Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęściksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r

postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joto0

Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Uk
Posiadane auto: mercedes S class w220 3,2cdi 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Lut 2020, 17:48
Temat postu:

Centralny zamek w220 320cdi 2003r

Witam kupiłem takie cudo , kolejne już Smile i na dzień dobry problem z centralnym , już opisuje problem bo jest skomplikowany Smile nie działa centralny , z pilota alarm się uruchamia , ale już zamki i lusterka nie reagują , pomyślałem spalony bezpiecznik , pod tylną kanapą znalazłem przepalony , wymieniłem i bingo zadziałało , i klapa bagażnika i lusterka i centralny , niestety na drugi dzień znów przestało działać , sprawdzam bezpiecznik , spalony , tym razem niestety wymiana nic nie pomogła , nie działa tylna klapa , centralny , lusterka składanie i składanie tylnych zagłówków , centralny nie działa ani z klucza , ani z pilota , ani z klawisza z kabiny , również nie zamyka się podczas jazdy , nie mam niestety możliwości podłączenia się pod SD , zanim oddam do angielskiego mechanika wolałbym sam spróbować , z Waszą pomocą oczywiście Smile wszelkie sugestie mile widziane , Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 308/17
Wysłany: Pon 10 Lut 2020, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r

Nie mam w tej chwili przed nosem rozpiski bezpieczników W220, ale podejrzewam, że znowu wysadzilo bezpiecznik z pompki centralnego. Pompka w tym aucie ma ciężki żywot, bo obsługuje wiele różnych funkcji. Wystarczy, że któryś obwód jest nieszczelny i pompka musi się załaczać dużo częściej, co powoduje jej przegrzewanie, wytapianie się elementów silniczka i nieuchronne zwarcia. Jak na moje doświadczenie to pompka do wyjęcia, potem można ją powąchać (jak będzie ewidentnie śmierdzieć to sprawa jasna) i potem do sprawdzenia prąd pobierany przez silniczek pompki. Niekoniecznie musi to być zwarcie w silniczku jak napisałem powyżej. Może to być również zwiększony opór na elementach turbinki którą silniczek obraca. Przemęczenie niestety jak by na to nie patrzeć.
Powrót do góry
joto0

Debiutant

Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 21:01
Temat postu:

Witam ponownie , jak mi kolega poradził zdemontowałem pompę , no i oczywiście śmierdzi , rozebrałem , silnikiem nie da się ruszyć , uzwojenie całe czarne , no i pompka , ten element węglowy z łopatkami cały pokruszony , głupie pytanie , czy pompa z europejczyka będzie pasowała do anglika ?? bo gdzieś czytałem że np wentylator nawiewu nijak nie pasuje , kręci w drugą stronę Smile i następne pytanie czy sam silniczek z pompką od innego modelu MB będzie pasował , bo zakładam że elektronikę i zawory mam sprawne , Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri

Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 308/17
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 21:06
Temat postu:

Chłopaki wkładały z powodzeniem silniczki ze 124. Na którymś forum był opis - ale na którym to już nie pamiętam. Dawno temu to było.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
joto0

Debiutant

Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 12:35
Temat postu:

witam ponownie , jak już pisałem sam silnik czarne uzwojenie , węglowy element pompy pokruszony , kupiłem na ebay używkę za 120 funtów i śmiga jak złoto , tak dla potomnych może podam objawy jakie były , po pierwsze nie działał centralny , kufer się nie otwierał , tylko z klucza , nie działały zagłówki , były rozłożone i nie dało się złożyć , pompowanie odcinka lędźwiowego , lusterka na początku się składały , potem przestały , co też jest ciekawe bo lusterka są elektryczne , teraz bez problemu działają , no i aku które było rozładowane , bo auto stało dość długo u sprzedawcy , nie dało się go do końca naładować , więc już był uszkodzony , nie mniej po jednodniowym postoju był rozładowany na zero , to chyba tyle , dzięki za pomoc i zainteresowanie , pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 12:35
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »

Skocz do: