Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hotman007

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 11:53
Temat postu:

Zakup W169


Witam,
Mam nadzieję, że nie powielam tematu, bo nie znalazłem podobnego w kwestii W169.

Planuję zakup W169 - w środę jadę oglądać, ewentualnie kupić.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie, co sprawdzić / zweryfikować ?

Szczegóły:
1. 2006 rok
2. automat
3. 2.0 benzyna
4. Przebieg 78.000 km
5. Pierwszy właściciel, auto salon Polska
6. Przypadłość którą sprzedający ma jutro naprawić - auto na zimny zapala, na ciepłym nie. Ponoć będą wymieniane szczotki rozrusznika. Czy to faktycznie może być przyczyna ? Czy może się za tym kryć skrzynia biegów lub coś innego kosztownego?
Tej usterki się teraz boję, żeby się nie wpakować na minę, ale zobaczymy. Czy wpięcie w komputer wyrzuci błędy jeśli jest coś nie tak ze skrzynią biegów ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Mateusz
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 13:20
Temat postu:

Re: Zakup W169


hotman007 napisał:
Czy wpięcie w komputer wyrzuci błędy jeśli jest coś nie tak ze skrzynią biegów ?

Najczęściej tak, ale nie zawsze. Na przykład sprzęgła czy dwu masowego koła komputerem nie zdiagnozujesz.
Najlepiej weź kogoś kto się zna lub jedź na przegląd przed zakupowy do jakiegoś warsztatu.
Powrót do góry
hotman007

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A169
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 13:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


Tak, na przegląd przedsprzedażowy na pewno pojadę - chciałem bardziej zapytać o taki przegląd na miejscu zrobiony również przeze mnie, cos co mogę sprawdzić bez przeglądu.
Wiem, że przypadłością jest rdza na drzwiach. A ewentualnie jakieś inne rzeczy warte uwagi ?
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 13:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


Nie wiem na ile jesteś biegły w tych sprawach, ale tak na miejscu niewiele możesz sprawdzić.
Podstawa to jazda próbna, jak pracuje silnik, skrzynia, zawieszenie.
Co do rdzy przyjrzyj się gniazdom amortyzatorów od strony komory silnika, oczywiście ranty drzwi i klapy od środka.
Diagnostyka komputerowa, jeśli masz gdzie, też nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 08:50
Temat postu:

Re: Zakup W169


hotman007 napisał:
auto na zimny zapala, na ciepłym nie. Ponoć będą wymieniane szczotki rozrusznika. Czy to faktycznie może być przyczyna ? Czy może się za tym kryć skrzynia biegów lub coś innego kosztownego?

Na drugi raz zastanów się kolego, czy to, co piszesz jest dla innych zrozumiałe. Co to znaczy "nie zapala"?
- starter nie kręci
- starter kręci, ale silnik nie podejmuje pracy
I do każdego z tych przypadków wszystkie dodatkowe okoliczności: efekty dźwiękowe (np. rozrusznik "klika" ale nie kręci) przy jakich temperaturach (tu akurat podałeś), kontrolki na desce świecą/nie świecą, pompę słychać/nie słychać, na jednym kluczyku pali, na drugim nie, kręci szybko/wolno i sto innych obserwacji - przecież na forum nie ma wróżek, a każda taka informacja jest bardzo ważna jeżeli ktoś ma sie wypowiedzieć zdalnie na temat usterki!
Odnośnie wymiany szczotek: w tym aucie to nie jest "hop, siup, wymieniamy szczoteczki!" W tym aucie do takiej naprawy trzeba WYJĄĆ SILNIK I SKRZYNIĘ BIEGÓW z auta żeby wyjąć i naprawić rozrusznik. W porównaniu do aktualnej wartości auta jest to na tyle kosztowna naprawa, że właściciel na pewno jej nie wykona, bo zbyt dużo by stracił z ewentualnej ceny. Powód usterki może być oczywiście inny (również obwód w automatycznej skrzyni biegów odpowiedzialny za pracę startera) ale na razie to wiemy tylko tyle: "mam popsute auto. co jest przyczyną?" Bez dokładnego testu (najlepiej przy pomocy oryginalnego komputera SD) nikt ci dokładnej diagnozy i ceny nie poda. Natomiast bezpośrednio przed zakupem nikt nie będzie się bawił w dokładne testy. Bo kto pokryje koszty? Właścicielowi zależy na szybkiej sprzdaży bez wnikania w szczegóły, a ty w "zakupowych nerwach" możesz pewne rzeczy przeoczyć, a na inne sie w nieświadomości zgodzić. Tak, to może być mina. Ale nie musi. W ogóle to całe auto jest fajne, bezpieczne, dużo widać bo sie wysoko siedzi, ale koncepcja ze zblokowanym układem napędowym sięgającym aż pod podłogę pojazdu powoduje dużo komplikacji - zarówno serwisowych jak i eksploatacyjnych. Pasek wieloklinowy pracuje tak blisko asfaltu, że jest powodem licznych problemów. Nie mówiąc o braku którejkolwiek osłony - wtedy kłopoty sa pewne. Znane są kłopoty z przepływomierzem powietrza. Problem jest taki, że jest on zintegrowany z komputerem silnika - wymiana w komplecie.
Oceń zakup na zimno - mały przebieg nie jest tutaj gwarancją niezawodności.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 08:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hotman007

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 11:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


Dzięki Gerri za feedback. Faktycznie mało opisałem, żeby ktoś mógł zdalnie podpowiedzieć.


Zadzwoniłem do sprzedającego - zgodnie z ustaleniami oddał rano auto do wymiany szczotek i naprawy rozrusznika. Bez problemu, jak poprosiłem, przesłał mi też zdjęcie wizytówki z numerem tel do zakładu gdzie tą naprawę robią, więc mogę tam jeszcze zadzwonić w ciągu dnia i dopytać co i jak - widać że nie chce nic ukrywać (wierzę w dobre intencje ludzi Smile )

Podpytałem go jeszcze na szybko żeby mi opisał całą przypadłość.

Generalnie wskazał mi, że jest to dokładnie przypadłość jak na tym filmiku z internetu.
https://www.youtube.com/watch?v=ivdqimisfXw

Czyli:
- jak jest zimny pali na dotyk, dopóki się nie nagrzeje, można go gasić i zapalać
- ale jak się gdzieś nim pojedzie i się trochę nagrzeje to jest tak jak na filmiku - rozrusznik tyka po przekręceniu kluczyka, ale rozrusznik nie kręci.
- po jakimś czasie jak ostygnie zapala normalnie
- kontrolki na desce normalnie świecą etc.
- ponoć to nie kwestia kluczyka, bo też wspominał o nim

Oprócz tego boję się nie ukrywam autmatycznych skrzyni w tym MB bo ponoć są awaryjne, a jak wspomniałeś Gerri, przez to że jest to konstrukcja jaka jest, to też kosztowne.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Dodam, że planuję jechać na przegląd przedsprzedażowy, żeby podłączyli komputer etc.
Powrót do góry
hotman007

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 11:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


Mam jeszcze informację sprzed chwili (dzwonił mechanik do sprzedającego), że to ponoć elektromagnes w rozruszniku ,a nie szczotki.
Spina się przypadłość i taka informacja ?

Jak auto się nagrzeje to elektromagnes nawala i rozrusznik nie kręci. Hmm... dziwne ale nie jestem specem ani mechanikiem, więc ciężko mi powiedzieć cokolwiek.... :/
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 12:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


Elektromagnes, szczotki - podobna robota. Niech ci to zrobi, żebyś ty nie miał kłopotu. Może faktycznie gościu uczciwy - ale teraz to rzadko takiego trafić. Większość jedzie na oszukaństwie, „byle za bramę” a potem wyłącza taki telefon i szukaj wiatru w polu. [/u]
Powrót do góry
hotman007

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2020
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Sie 2020, 12:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


Tak.
Ale spina się historia że taka przypadłość niezapalania na ciepłym silniku wzięła się z uszkodzonego elektromagnesu w rozruszniku ?
Nie potrafię powiązać tempertury z funkcjonowaniem rozrusznika elektromagnesu.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 13 Sie 2020, 08:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Zakup W169


hotman007 napisał:

Nie potrafię powiązać tempertury z funkcjonowaniem rozrusznika elektromagnesu.

Nie myśl za dużo. Elektromagnes rozrusznika jest zbudowany w większości z metalu - a ten (jak wiadomo) jest podatny na rozszerzalność temperaturową. Wszelakie cewki i zwojnice również (w czujnikach obrotów, w elektrozaworach), a cewka jest głównym elementem budowy włącznika elektromagnetycznego rozrusznika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System