Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Co ile i co mam wymieniać na serwisach...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
widzewek1981

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C200 2014r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Cze 2018, 14:42
Temat postu:

Co ile i co mam wymieniać na serwisach...


Witam,niedawno nabyłem w205 2014r benzyna 184KM ale nie mam do niego instrukcji/książki serwisowej a niestety auto zaczęło mi "szarpać" okazało się że do wymiany jest czujnik wału korbowego i przy okazji wyświetla się komunikat,że za 500km mam zrobić przegląd AX czy XA nie pamiętam (auto ma teraz 100.000km na liczniku):

Nie wiem co mam wymieniać oprócz oleju teraz,ogólnie w audi w książce miałem napisane... co 50tyś filtr kabinowy,co 60tyś olej w skrzyni biegów itd....a tu nic,na stronie mercedesa też szukałem i też nic,czy ktoś ma taką rozpiskę dla mercedesa może?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 12 Cze 2018, 08:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Co ile i co mam wymieniać na serwisach...


To nie jest takie proste, jak wygląda. Nowsze modele Mercedesa są objęte tzw. "Aktywnym Systemem Obsługowym" i decyzję, które czynności obsługowe należy wykonać w danym momencie podejmuje się w oparciu o wskazania systemu Assyst pojazdu.
Owszem - istnieje taki "bazowy" arkusz obsługowy, ale jak wspomniałem czynności obsługowe określane są na podstawie wielu różnych danych.
Przykładowo masz tu początek pierwszej strony takiego arkusza dla 205:

Pierwszy warunek już jest na samej górze: "eksploatacja w krajach o niskim zapyleniu"
Później mamy przeglądy A i B, mamy przeglądy określane cyframi arabskimi, niektóre są co ileś kilometrów, inne co ileś lat, jeszcze inne czynności są wykonywane przy każdym serwisie, do tego powinien być wykonany test samochodu przy przyjęciu od klienta który może ujawnić jakieś czynności dodatkowe konieczne do zrobienia.
Tu masz natomiast link do strony w obcym języku na której jest z grubsza określona filozofia tego całego systemu:
https://www.mbofhenderson.com/mercedes-benz-service-a-and-b/

P.S.: Nie piszemy "tyś" bo w języku polskim nie ma słowa TYŚĘCY
Powrót do góry
merc_fan89

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: W204
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 09:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Co ile i co mam wymieniać na serwisach...


Wskazania "aktywnego systemu obsługowego" sprowadzają się najczęściej do tego, że wymiana oleju następuje po około 20-25 tys km lub raz na rok-półtora (jeśli jeździsz stricte miejsko). Jeśli chcesz tym autem pojeździć dłużej, moja rada jest taka, abyś SAMODZIELNIE pilnował przebiegu jaki upłynął od poprzedniej wymiany materiałów eksploatacyjnych i na własne życzenie umawiał się na ich wymianę po przejechaniu 15 tys km lub po upływie roku. Absolutna konieczność to wymiana oleju wraz z filtrem oraz wymiana filtra powietrza. Pilnuj też tego drugiego, bo np Volkswagen w nowych samochodach zaleca wymianę tego filtra po uwaga, przejechaniu 60 tys km...

Serwis po ok 15 tys km z olejem, filtrem oleju i powietrza oraz obsługą serwisową to koszt ok 800 zł - tak przynajmniej liczą sobie w Duda Cars w Lesznie, których swoją drogą polecam, bo nigdy mnie na nic nie chcieli naciągnąć, niczego mi nigdy nie wciskali na siłę. Ja tak serwisuje W204 z 2013r. od nowości, obecnie mam 150 tys km przebiegu i żadnych problemów z silnikiem, ubytkiem oleju czy dynamiką.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
widzewek1981

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C200 2014r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 00:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Co ile i co mam wymieniać na serwisach...


A olej w skrzyni Biegow?
Powrót do góry
Ulekk

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: VW Golf
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2020, 09:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Co ile i co mam wymieniać na serwisach...


Jeśli o mnie chodzi, a dokładnie serwisowanie mojego mercedesa cla, to we Wrocławiu stawiam na Duda Cars (którego też u nich kupiłem). Maja wysoki poziom obsługi, trzymają się ustalonych terminów i jednocześnie jeśli chodzi o jakość realizowanych napraw/wymian to nie ma się do czego przyczepić. Jak miałem kłopot z elektryką to zaraz znaleźli błąd na komputerze i go usunęli. Dobrze mieć pod ręką fachowców, którzy przywrócą auto do pełnej sprawności.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Kwi 2020, 09:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System