Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 187 ) Wibracje podczas jazdy w245 automat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 187 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JakubK

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Mercedes-Benz B Klasa w245 200cdi automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 06:58
Temat postu:

Wibracje podczas jazdy w245 automat


Witam, mam problem z moim Mercedesem. Podczas jazdy dostawał mocnych wibracji, zwłaszcza podczas przyspieszania. Przy prędkości ok 120 km/h strasz jechać. Więc auto zawiozłem do mechanika i przekazałem co z autem dzieje się złego. Mechanik wymienił przegub wewnętrzny lewy kazał przejechać ok 500km w aby wszystko się dotarło. Poprawa była naprawdę znaczna leć nie całkowita, więc powtórka-do mechanika... Po drugim pobycie w warsztacie mechanik wymienił część prawego przegubu, twierdzi że druga cześć jest w stanie bardzo dobrym. Po odebraniu samochodu i jezdzie próbnej stwierdziłem że problem nie został do końca usunięty. Wibracje zostały. Rozmawialem z nim ale on opuszcza rece, przepatrzyl poduszki pod silnikiem itp, twierdzi że jest wszystko w porządku. Proszę Was o pomoc.
W245 200cdi automat
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 12:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes 187 ) Wibracje podczas jazdy w245 automat


Innymi słowy mechanik zrobił Cię w ciula, zgarnął kasę i nic nie naprawił.

Nic również nie piszesz o rodzaju wibracji - przód, tył kierownica, koła, lusterko, itd. Od kiedy, jak długo, w jakich okolicznościach się zaczęło.

Jak Ci zacznę wymieniać listę powodów wibracji to lepiej kup nowy samochód. Albo wpadnij do mnie to Ci wszystko po kolei wymienię jak ten mechanik.
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
JakubK

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Mercedes-Benz B Klasa w245 200cdi automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes 187 ) Wibracje podczas jazdy w245 automat


Zaczęło się to ok pół roku temu nie dawno po zakupie auta. Zaczęły się drgania wyczuwalne na podłodze (miałem wrażenie że większe od strony kierowcy). Są to drgania w częstotliwością 2 do 5 na sekundę więc powiedziałbym raczej drgania niż wibracje, mój błąd.(odczuwalne jest to na nogach jakby silnik czy skrzynia drgała na boki, ale mechanikiem nie jestem mogę się w tej kwestii mylić, trudno opisać taki odczucia) Z początku było to nie za każdym razem i nie aż tak bardzo duże, z czasem pogarszało się aż wkqcu nagle przyszla chyba jakaś kulminacja i kiedy przyspieszałem telepotalo autem bardzo mocno więc pojechałem do mechanika tak jak pisałem wyżej. Mechanik powiedział że według niego to wew przegub, wymienił tylko lewy nie wiedzieć dlaczego nie od razu dwa no ale. Drgania ustały ale nie całkowicie. Pojechałem drugi raz wymienił część drugiego przegubu bo powiedział że tamta jest w bardzo dobrym stanie. Ale po wymianie w sumie nie odczułem żadnej różnicy. Pojechałem raz jeszcze, przepatrzyl poduszki i coś tam jeszcze, twierdzi że on nie wie co to może być. Zasugerował skrzynie ale "przyznał się b z bicia, że że skrzyniami nie robi"
Powrót do góry
JakubK

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Mercedes-Benz B Klasa w245 200cdi automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 19:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes 187 ) Wibracje podczas jazdy w245 automat


Drgan raczej ni odczuwam na kierownicy a na podłodze. Kiedy drgania były bardzo duże telepotalo aż tak że widać było na lusterku wstecznym, w tej chwili aż tak nie jest, no ale drga dalej. Przy jeździe do 60km przy stałem prędkości niekiedy drgania zanikają ale kiedy rozpedze auto do 120 drgania są non stop. No i oczywiście podczas rozpędzania auta także drgania występują.
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes 187 ) Wibracje podczas jazdy w245 automat


Zaczynamy od sprawdzenia kół - czy proste i wyważone. Czy nie ma purchla na oponie. Zamieniamy przód/tył dla pewności.

Potem sprawdzenie hamulców - czy tarcze proste, czy zaciski nie blokują (jak odrobinę się ocierają o krzywe tarcze to przy większych prędkościach rozgrzana tarcza coraz bardziej bije). Czy zaciski prawidłowo zamontowane i czy klocki nie zjechane krzywo. Czy nie stanęła któraś prowadnica. Rozpędź do 100, spokojnie zatrzymaj i sprawdź temperaturę tarcz (powinny wszystkie być jednakowo zimne lub letnie, jak jedna cieplejsza to warto się przyjrzeć).

Potem dopiero działamy z zawieszeniem - na stację diagnostyczną na szarpak. Jak poprosisz diagnostę to Ci ładnie sprawdzi wszelkie możliwe luzy i nawet nie weźmie pieniędzy (albo dasz mu "na piwo").

To wszystko możesz zrobić sam, zanim zaczniesz płacić "fahofcom" za nic.
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Mar 2020, 22:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JakubK

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Mercedes-Benz B Klasa w245 200cdi automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2020, 07:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes 187 ) Wibracje podczas jazdy w245 automat


Sprawdziłem wszystko, byłem na stacji diagnostycznej przełożyłem koła sprawdziłem tarcze oto wszystko gra
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 187 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 187 ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGL 450

102 700

2013r.

313 000 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System