Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafmart

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: SLK 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 22:04
Temat postu:

R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy


Went działa bez problemów, gdy silnik się zagrzeje oraz gdy odepnę czujnik temp. Ale podczas działania klimy za Chiny nie chce się załączyć. Podmieniłem moduł. went - bez skutków. Bezpieczniki sprawdzone. Podobno kompem nie da się podpiąć do klimy.
Jakieś pomysły?

R.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 23 Lut 2020, 10:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy


Zalezy od klimy. Jeżeli jest bardziej rozbudowana (tzw. automatyczna) wtedy ma swój sterownik i jest diagnozowalna. Prosta klima ma wyłącznik „włącz/wyłącz” i diagnozowalna nie jest. Jeżeli masz tą prostą to trzeba znaleźć w instalacji czujnik który przy wzroście ciśnienia czynnika załącza wentylator. Przyślij mi VIN auta to w wolnej chwili coś poszukam.
Powrót do góry
rafmart

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: SLK 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lut 2020, 15:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy


Dzięki za odpowiedź.

VIN: WDB1704471F077501

Czy jest szansa, że wymiana czegoś takiego pomoże:
https://allegro.pl/oferta/czujnik-klimatyzacji-mercedes-slk-r170-2-0-3-2-96-8564443878
?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 23 Lut 2020, 23:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy


OK Ciekawski Człowieku - coś tam znalazłem.
Twoje auto ma kod 580 i klima nosi nazwę Tempmatic. Ma swój sterownik, ma złącze diagnostyczne - kabel czarno/niebieski jest w 38 pinowym gnieździe diagnostycznym pod numerem 16.Tak więc sterownik jest diagnozowalny i daje możliwość odczytu ciśnienia w instalacji klimy. Może komputer którym się posługujesz nie daje rady? Komputery uniwersalne nie zawsze łączą się ze wszystkimi sterownikami w Mercedesie.
Jeżeli chodzi o odczyt ciśnienia w klimie, to "jak to leci" masz na obrazku:

Czujnik ciśnienia B12 jest po lewej na dole. Wysyła sygnał do sterownika klimy, stąd idzie do licznika, dalej leci poprzez CAN do sterownika silnika N3, stąd sygnałem PWM (sygnał prostokątny o zmiennym wypełnieniu) podąża do sterownika wentylatora silnika N76, a ten już uruchamia bezpośrednio wentylator. Proste - nie? Smile
W kwestii formalnej: sam widzisz, jak skomplikowaną drogę przemierza ten sygnał, i w ilu miejscach może "utknąć".
Nie upieram się, że jest to jedyna możliwa przyczyna usterki którą przedstawiłeś, ale na pewno jedna z bardziej popularnych. Na pewno trzeba mieć dobry komputer diagnostyczny i trochę doświadczenia w jego używaniu. Według podanego rysunku trzeba skontrolować do którego miejsca sygnał uruchomienia wentylatora dochodzi i tam szukać usterki.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
rafmart

Debiutant



Dołączył: 05 Gru 2019
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: SLK 230
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lut 2020, 23:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy


O kurcze... Wielkie dzięki. Rzeczywiście trochę tego po drodze jest. Spróbuję to sprzedać mojemu elektrykowi. Dam znać co z tego wyjdzie.
Jeszcze raz - wielkie dzięki!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Lut 2020, 23:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Wto 31 Mar 2020, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) R170 - nie włącza się wentylator podczas działania klimy


Podrzucę kilka obserwacji, bo zająłem się w końcu moją klimą. Układ był pusty, więc nabiłem dwutlenkiem węgla, żeby sprawdzić szczelność. Zauważyłem, że po włączeniu klimy wentylator się nie włączył. Dopiero po jakimś czasie, jak pomału dodawałem CO2, zaczęły stopniowo rosnąć obroty. Jak układ był pusty, to wentylator w ogóle się nie włączał.

Teraz ma ciśnienie, ale też po włączeniu klimy wentylator stoi, a rozpędza się dopiero po minucie.
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System