Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) C180 czy warto kupić czy 1.6 silnik to zdecydowanie za mało



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damianwz31

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: toyota rav4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Sty 2020, 13:23
Temat postu:

C180 czy warto kupić czy 1.6 silnik to zdecydowanie za mało


Drodzy,

zamierzam kupić nową c180 z silnikiem 1.6 (156km) w benzynie (automat).
Mam pytanie czy ten silnik da radę i nie rozleci się po 100 tys. km.
Dodam, że bedę jeździł raczej po dużym mieście i trasy robił raz lub dwa w miesiącu po 500-700km.
Czy warto zainwestować w c180 czy może iść na całość od razu i wziąć coś mocniejszego c300 ?
Nie chciałym się obudzić za jakiś czas wiedząć, że wydałem sporo kasy na coś co nie jeździ.
Proszę Was o porady i Wasze doświadczenia.

Pozdrawiam,
Damian
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 02 Sty 2020, 17:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) C180 czy warto kupić czy 1.6 silnik to zdecydowanie za mało


Nowe auto Smile nie mój target ,za duża utrata wartości za ulotną w ciągu 2 lat gwarancję wspieraną z naszego portfela dosyć drogimi przeglądani okresowymi i obowiązkowymi w ASO .Ale wracając do tematu , nie wiem jakie są różnice w cenie 1.6 i 1.8 ale to pierwsze bym odrzucił na bank , jak C300 jest w zasięgu budżetu to pewnie że brać top . Ja kiedyś miałem w rodzinie 2 bliżniacze auta pewnej marki benzny jedno miało 125km drugie 218km , reszta to samo . Efekt był taki że jak się tym mocniejszym jeżdziło jak słabszym to paliło może litr więcej ( a jak komuś się chciało naprawdę nad tym pracować to nie było różnicy . Tylko że Fun z 218km był większy wiądomo i jeżdziło się jak się chciało ale różnice nie były takie ogromne bo średni 125KM paliło powiedzmy 11l a to niby paliwożerne 218km 14-16l/100. Pomijając spalanie (może tobie to akurat ,,wisi " to sama frajda z jazdy też się liczy i paradoksalnie twoje bezpieczeństwo bo więcej mocy to z automatu lepsze hamulce i lepsze przyspieszenie co ma ogromne znaczenie przy wyprzedzaniu czy sprawnym zjechaniu ze skrzyżowania.Mało kto wie że właśnie Mercedes jako jeden z pierwszy w swoich autach od 2000r lub wcześniej systemowo dla nas nieświadomie wyłącza klimatyzację gdy wciskasz pedał gazu do podłogi - bo wie że jak wciskasz to potrzebujesz wszystko co masz ( bo jedzie TIR z przeciwka) a klima to naprawdę kilka KM zabiera .
Taka moja rada , tak czy siak już gratuluje zakupu przyszłego auta .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Oceń swoje auto


MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System