Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Hak, przyczepa??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ppprzeemeek

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Peterborough
Posiadane auto: w220 2004 3.7
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2020, 11:30
Temat postu:

Hak, przyczepa??


Cześć,mam nadzieję że dobry dział wybrałem potrzebuje kilku informacji... Chodzi o hak i holowanie, w221 z końca produkcji za chwilę kupię z airmatic,nie ABC..2,4 razy w roku jadę do domu do PL chciałbym za każdym razem zabrać w jedną stronę jakaś przyczepe ke(a??)mpingowa także różne masy i rozmiar za każdym razem.... Jakieś przeciwwskazania??mieszkam w UK gdzie przyczep więcej od samochodów i nigdy nie widziałem żeby ktoś używał W220,W221,W222 do holowania... Nie potrafię się przebić przez specyfikacje na różnych stronach o tym modelu,co można czego nie, nie wiem czy hak w ogóle był w opcji?? Tutaj pytałem z politowaniem powiedzieli,żebym w Polsce założył sobie tam wszytko potrafią...
A zawieszenie? Jak bardzo nie będzie chętne do współpracy dodatkowo dociskane przez kilkaset kilogramów na takiej długiej dźwigni, czy producent to przewidział w tym modelu że ktoś się dopuści takiego czynu? W bagażniku i tak będzie już butla z gazem czyli jakieś 100kg, ale za to pewnie pusty zbiornik Smile
Obecnie mam kolejne auto z airmatic, więc wiem jak działa itp, teoretycznie powinno być idealne pod przyczepe tylko czy producent zostawił tam jakiś zapas jeszcze wytrzymałosci na jeszcze kilkaset kilo

Jakby ktoś miał jakieś przemyślenia,chętnie posłucham dzięki
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Sie 2020, 20:03
Temat postu:

Re: Hak, przyczepa??


ppprzeemeek napisał:
nie wiem czy hak w ogóle był w opcji??

Tak - jest w opcji. Taki chowany pod zderzak.

ppprzeemeek napisał:
A zawieszenie? Jak bardzo nie będzie chętne do współpracy dodatkowo dociskane przez kilkaset kilogramów na takiej długiej dźwigni, czy producent to przewidział w tym modelu że ktoś się dopuści takiego czynu?

Co ty chcesz tą przyczepę bez kółek na tym haku wieszać? Przecież obciążenie (w pionie) haka przez przyczepę to dopuszczalne przepisami 50 kilogramów. Przyczepa ma być tak wyważona, żeby ten parametr był utrzymany. Gdzieś ty słyszał o kilkuset kilogramach? Pomyliła ci się chyba DMC przyczepy z naciskiem na hak.
Powrót do góry
ppprzeemeek

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Peterborough
Posiadane auto: w220 2004 3.7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2020, 06:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Hak, przyczepa??


Faktycznie przesadziłem z kilogramami trochę, dzięki za odpowiedź.. Codziennie widzę tutaj te autka jak szoruja tyłkiem po asfalcie ciągnąc przyczepe, insignie,passaty itp...

Czyli montaż haka to małe piwo dla każdego kto się tym zajmuje, nie będzie żadnej partyzantki,cięcia zderzaka itp,wiercenie dziur w podłużnicy ?dzięki
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 03 Sie 2020, 12:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Hak, przyczepa??


ppprzeemeek napisał:
Faktycznie przesadziłem z kilogramami trochę, dzięki za odpowiedź.. Codziennie widzę tutaj te autka jak szoruja tyłkiem po asfalcie ciągnąc przyczepe, insignie,passaty itp...

Wystarczy, że ktoś załaduje przyczepę nierównomiernie. Niby powinno się ładować ją "bliżej przodu" żeby uniknąć przesunięcia ładunku w czasie nagłego hamowania. Prowadzi to jednak do nadmiernego dociążenia jej przodu co będzie skutkować nadmiernym naciskiem na dyszel i przenoszeniem ponadnormatywnego obciążenia na tylną oś pojazdu ciągnącego.

ppprzeemeek napisał:
Czyli montaż haka to małe piwo dla każdego kto się tym zajmuje, nie będzie żadnej partyzantki,cięcia zderzaka itp,wiercenie dziur w podłużnicy ?dzięki

Pytałeś "czy jest możliwe" - napisałem że "producent przewiduje" w tym modelu. Nie wiem, co tam zamierzasz zamontować - jeżeli coś nierekomendowanego przez fabrykę może się okazać, że wiercenie będzie konieczne.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System