Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Falujące obroty na wolnych obrotach sprinter 2,2cdi W906



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł RZ

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: sprinter 316cdi 11r., 413cdi 00r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2019, 23:01
Temat postu:

Falujące obroty na wolnych obrotach sprinter 2,2cdi W906


Witam zarejestrowałem się ponownie po kilku latach ale do sprawy:
MB sprinter 906 2,2 cdi wersja 316 cdi rok produkcji 2011 - na liczniku 544 tys
Ogólnie samochód jeździ normalnie ma moc i nic się nie działo to teraz tzn. objaw to falujące wolne obroty i to do tego stopnia że silnik potrafi zgasnąć .
Generalnie sam objaw falujących wolnych obrotów w tym akurat samochodzie pojawił się od min. 15- 20 tyś wstecz.
Ignorowałem to ponieważ wcześniej już miałem 308 cdi z 2000r którą z takimi objawami przejechałem prawie 500 tys i sprzedałem go ale w tym zaczyna to denerwować. Sam fakt że obroty falują to nie problem tyle że potrafią już spaść do takiego poziomu że auto zgaśnie - od ostatniego tysiąca ( w grudniu teraz auto zrobiło ledwie 6 tys ) zgasło już 3 razy i też dwa razy potrafił się zaświecić na żółto silnik i wszedł w tryb awaryjny. Co do tankowania od 60 tys praktycznie na jednej stacji (kociołek 105 l) i licząc na palcach jednej ręki dolewki ale raczej na orlenach, lotosach czy dwa razy wcześniej na łukoilu .
To nie jest mój pierwszy sprinter - tymi modelami a wcześniej kaczkami robię km od 2000r. Pierwszy sprinter to 310 na starym dobrym 2,9 td a do dzisiaj mam jeszcze 413 cdi . Te wcześniejsze serwisowałem sobie sam i je też naprawiałem sam ale akurat tego 906 316 z 2011 r cały czas robię serwis u jednego mechanika . Teraz zostało wg. kompa około 3 tys do serwisu ale podjechałem do kuzyna i wpięliśmy na kompa :
Dwa błędy:
1) P025218 Zawór sterujący dawką paliwa
Spadek prądu poniżej wart.granicznej
2) P063878 Nastawnik przepustnicy
Błędna wartość adaptacji/ustawienie
Te błędy wykasowaliśmy ale nie było czasu drugi raz wpiąć się , ale kierowca musiał wczoraj gdzieś tam króciaka zrobić i po przejechaniu 170 km a wolnych zgasł,czek się pojawił a auto znowu w trym awaryjny .
Dzisiaj specjalnie wsiadłem zapaliłem i auto chodzi normalnie, czek się nie świeci ale nie miałem gdzie jechać więc zostawiłem .
Więc z kuzynem raczej doszliśmy do wniosku że te dwa błędy to wynik jakiegoś jednego problemu i raczej ten drugi to wynik tego pierwszego. Posprawdzaliśmy też podciśnienia bo na turbinie cięgno kiedy spadają obroty to też się rusza .
Postaram się jeszcze jutro wpiąć - mamy wolne do 7 stycznia więc lajcik ale coś trzeba zrobić .
Mam do was tutaj prośbę a raczej pytanie - ktoś coś podobnego miał ? A jak miał to jak to się skończyło
Dodam że od kilku lat wertuję to forum - kiedyś też coś tam się udzielałem ale jak to w życiu , zakupiłem parę szt iveco a sprintery to pojazdy które nie wymagają przy pracy takiej opieki .
Pytam bo stawiam na jakiś zawór ciśnienia- regulator i od tego chyba zacznę wymianę - przypomnę że już ponad 500 tys przejechane w sumie niby nie tak dużo ale taki zawór- regulator już może coś krzaczyć
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System