Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Literka S na wyswietlaczu, drobne pytanie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zioma164

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: ML 320 W164 Diesel 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lip 2019, 22:19
Temat postu:

Literka S na wyswietlaczu, drobne pytanie...


witam
w moim mercedesie ML 320 W164 224km Diesel 2007
na wyświetlaczu obok literki D po prawej stornie jest tez literka S , wyczytałem w instrukcji ze jest to tryb skrzyni na letni ? pytanie brzmi tzn ze na jesieni/zima ta literka S sama automatycznie zgaśnie ?
proszę o odpowiem pozdrawiam
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Wto 23 Lip 2019, 07:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Literka S na wyswietlaczu, drobne pytanie...


W starszych autach był guzik S/W do przełączania trybu skrzyni. Nie znam zbyt dobrze W164 ale domyślam się że zmienia się to gdzieś w menu w zegarach. Pewnie zaraz ktoś z kolegów posiadających to auto napisze jak to przełączyć.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 24 Lip 2019, 08:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Literka S na wyswietlaczu, drobne pytanie...


Piszesz, że masz instrukcję - ta informacja jest w niej zawarta:
https://www.mbusa.com/vcm/MB/DigitalAssets/pdfmb/ownersmanual/2008_ml320_ml350_ml550_ml63.pdf
Odpowiedź na twoje pytanie jest na stronach 194 i 195
Zioma164 napisał:
wyczytałem w instrukcji ze jest to tryb skrzyni na letni ?

Tak za bardzo się tym nie przejmuj - bo to tylko przyjęta ogólnie terminologia. Kiedyś było to S (Standard) i E (Economic),
potem zmieniło się na S (Summer) i W (Winter), dla "S" było również przyjęte określenie Sport, natomiast "C" (Comfort) wprowadzono stosunkowo niedawno.
Ogólne tłumaczenie jest takie, że tryb podstawowy wykorzystuje wszystkie biegi i utrzymuje obroty silnika w zakresie zapewniającym najlepsze osiągi, natomiast przy trybie ekonomicznym skrzynia rusza z drugiego biegu i przełączanie na dalsze biegi następuje przy niższych obrotach silnika - czyli (teoretycznie) powinno się to odbić korzystnie na zużyciu paliwa. Jak dla mnie to "pic na wodę". Podstawą ekonomicznej jazdy jest umiejętność operowania pedałem pod prawą nogą - jak tego nie opanujesz, to zmiana trybu jazdy ci nie pomoże. Ja wychodzę z założenia że ruszanie z drugiego biegu nie jest normalne - skrzynia po to ma komplet biegów, żeby z nich korzystać. Czy na "manualu" ruszasz z drugiego biegu - czy z pierwszego?
Powrót do góry
Zioma164

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2019
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: ML 320 W164 Diesel 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lip 2019, 21:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Literka S na wyswietlaczu, drobne pytanie...


Gerri napisał:
Podstawą ekonomicznej jazdy jest umiejętność operowania pedałem pod prawą nogą - jak tego nie opanujesz, to zmiana trybu jazdy ci nie pomoże. Ja wychodzę z założenia że ruszanie z drugiego biegu nie jest normalne - skrzynia po to ma komplet biegów, żeby z nich korzystać. Czy na "manualu" ruszasz z drugiego biegu - czy z pierwszego?

Hej
dzięki wielkie za zainteresowanie się tematem.
Masz racje jest przycisk S/M ale on służy do trybu automat manual ... i nie wiem co ma wspólnego z trybem S Sammer. Chciałem zaznaczyć ze zaciekawiło mnie to bo jak kopiłem auto miesiąc temu to nic tam się takiego jak ta literka S nie pokazywało . teraz to się pokazało i zastanawiam się czy ma to coś wspólnego z pogoda TZN TYM ZE JEST LATO? bo nie przypominam sobie żebym coś włączał... a jeżeli tak to jak to wyłączyć ?
-no i właśnie najważniejsze pytanie czy ma to jakieś znaczenie na spalanie ? po co wymyślono tryb skrzyni S ?

- co do ruszania z 2 biegu to jadać ciężarówka takie akcje robiłem Razz i wszystko śmigało Razz jeżeli chodzi o ML jestem świerzak i właśnie się uczę tego auta, dzięki Bogu jest to forum mogę z wami wymienić się moimi zapytaniami Very Happy
miłego dnia pozdrawiam Smile
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 21:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Literka S na wyswietlaczu, drobne pytanie...


Gerri napisał:
...Ja wychodzę z założenia że ruszanie z drugiego biegu nie jest normalne - skrzynia po to ma komplet biegów, żeby z nich korzystać. Czy na "manualu" ruszasz z drugiego biegu - czy z pierwszego?


Automat vs Manual w tej kwestii to bardzo nietrafne porównanie. Jest tu tradycyjny automat z przekładnią planetarną i sprzęgłem hydrokinetycznym więc można ruszać z każdego biegu od najniższych obrotów silnika. Teoretycznie od zera sprawności konwertera (sprzęgła hydrokinetycznego) czyli poniżej wolnych obrotów silnika.
Manual zaś jest przekładnią zębatą (tu można wliczyć takie automaty jak DSG i innego dwu sprzęgłowe), która jest sprzężona ze sprzęgłem ciernym wiec ruszanie z 2biegu jest mniej komfortowa i ma nie wielki sens. Biorąc pod uwagę standardowe manualne skrzynie biegów bo są przecież takie gdzie rusza się i nawet z 4 biegu a z niższych dopiero z obciążeniem pojazdu.

U tu dochodzę do swojego sedna spawy bo ja chętnie bym uruchomił u siebie tryb C by ruszał z 2biegu.
Dla mnie jedynka z 320DCI jest zbyt niskim biegiem.

Może zna ktoś trik jak uruchomić permanentnie tryb C??
Może wystarczy konsola z tym przyciskiem by komp uruchomił tę opcję??
Może można programowo??

W trybie C (komfort) 1 bieg i tak zostanie użyty gdy mocno się depnie więc nie jest to permanentne wyłączenie co dla mnie jest świetnym rozwiązaniem w przypadku tego konkretnie auta.

Przy okazji moje pytanie skąd kolega w dieslu wybór trybów??
Czyżby miał wersję z airmatikiem?? Bo jeśli tak to z tego co wiem to jest to tylko zmiana ustawień pracy zawieszenia i nie ma wpływu na pracę skrzyni biegów.
Tak jak mówi manual...funkcję zmiany trybów pracy skrzyni biegów ma chyba tylko AMG.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Lip 2019, 21:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

16 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System