Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 24 Cze 2020, 00:20
Temat postu:

mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


witam jestem w posiadaniu mercedesa slk 2.0 wersja bez kompresora i chciałbym dołożyć mu trochę mocy chciałbym uzyskać z 200 koni i chciałem się poradzić czy ktoś modował czy warto dokładać kompresor czy będzie pasować od wersji 2.0k ? czy może dołożyć turbinę i z czym wiązałoby się takie dołożenie kompresora bądź turbiny czy tylko z dołożeniem intercoolera i zmianą mapy na seryjnym komputerze , czy to jakieś mocniejsze kombinacje ? Cool Cool

Ostatnio zmieniony przez domiele94 dnia Pon 29 Cze 2020, 23:04, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Czw 25 Cze 2020, 17:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Jaki budżet?
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 25 Cze 2020, 19:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Większość prac bym chciał zrobić sam jedynie wystroicć profesjonalnie stąd pytanie co łatwiej dołożyć kompresor czy turbo nie mam nikogo co ma 2.0 k żeby zobaczyć czy sa mocowania w moim silniku takie same
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 26 Cze 2020, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Wystroić profesjonalnie amatorską dłubaninę? Znaczy co chcesz wystroić? Chcesz założyć fabryczny kompresor i przerobić fabryczny slk200 na fabryczny slk200k z profesjonalnym (niefabrycznym) softem? Czy może czegoś nie rozumiem?
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Cze 2020, 22:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


W tym rzecz , czym rozni sie wersja 2.0 od 2.0 k ? Mapa i kompresorem ? Czy sa wieksze wtryski pompa itd ? Czy wszytsko pasuje jesli kupie kompresor od 2.0k z calym dolotem itd tylko to zaloze o dam do strojenia wiec chyba bez znaczenia czy amatorsko czy nie wazne zeby kompresor sie krecil i dmuchal sprzet mam checi tez , a drugie pytanie kupilem hamulce 4 tlokowe od w203 z tarczami itd ,czy seryjna pompa to ogarnie czy rowniez trzeba kupic pompe od tego modelu mam na mysli pompe hamulca (serwo) czy trzeba rowniez wymienic pompe abs ? Zakladam rowniez weze teflonowe w oplocie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Cze 2020, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Cze 2020, 12:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


o ile pamietem w tym modelu sie nie da zalozyc kompresora Rolling Eyes
Powrót do góry
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 30 Cze 2020, 00:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


i co macie jakieś pomysły czekam własnie na tarcze i klocki jeśli nie będą pasować to postaram się dorobić adaptery
pochodzą one z w203 3.2 4 tłoczkowe zastanawiam się nad wydajnością seryjnej pompy czy da radę 10 tłoczkom
chciałem się również zapytać co myślicie o rozpórce na przód auta żeby było stabilniejsze w zakrętach przy wyższych prędkościach ? oczywiście wykonam ją sam na zasadzie sruby rzymskiej oczywiście malowanie proszkowe itd

swoją drogą dołożyłem głośniki do tyłu i subwoofer od Pioneera do bagażnika słychać mnie 1km dalej hehe


auto na chwilę obecną prezentuję się tak [/img]


felga 17 stożek box samorobny malowanie pokrywy jedyny mankament na chwilę obecną to moc seryjna będę prawdopodobnie spawać kolektor pod turbo i na początek 0.5 bara można kupić gotwy ale chcą 1800 a sam zrobie za 300zł
jeszcze fotka z owijania kolektora bandażem

jak wszystko mechanicznie będę miął zrobione chce zrobić sterowanie głosowe autem nie ma zbyt dużo funkcji w aucie które idzie wysterować głosem ale zawsze to jakiś bajer w miejscu schowka na konsolki 5-7 calowy dotykowy ekran pod kontrolą arduino bądz raspberry zobaczymy który łatwiej jest zaadoptować do potrzeb motoryzacyjnych typu obrotomierz czujniki ciśnienia temperatury itd plus multimedia to w niedalekiej przyszłości myślę , ze pod koniec wakacji wnętrze na zdjeciu jeszcze brzydkie przy montażu głosników również całkowicie odnowiłem wszytskie plastiki jeśli chcecie mam szybki sposób na usuwanie starej gumowej powłoki bez wysiłku praktycznie
Powrót do góry
K4

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: slk r 170
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2020, 12:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


bede sledzil ten temat Smile a ta wklade izolujaca od filtra sam zrobiles czy gdzies kupowales? Trzymam kciuki z tym turbo.
Powrót do góry
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 30 Cze 2020, 15:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Wszystko sam zrobilem kupic gotowe to nie sztuka i wydac okolo 2000zl za stozek z kawalkiem rury od kn i boxem , box zrobilem z sklejki a tak kupilem tylko stozek od kn za 200 a reszta z odzysku uszczelki od auta rura ze zlomu aluminium itd
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 01 Lip 2020, 10:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Te zaciski nie wyglądają na W203. Sądząc po kształcie są od CL500. Oryginalnie montowane są z drugiej strony tarczy, więc będziesz miał odpowietrzniki na dole. Czytałem gdzieś (bo też się do tego przymierzałem), że żeby zamontować, potrzebne są tylko podkładki dystansowe do wycentrowania zacisku względem tarczy.

Zamiana lewy/prawy jest możliwa, ale klocki nie będą się równo zużywać, bo tłoczki mają różną średnicę. Serwo podobno da radę.

Jaki masz patent na tę gumową farbę? Bo straciłem cierpliwość i właśnie szykuję papier ścierny...
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 01 Lip 2020, 11:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


https://youtu.be/qvkZswB2X_c mój sposób wtedy jak już się farbą (guma) odparzy to szczotka nylonowa w miarę miękka i ładnie usunąć pamiętajcie , ze spalacz jest mega silny nie używające papieru ściennego ponieważ raz , ze szybko się zaklei a dwa ta warstwa gumy jest rozpuszczona i jak dociśniesz papierem to rozciera się i przykleja czego nie chcemy dlatego szczotka nylonowa najlepiej taka do mycia naczyń
Wtedy spray do plastików u mnie był półmat ze struktura wygląda jak oryginał jedna warstwa połmaty ze struktura i dwie warstwy spraya do plastików połmat już bez struktury
Powrót do góry
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 02 Lip 2020, 01:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


kolego aleksandervm wielkie dzięki miałeś racje prawdopodobnie są od tego cl500 ale kupowałem na allegro i było w tytule zaciski w203 niby jakiś 3.2 silnik więc może ktoś tez miał jakiś tuning zrobiony bo fotki były na aucie. Wszystko się zgadza tak jak mówisz ładnie wszystko pasuje tylko jak dokręce tarcza trzyma więc dam podkładkę pomiędzy co myślisz ? i nie bardzo rozumiem co masz na myśli zamiana lewy\prawy , że klocki szybciej będą się zużywać ?

no więc dziś przyszły tarcze klocki ładnie weszło wszytko

więc wziąłem się na czyszczenie i malowanie





co do turbo wstepnie rozmowy były na hamowni itd jednakże miałem kupić spawarke gość miał Mi odłożyć i niestety sprzedał więc będę musiał zamówić z allegro więc dopiero za tydzień zacznę spawać turbinę już mam węże też intercooler itd brakuje paru zaworków
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 11:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


tłoczki mają różną średnicę - normalnie drugi jest mniejszy, bo wymaga mniej siły do uzyskania takiego samego tarcia jak większy. Jak odwrócisz, to większy tłoczek będzie bardziej zużywał klocek więc po jakimś czasie będzie szedł skosem. Jeśli zostawisz zacisk na dobrej stronie, to żeby odpowietrzyć będziesz musiał zdejmować zacisk. Ja bym tak zrobił.

Znalazłem ten post gościa co to zamontował:
https://www.benzworld.org/threads/great-brake-upgrade.1439418/
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
domiele94

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): chojnice
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 12:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Powiem ci szczerze , ze nie rozumiem bo jak odwroce to przeciez z drugiej strony wtedy bedzie bardziej brac
Powrót do góry
aleksandervm

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sty 2020
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: R170 2.3k
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 20:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) mercedes slk 2.0 r170 1999 swap hamulców ,turbo brembo mody


Z kierunkiem obrotu tarczy, pierwszy tłoczek jest większy. Klocek się ściera, więc pod okładzinę pod drugim tłoczkiem dostaje się materiał, który zwiększa tarcie, ponadto tarcza się rozgrzewa, dlatego drugi tłoczek jest odpowiednio mniejszy, żeby wyrównać siłę hamowania i skompensować zużycie klocków. Po odwróceniu zacisku strona z większym tłoczkiem będzie się szybciej zużywać, a hamulce będą mniej wydajne.
_________________
===========================
Mnie też dopadł kryzys: wino piję stare, ser jem spleśniały, samochód mam bez dachu...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System