Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
empekiss

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: W176 A250
Piwa: 2/5
Wysłany: Nie 29 Wrz 2019, 16:54
Temat postu:

Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


Mam problem z tankowaniem paliwa polegający na odbijającym pistolecie. Na każdej stacji tak się dzieje. Żeby zatankować pełny zbiornik, muszę wysunąć pistolet, delikatnie naciskać spust i nalewać z przerwami, przez co tankowanie trwa wieczność:/
Domyślam się że jest to jakiś problem z odpowietrznikiem zbiornika.
Pod maską udało mi się zlokalizować zawór odpowietrzający zbiornik. Czy ktoś miał podobny problem, wymieniał ten zaworek i pomogło? A może problem jest zupełnie w czymś innym?
W176 A250

Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2019, 19:22
Temat postu:

Re: Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


empekiss napisał:
Pod maską udało mi się zlokalizować zawór odpowietrzający zbiornik. Czy ktoś miał podobny problem, wymieniał ten zaworek i pomogło? A może problem jest zupełnie w czymś innym?

Mylisz kolego pojęcia. Spojrzyj na obrazek który zamieściłeś, i się zastanów: czy taki zaworek jest w stanie odprowadzić ilość kilkunastu litrów powietrza na minutę? Chyba na pewno nie. A tyle powietrza musi ujść ze zbiornika w czasie tankowania. Ten zaworek służy do czegoś innego. W czasie jazdy zbiornik paliwa jest poddawany zmiennemu ciśnieniu i temperaturze w związku z czym zmienia się również ciśnienie wewnątrz zbiornika. Ze względów ekologicznych (żeby opary paliwa nie ulatniały się bezpośrednio do atmosfery) zbiornik paliwa został skonstruowany jako układ zamknięty - żeby jednak zbiornika nie wessało / lub nie rozsadziło ciśnienie wewnątrz jest regulowane właśnie przy pomocy tego zaworka - jest on sterowany z komputera silnika, a nadmiar oparów kierowany jest do kolektora ssącego i spalany w silniku. To jest właśnie ten "psyk" który słychać w momencie odkręcania korka wlewu paliwa. To nie jest usterka i wszystko jest w porządku - "psyk" świadczy o prawidłowej pracy tego układu.
Jeżeli natomiast chodzi o odpowietrzanie baku w czasie tankowania. to zazwyczaj jest to rurka o średnicy około pół centymetra "przylepiona" wzdłuż wewnętrznej ściany rury wlewowej do baku.
Poniżej na obrazku jest z kolei inne rozwiązanie: rurka odpowietrzająca biegnie na zewnątrz, wzdłuż rury głównej służącej do napełniania. Końce obu rurek są umieszczone wenątrz baku.

To są własnie rurki służące do ODPOWIETRZANIA W CZASIE TANKOWANIA.
Było już o tym sporo nas forum i jest dużo w necie - wystarczy poguglać.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
empekiss

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: W176 A250
Piwa: 2/5
Wysłany: Nie 29 Wrz 2019, 19:58
Temat postu:

Re: Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


Gerri napisał:
Ten zaworek służy do czegoś innego.

Bardzo Ci dziękuje za wyjaśnienie.
Problem w tym że przyglądając się rysunkom przedstawiającymi układ paliwowy zbiornika mojego auta, nigdzie nie widzę tej rurki odpowietrzającej:/
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2019, 20:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


Ta rurka może być WEWNĄTRZ rury wlewowej. Nie będę się upierał, bo nie znam dokładnie konstrukcji wlewu paliwa akurat w tym modelu.
Tu jeszcze takie coś znalazłem:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=212340&highlight=odpowietrzenie+wlewu+paliwa
Co prawda dotyczy innego modelu, wyszukiwarka też jakoś dziwnie wyszukuje czasami co się chce - ale może się doczytasz i wyniesiesz z tego jakiś pożytek.
Powrót do góry
empekiss

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: W176 A250
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 30 Wrz 2019, 10:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


Udało mi się ustalić że za problem odpowiada zbiornik par paliwa (na rys. 160)
Zamierzam to wymienić. Dam znać czy pomogło.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Wrz 2019, 10:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 30 Wrz 2019, 19:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


empekiss napisał:
Udało mi się ustalić że za problem odpowiada zbiornik par paliwa (na rys. 160)

No cóż - dalej uważam, że idziesz w złym kierunku. Przecież przekrój rurek przy tym zbiorniku jest taki, jak przy wspomnianym zaworku. Czyli kilka milimetrów. Jak to-to ma odprowadzić kilkadziesiąt litrów powietrza w krótkim czasie?
Powrót do góry
empekiss

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: W176 A250
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 30 Wrz 2019, 23:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


Jedna rura widać jest wyraźnie o większym przekroju.
Myślę że jednak ta puszka to jest dobry trop. Zobaczymy.



Powrót do góry
empekiss

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: W176 A250
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 21 Paź 2019, 19:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z zatankowaniem paliwa - odbija pistolet


Problem rozwiązany. Wymiana filtra węglowego pomogła w 100% Paliwo leci na maxa, można spust zablokować a pistolet nie odbije. Nowy filtr w aso 400zł, ja kupiłem używkę za 270. Nr filtra: A2464702900
Powrót do góry
Devil6336pl

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica
Posiadane auto: CLA 250
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Wrz 2021, 11:15
Temat postu:

Wymiana filtra węglowego CLA 250 C117 2013r.


Mam ten sam problem w moim aucie, kupiłem już filtr. Zamierzam go wymienić, czy możesz napisać gdzie go szukać ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System