Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) W211 Zacinająca się elektryczna klapa kombi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
charly84

Czytelnik



Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Mercedes E320 CDI W211 2008 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Wrz 2019, 21:14
Temat postu:

W211 Zacinająca się elektryczna klapa kombi


Cześć,

Problem dotyczy elektrycznej klapy bagażnika w W211 z 2009 roku, E320 CDI w kombi i jest, nazwijmy to, trzyczęściowy.

1. Klapa "niechętnie" zamyka się z guzika - potrafi zatrzymać się po kilku/kilkunastu centymetrach lub wręcz cofnąć do poziomu pełnego otwarcia. Trzeba wówczas jej pomóc kolejnym wciśnięciem guzika. Czasem nawet trzeba go wciskać kilkukrotnie.

2. Nawet jeśli klapa się zamknie, potrafi się nie domknąć co jest sygnalizowane przez odpowiedni komunikat na zegarach, świeci się też czerwona lampka na rączce otwierania klapy na drzwiach kierowcy.

3. Zamknięta (a de facto także niezamknięta - patrz pkt. 2) klapa potrafi się zaciąć i nie chce się otworzyć. Wygląda to tak jakby trzymała tylko prawa strona klapy - po pociągnięciu za klamkę lewa strona ewidentnie się odciąga, a prawa strona trzyma. Czasem "puści" po kilku pociągnięciach rączki, a czasem trzeba po prostu otworzyć ją ręcznie z rączki od wewnętrznej strony bagażnika.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim kłopotem, ma doświadczenie w jego rozwiązaniu lub pomysł na co zwrócić uwagę, co sprawdzić?

Pozdrawiam serdecznie,
Adam
Powrót do góry
ArturroD

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Marcedes Benz, B200D, 1 950 cm³, Diesel, 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Wrz 2019, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) W211 Zacinająca się elektryczna klapa kombi


Może to jakiś problem mechaniczny? A próbowałeś zajrzeć do mechanizmu? Może to kwestia smarowania bądź uszkodzenia. Może pojedź na diagnostykę do ASO, ja z takimi rzeczami jeżdżę do ASO, bo koszt diagnostyki nie jest jakiś super duży, a naprawa na własną rękę lub serwis u mechaników, którzy się nie specjalizują w Mercedesie, nie mają dedykowanego komputera diagnostycznego czasami generuje zdecydowanie wyższe koszty. Ja mogę polecić Duda-Cars, ale chyba masz kawałek do nich, niemniej polecam, bo miałem kilka przypadłości jak paląca się kontrolka poduszki. Wierz mi, nie wyszło drogo, a w innym serwisie skasowali mi błąd i w sumie później i tak się pojawił na nowo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System