Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Kwi 2020, 20:21
Temat postu:

Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?


Witam. Mam w samochodzie tapicerkę tzw. pół skóry i alcantara. Rozumiem że te boczki w fotelach i drzwi to skóra a środki na fotelach sztuczny materiał zwany alkantara. I tu jest moje pytanie: pękł mi fragment skóry... boczek w fotelu kierowcy. Teoretycznie wiem jak naprawić takie pęknięcie w skórze ( szpachla do skóry i jest ok). Jednak jak zacząłem się przyglądać temu pęknięciu to dochodzę do wniosku że to nie skóra... tylko sztuczna skóra podszyta materiałem. Czy to możliwe że Mercedes ładuje do swoich modeli premium eko skórę ??????? czy to możliwe , że to co wszyscy nazywają:skóra i alcantara jest faktycznie sztuczną skórą i alcantarą ?????


https://ibb.co/DrQ05Hz

https://ibb.co/Syw4MfT

https://ibb.co/314DL55
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 02 Kwi 2020, 21:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?


Nawet Porsche używa tzw eko skóry Smile

Także ameryki nie odkryłeś i od lat skóra w aucie często nie jest skórą Smile

Zazwyczaj ze skóry robi się siedzisko. Natomiast całość zależna jest od opcji jaką wybierzesz Smile
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 02 Kwi 2020, 22:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?


no to jestem w szoku.....bo wszyscy mówią, że mają półskóry..
....i do tego sztuczna derma w marce premium? Mercedes schodzi na psy Crying or Very sad
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2020, 08:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?


To wcale nie jest kwestia schodzenia na psy a ekologia, ekonomia a nawet trwałość.
Prawdziwa skóra potrafi gnić i pleśnieć więc stosowanie tylko ekoskóry w niektórych regionach jest podyktowane lokalnymi warunkami lub przeznaczeniem auta. Temat rzeka...
Generalnie większość ekoskór używanych w autach jest tak dobrej jakości że zwykły użytkownik myli z prawdziwą skórą.
Tak jak pisałem, marka nie ma znaczenia. Tak robią wszystkie marki.
Ponadto to jakie masz fotele zależy też od samego ciebie podczas konfigurowania auta.
Możesz mieć przecież welurowe fotele, półskóry, tańsze i droższe skóry, zwykle lepsza i grubsza skóra idzie do taxi i high endowych wersji Smile
Czasem właśnie po fotelach można poznać że auto jeździło na taxi bo ma konkretne skóry.

Na fotele skórzane mówi się skórzane i tyle. Tak się przyjęło i tak się mówi. A z czego jest skóra ma już mniejsze znaczenie. Po twoim widać że ktoś coś wcześniej kombinował. Może użył jakiegoś zmywacza i uszkodził powierzchnię lub ten kawałek został wymieniony.

Jeszcze nawiąże do alcantary bo nie jest to sztuczny materiał tylko po prostu taki rodzaj materiału wytwarzany syntetycznie i jest to bardzo bardzo dobry materiał. Przeżyje nie jedną skórę.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 03 Kwi 2020, 09:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?


Tak w kwestii alcantary to wiem , że to taka specjalnie wytworzona tkanina. Dla mnie o wiele bardziej przyjemna do siedzenia niż skóra...szczególnie latem Very Happy ...ale te boczki mnie zdziwiły. Trudno. Pęknięcie pęknięciem. Zamówiłem czarną szpachlę elastyczną do skóry i potraktuję ją jak naturalną skórę. Może też się da naprawić. Sam jestem ciekawy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Kwi 2020, 09:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 07 Kwi 2020, 23:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Mercedes ML W164 tapicerka alcantara , skóra czy nie?


Powiem tak..... 12 zł wydałem. Pęknięcie zniknęło. Wygląda estetycznie. Tak jakby zalane gumą płynną. Generalnie super. Po zapastowaniu czarnym barwnikiem do pielęgnacji skóry prawie nic nie widać.
Jak by ktoś był zainteresowany to poniżej link ale jest wiele innych podobnych. Ja wziąłem najtańszy Very Happy Very Happy na próbę

https://allegro.pl/oferta/g12-76-szpachla-do-naprawy-przetarc-pekniec-skory-8379875944

A już byłem bliski aby odwiedzić tapicera i wstawić ten kawałek. Zaoszczędzone pieniądze i czas.

Super efekt. Zobaczymy jak z trwałością tej spoiny. Na youtube są filmy jak to zrobić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System