie więc matematyka prosta - tanio nie jest Smile

ps. podobno łańcuchy sie tak szybko nie zrywa wiec nie przesadzałbym z tą rezygnacją wyjazdu na urlop
Powrót do góry
GermanStyle

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: CLK W209
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Paź 2019, 14:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) CLK W209 głośna praca 1.8K


Witam, po małej przerwie Very Happy nie chcę zakładać nowego tematu więc dopiszę tutaj Wink
Jeżeli chodzi o to "cykanie" o którym wcześniej pisałem to okazały się za to odpowiedzialne szklanki popychaczy Wink

Mam niestety kolejny problem.. z którym borykam się w sumie od początku posiadania tego samochodu ale teraz wydaje mi się jak by się pogarszało... Mianowicie :
Na zimnym silniku po odpaleniu auta gdy jest wrzucone D lub R i trzymam nogę na hamulcu to całe auto drży! Gdy się silnik rozgrzeje problem znika... Efekt "drgania" się potęguje gdy np włączy się klimę lub nawet włączy się podgrzewanie tylniej szyby + lusterka...

Co może powodować te drgania ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System