Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spinacz66

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Sie 2020, 17:43
Temat postu:

świecąca kontrolka świec żarowych


Witam, Sprinter 2,2,CDI 2001r 129KM (ambulans). Mam problem ze świecącą kontrolką świec żarowych. Po przekręceniu kluczyka kontrolka się zaświeca na 5 sekund następnie zgaśnie i za chwilę ponownie się zapala.Do tej pory wymieniłem jedną ze świec która była wadliwa a także przekaźnik w którym jeden z pinów był przepalony. Niestety kontrolka nadal nie gaśnie. Sprawdziłem przewody od przekaźnika do świec a także przemierzyłem wszystkie świece i wszystko wydaje się być OK.Jeżeli wypinam małą wtyczkę z przekaźnika to wszystkie 4 piny z dużej wtyczki są pod napięciem, ale po wpięciu małej napięcie znika i zakładam że tak właśnie ma być. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić. Dodam że w żaden sposób nie ma to wpływu na rozruch silnika i samą jazdę, ale świecenie tej kontrolki jest denerwujące. Będę wdzięczny za każdy konstruktywny pomysł.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 12 Sie 2020, 19:53
Temat postu:

Re: świecąca kontrolka świec żarowych


spinacz66 napisał:
przekaźnik w którym jeden z pinów był przepalony.

Możesz to trochę uściślić?
Powrót do góry
spinacz66

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Sie 2020, 18:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


Pisałem o przekaźniku na który przychodzi duża kostka z 4 pinami od świec, mała trzypinowa z dwoma kabelkami i gruby kabel +. Ponieważ na jednym z pinów w dużej kostce nie miałem przejśćia rozebrałłem przekażnik i stwierdziłem że styk jest przepalony. W tej chwili przekaźnik jest wymieniony (co prawda na używany) ale wydaje się być sprawny
Powrót do góry
spinacz66

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Sie 2020, 18:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


ale problem ze świecącą kontrolką pozostał.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 14 Sie 2020, 07:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


Sprawdz swiece na pobór prądu. Po podaniu napięcia to ok. 20 amperów, później spada w miarę nagrzewania. Możesz również podłączyć komputer diagnostyczny - pewnie powie coś ciekawego.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Sie 2020, 07:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spinacz66

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Sie 2020, 19:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


No Gerri chyba miałeś rację. Wcześniej sprawdzałem świece na opór i każda z nich pokazywała 0,9 Ohm a także kabelkiem na iskrzenie. Dzisiaj sprawdziłem natężenie i jedna z nich nie reaguje (nawiasem mówiąc ta która wg mnie najbardziej iskrzyła). Zamówiłem świeczkę, jak wymienie napiszę co i jak.
Powrót do góry
spinacz66

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 19 Sie 2020, 17:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


No i jestem po wymianie świecy., którą uznałem za uszkodzoną . Po wykręceniu rzeczywiście dziwnie się zachowuje ale tak czy inaczej nie w pełni grzała. Problem niestety nie zniknął. Postanowiłem jeszcze raz przemierzyć podawane napięcie na świece po przekręceniu stacyjki i okazało się że na jedną świecę podaje zamiast 12V połowę. Zdziwiłem się bo przekażnik wymieniłem - co prawda używka ale liczyłem że będzie sprawny. Nie kombinując już dłużej postanowiłem połatać stary przekaźnik i wlutowałem w przepalony styk kawałek cienkiego materiału. Muszę powiedzieć że działa. Może z trochę większą zwłoką ale działa. To znaczy w tej chwili po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki na chwilę się zapalają , nasępnie te które powinny zgasnąć - gasną w tym kontrolka świec żarowych, odpalam silnik i kontrolka świec spowrotem się zapala jeszcze na JAKIEŚ 30 SEKUND (pewnie trwa to do momentu kiedy przekaźnik cyknie i odetnie napięcie z świec) wtedy kontrolka gaśnie i jest OK. Nie wiem z czego wynika ta zwłoka ale może z mojej ingerencji w przekaźnik i naruszenie struktury tego styku ? Zakupiony przekaźnik będę reklamował. Dziękuję za podpowiedzi.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 19 Sie 2020, 20:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


spinacz66 napisał:
na jedną świecę podaje zamiast 12V połowę

No to trzeba sprawdzić czemu. Na którym elemencie ten spadek napięcia występuje. Może na wtyczce połaczeniowej? Zimy lut na płytce przekaźnika?
spinacz66 napisał:
odpalam silnik i kontrolka świec spowrotem się zapala jeszcze na JAKIEŚ 30 SEKUND

W tych przekaźnikach jest pamięć błędów i nie kasuje się ona sama z siebie bez zwłoki zaraz po wymianie świecy. Tak więc albo komputer serwisowy i kasowanie błedów, albo błąd skasuje się "sam z siebie" po wielokrotnym załączeniu zapłonu.
Oczywiście może być jakaś inna przyczyna - zwracam jedynie uwagę na kasowanie błędu po wymianie świecy i związane z tym gaśnięcie kontrolki.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
spinacz66

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Sie 2020, 21:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) świecąca kontrolka świec żarowych


Właśnie otrzymałem i założyłem inny przekaźnik - wszystko wróciło do normy. Wniosek z tego taki że z pozoru dobry i działający przekaźnik należy przemierzyć. /Myślę że temat wyczerpany i możemy go zamknąć. Jeszcze raz dziękuję Gerri za wszystkie uwagi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System