Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Problem z temperaturą silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darkier66

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: mercedes w211
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2020, 15:07
Temat postu:

Problem z temperaturą silnika


Witam
Bardzo przepraszam za mój wcześniejszy wpis poniżej, brak danych dot mojego samochodu.
Mercedes E 350 benzyna (gaz) w211 rok 2008r
Jeżeli chodzi o dolewanie płynu to muszę stwierdzić, że dolewam go często raz na 2-3 tygodnie po sygnalizacji przez ikonkę poziomu płynu chłodzącego. W zimie miałem często taki przypadki, że jeździłem samochodem przez kilka godzin a ogrzewanie był na poziomie 0 czyli z nawiewów leciało zimne powietrze mimo, że ustawione było na 26 stopni.
Dziś rano jeździłem samochodem przez ok 3,5 godziny i temperatura 80 stopni

Witam
Od wczoraj mam problem z temperaturą silnika tak myślę ponieważ wskaznik temperatury bardzo dziwnie się zachowuje w trakcie jazdy raz pokazuje tep 80-90 stopini by za chwilę skoczyć na 120 stopni i tak skacze. Wetylator normalnie chodzi bo go słychać w czasie jazdy oraz w czasie postoju gdy podniosłem maskę samochodu. Może mi ktoś doradzić jakie podjąć pierwsze kroki w celu usunięcia tej usterki. Wczoraj jak samochód ostygł uzupełniłem płyn w pojemniku gdzieś ok jednego litra.
Dakier
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 15 Cze 2020, 19:58
Temat postu:

Re: Problem z temperaturą silnika


darkier66 napisał:
dolewam go często raz na 2-3 tygodnie po sygnalizacji przez ikonkę poziomu płynu chłodzącego.

To tak chyba nie do końca prawdę zeznajesz, bo jak zaświeci się kontrolka (czyli płyn jest na "min") to do jego uzupełnienia raczej nie potrzeba 1 litra. Bezpośrednio po zapaleniu kontrolki cały układ chłodzenia silnika powinien jeszcze działać sprawnie - łącznie z pełną wydajnością ogrzewania. Jeżeli ogrzewanie przestaje grzać, to niestety niedobór płynu jest znacznie większy niż wynikałby z zapalenia kontrolki.
Powrót do góry
darkier66

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2020
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: mercedes w211
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2020, 11:25
Temat postu:

Re: Problem z temperaturą silnika


Gerri napisał:
darkier66 napisał:
dolewam go często raz na 2-3 tygodnie po sygnalizacji przez ikonkę poziomu płynu chłodzącego.

To tak chyba nie do końca prawdę zeznajesz, bo jak zaświeci się kontrolka (czyli płyn jest na "min") to do jego uzupełnienia raczej nie potrzeba 1 litra. Bezpośrednio po zapaleniu kontrolki cały układ chłodzenia silnika powinien jeszcze działać sprawnie - łącznie z pełną wydajnością ogrzewania. Jeżeli ogrzewanie przestaje grzać, to niestety niedobór płynu jest znacznie większy niż wynikałby z zapalenia kontrolki.


Masz w 100% racje po zapaleni się kontrolki cały układ chłodzenia funkcjonuje dale. Ja dolałem ok litra płynu po tym jak temperatura podniosła się do 120 stopni oczywiście czekałem aż silnik wystygnie. W niedziele jadąc samochodem znów zauważyłem,że temperatura skacze od 80 do 120 stopni po czym wróciła do swojej normy 80-90 stopni. W poniedziałek jeździłem samochodem ok 3,5 godziny bez przerwy i temperatura jest w normie czyli 80-90 stopni.Moje pytanie co mogłoby być przyczyną tego skoku temperatury czy to może być termostat czy może jakiś czujnik temperatury?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System